Loading

Ubytování v Počedělicích

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Apartmány Orasice 52

Počedělice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné ubytování v příjemném prostředí

Apartmány Louny

Louny (Počedělice 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortné apartmány v centru města

Hotel Zlatý Lev Louny

Louny (Počedělice 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel u centra královského města Louny

Penzion Cheveldon

Bílichov (Počedělice 12,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Luxusní ubytování s výbornými službami
1 - 4 / 4

Počedělice

Počedělice známa chmelařská oblast

Obec Počedělice se nachází v okrese Louny v Ústeckém kraji, přibližně 7 km východně od okresního města Louny na řece Ohři. Okolí obce je známou chmelařskou oblastí v údolí mezi Českým středohořím a pohořím Džbán. Žije v ní okolo 300 obyvatel. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1219. Byla založena jako trhová obec s pěknou pravidelnou čtvercovou návsí. Části obce tvoří kromě Počedělic osady Orasice a Volenice.

Počedělice 1

Při procházce obcí narazíte na kostel sv. Havla z konce 13. století v jihozápadní části vesnice, v těsné blízkosti břehu řeky Ohře. Původně pozdně románský kostel prošel později gotickou a barokní úpravou. V místní části Orasice je další významná sakrální památka obce – kostel sv. Mikuláše. Nedaleko něho se nachází křemencový menhir – „Keltský kámen“ vysoký asi 80 centimetrů.

Objevíte tady i množství drobných kulturních památek, např. kamenný kříž s vyznačením výšky hladiny řeky během ničivé povodně v r. 1862. Nad obcí u silnice stojí barokní sousoší Pieta z 18. století, které je chráněnou kulturní památkou. Na levém břehu Ohře roste památný strom, dub letní. Břehy Ohře jsou přístupné pro vodáctví a využívané ke koupání a letní rekreaci. Vede tudy značená turistická stezka.

Za výlety do okolí Počedělic

Po turistické stezce se vydejte východním směrem k rozhledně Stradonka, ležící na hradbách bývalého keltského hradiště u Stradonic. I samotná rozhledna svým tvarem připomíná věž keltského hradiště. S výškou 6 metrů a vyhlídkou ve výšce 3 metrů, patří k nejmenším rozhlednám v ČR. Přesto při dobré viditelnosti budete mít krásný výhled do okolí. Cestou k rozhledně budete míjet renesanční zámek Pátek u Peruce. V současnosti se prohlídky se zajímavou expozicí o dějinách obce konají jen během prázdnin.

Opačným směrem, na západ od Počedělic u obce Dobroměřice, stojí rozhledna Stříbrník, nazývaná též Červeňák nebo i Frotzelova rozhledna. Z 12 metrové dřevěné věže, která je součástí turistické chaty, uvidíte Louny, hřebeny Českého středohoří, Džbánu i Krušné hory. Milovníci historických památek si zde skutečně přijdou na své. Zašlou slávu kdysi mocných hradů dnes připomínají hradní zříceniny – jednou z nich je i zřícenina gotického hradu Házmburk u obce Klapý. Další hradní zříceninu najdete na sever odsud, u obce Podsedice nedaleko Lovosic. Na vysoké skále se zde nacházejí zbytky husitského hradu Oltářík nebo též Hrádek z 15. století.

K oblíbeným turistickým cílům v okolí Počedělic patří i přírodní zajímavosti. K nim zcela jistě můžete počítat i unikátní geologický útvar zvaný Kamenná slunce blízko obce Hnojnice. Je tvořen skalní stěnou, na které se vytvořily zvláštní útvary připomínající kresbu slunce. Tyto pozoruhodné „kresby“ byly způsobeny vlivem dávné sopečné erupce. Celou oblast můžete prozkoumat po nenáročné cyklostezce. Na pěkné túry se vydejte rovněž na vrch Oblík u obce Chraberce, kde se nachází i stejnojmenná přírodní rezervace nebo na vrch Milá. Najdete ho nedaleko vsi Milá a elektrárny Počerady.

