Loading

Ubytování v Pleších

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Chalupa v Pleších

Pleše, na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Pleše 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Pleše 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Chalupa Zlukov

Zlukov (Pleše 5,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Pleše 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Pleše 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Kemp Fousek

Dráchov (Pleše 8,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Pleše 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Pleše 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Pleše 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě...
Skvělé ubytování v klidné části
1 - 31 / 31

Pleše

Pleše 1

V srdci kraje rybníků - Pleše

S kvalitním odpočinkem se mnohdy pojí aktivní dovolená u vody. A vůbec nezáleží na tom, zda se Váš pohyb bude skládat z jízdy na kole, plavání nebo pěších túr. Protože je u nás vodních ploch tak trochu přebytek, vybrat si nejlepší místo pro trávení volna může být nebývale složité. Není ale důvod, proč se nevydat tam, kde mají rybníky, jezera a kanály několik staletí dlouhou tradici.

Ano, správně. Dnes si posvítíme na dovolenou v Jihočeském kraji. Naší cílovou destinací není přímo chráněná krajinná oblast Třeboňsko, ale obec Pleše. Stejně, jako tato lokace jsou i Pleše součástí okresu Jindřichův Hradec.

Jižní Čechy jsou především rovinaté a jejich charakter je to značné míry zemědělský. Je proto potřeba říct, že ani prostředí okolo Pleší v tomto ohledu nijak nevybočuje z průměru. Hlavní slovo tu mají pole a sem tam nějaký les. Opravdovou dominantou jsou rybníky, na jejichž spočítání by Vám nestačily ani prsty obou rukou.

Jestli Vám smíme radit, udělejte si pohodovou procházku k Chlumskému rybníku, Ševcovskému rybníku, Prostřednímu Ohrazenému, Velkému obecnému nebo Malému obecnému rybníku. V případě, že by Vám byl tento výčet málo, téměř za humny je Vám plně k dispozici již zmíněná chráněná krajinná oblast Třeboňsko. Díky dobrému dopravnímu spojení se zakrátko přesunete i do města. Třeba do Kardašovy Řečice, Soběslavy nebo do Jindřichova Hradce.

Útěk z podmáčené půdy

První dochovaná zmínka o Pleších pochází z 2. poloviny 14. století. Ačkoliv to není nijak podloženo, mluví se o tom, že oficiálně byla obec založena minimálně o dvě až tři století dříve. Jedná se o pouhé dohady, proto je nelze brát úplně vážně. Dostupné prameny říkají, že důvodem založení Pleší bylo špatné podloží na místě Kardašovy Řečice, které bylo velmi podmáčené a vyznačovalo se jen velmi málo stabilním povrchem.

Pleše 2

To Pleším nejspíš pomohlo, protože jen krátce po jejich založení se staly velmi cennou a důležitou vsí na tomto území. Bohužel, politická situace jižních Čech byla velmi nesnadná, takže v okolí Pleší nezřídka docházelo k nejrůznějším politickým i vojenským střetům. Dnes jsou Pleše díky své strategické poloze vyhledávaným cílem domácích i zahraničních turistů.

Chcete vyrazit na výlet v Pleších?

Nejvýznamnější stavbou v Pleších je kaple sv. Jana a Pavla. Církevní památkou, i když ne tak významnou, je i výklenková kaple, která je zasvěcená sv. Janu Nepomuckému. Také se zde střetnete s ukázkou jihočeské lidové architektury.

Určitě nezapomeňte navštívit některá další města v okolí. Ve Veselí nad Lužnicí je pobočka Husitského muzea v Táboře. Soběslav Vám zase nabídne Blatské muzeum Rožmberský dům nebo Smrčkův dům. Hodně zábavy si užijete i při celodenním výjezdu do Jindřichova Hradce. Kromě zámku Jindřichův Hradec je v něm i Rondel, Muzeum Jindřichohradecka nebo Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel. Jestli máte rádi moderní techniku, určitě si nenechejte ujít ani Muzeum fotografie a moderních obrazových médií.

V centru Hradce je i jedno méně známé zastavení. To představuje cedulka, která je umístěna na 15. poledníku, který tudy prochází. Možná jste do Pleší přijeli i s dětmi a rádi byste je vzali na prohlídku některého z hradů a zámků. Z obce je velmi dobře dostupný zámek Červená Lhota, zámek Stráž nad Nežárkou nebo Třeboňský zámek.

Kam se vydat za sportem?

Vzhledem k okolnímu prostředí neuděláte chybu, pokud si na letní dovolenou vezmete kolo. Velmi oblíbená je tu i pěší turistika, při které budete mít dostatek času si prohlédnout všechny lokální zajímavosti. Jestli ke sportu potřebujete nějaké speciální podmínky, zajeďte si do některého z měst. Ve Veselí nad Lužnicí je fotbalové hřiště, tenisový kurt i atletický ovál. Nechybí tu ani tělocvičny a venkovní workoutové hřiště. V podobném duchu je vybavená i Soběslav. V případě, že byste se chtěli vykoupat, můžete vyrazit buď k Veselským pískovnám nebo do Aquaparku Jindřichův Hradec. Mějte ale v paměti, že ten je otevřený pouze v letní sezóně.

Pleše 3

V zimě je provozování některých druhů sportů trochu náročnější. Ačkoliv tu bývají dobré sněhové podmínky, lyžařská střediska se nacházejí asi hodinu cesty daleko. Rozhodně tedy po kontrole sněhového zpravodajství nezapomeňte na běžky. Pokud by Vám to nedalo a přeci jen byste chtěli vyhledat nějaký nejbližší svah, cílem Vaší cesty by se měl stát Ski areál Křemešník nebo lyžařský vlek Mrákotín.

Jaké je ubytování v Pleších?

Pleše jsou pouze malé středisko. Proto se zajímejte o pronájem rekreačních chalup a turistických chat. Jak už tomu bývá, větší množství ubytovacích zařízení nabízejí větší města v okolí. V nich si lze zarezervovat cenově dostupné ubytování v privátu. Velmi oblíbené jsou i komornější penziony nebo plně vybavený apartmán. Krásná příroda nahrává i pronájmům prázdninových domů, do kterých se vejde celá Vaše blízká i vzdálenější rodina.

Kdo by rád podnikl výpravy do dalších částí Jihočeského kraje, pro něj jsou Pleše jako stvořené. Ať už se z nich vydáte na kteroukoliv stranu, během okamžiku stanete před neuvěřitelným množstvím úžasných a nezapomenutelných zážitků. Stačí si jen vybrat.