Počedělice 2

Zajímáte-li se o českou historii, mnoho zajímavých informací se dozvíte při prohlídkách kulturních památek. Jestliže budete mít zájem, můžete je absolvovat na zámku Nový Hrad, zámku Libochovice, na zámku Skalka ve Vlastislavi. K oblíbeným dovolenkovým aktivitám patří i návštěva měst, městeček a obcí v okolí Počedělic.

V první řadě neopomeňte okresní město Louny. Zde stojí za zhlédnutí především národní kulturní památka chrám sv. Mikuláše. Jedno z vrcholných děl české gotiky je chloubou města a častým objektem zájmu návštěvníků Loun. V obci Třebíz nedaleko Slaného navštivte Národopisné muzeum Slánska, tvořené souborem rázovitých statků a chalup.

Prohlédněte si i barokní kostelík sv. Martina a kapličku Nejsvětější Trojice. S těžbou a zpracováním českého granátu se seznamte v Muzeu českého granátuTřebenicích. V Budyni nad Ohří se nachází původně dřevěný hrad, v 13. století přestavěn na kamenný vodní hrad. Při jeho prohlídce najdete mnoho zajímavých informací a exponátů i v Jandově městském muzeu, které zde sídlí. Žatec se považuje za město piva a chmele, o čem svědčí i existence Muzea chmele, Chmelařského institutu a Pivovaru Žatec.

V rámci letní rekreace můžete odpočívat a věnovat se koupání na koupališti Louny, přírodních koupalištích Pískovna Dobříň a jezero Milada. Přibližně 45 km na západ od Počedělic se nachází vodní nádrž Nechranice, která je vyhlášeným rybářským revírem a také opravdovým rájem pro milovníky jachtingu a windsurfingu. Ke koupání a slunění využijte jižní břeh nádrže, u obce Vikletice nebo Poláky. V případě, že Vám počasí nebude během dovolené v Počedělicích příliš nakloněno, můžete využít kryté bazény v Plaveckém areálu Postoloprty a Lovosicích. I když do jiného okresu, ale daleko to nebudete mít ani do Aquaparku Slaný nebo Aquadromu Most.

V zimě najdete příznivé podmínky pro běžecké lyžování i na okraji samotných Počedělic. Nejbližší lyžařské areály, kde kromě běžek využijete i sjezdovky a snowboardy, jsou: Ski areál Pyšná nedaleko Jirkova, odtud je blízko i do Ski areálu Mezihoří. Dobré vyžití pro začínající i mírně pokročilé sjezdaře a rodiny s dětmi najdete na sjezdovkách v Sport areálu Klíny a Meziboří.

Počedělice 3

Dobré ubytování v Počedělicích Vám zajistí pohodu během dovolené

Počedělice se kromě krásné přírody plné turistických tras a cyklostezek a množstvím kulturních památek v okolí, mohou pochlubit i vstřícností vůči svým návštěvníkům. Jestliže se k nim zařadíte i Vy, budete si moci vybrat ubytování podle svého vkusu. Hlavu zde můžete složit v apartmánech uprostřed zeleně či chatách na kraji obce pod lesem. Rázem zjistíte, že jste se tu ocitli v oáze klidu a pohody.

Dobrou volbou pro Vás může být i ubytování v soukromí. Záleží jen na Vás, jakou možnost si vyberete. Ostatní možnosti najdete nejen v blízkém okolí obce, ať už jsou to stylové chalupy, komfortní hotely či levné ubytovny a kempy. Téměř v každé obci v okolí seženete i ubytování v některém z pohodlných penzionů.

Jestli se ještě stále rozhodujete, kam o příští dovolené, možná že právě Počedělice jsou tím správným tipem pro Vás. Dejte tomuto místu šanci a uvidíte, že nebudete litovat a chvíle zde strávené ve Vás zanechají nezapomenutelné zážitky.