Loading

Ubytování v Počepicích

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Radešínka

Počepice, na okraji obce / města
Ubytování v areálu s adventure golfem

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice (Počepice 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Zázračné a vzácné ticho, klid a pohoda

Penzion Strnadovský mlýn

Jesenice (okres Příbram) (Počepice 9,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji l...
Na svatby, oslavy, školní výlety, akce!

Rekreační středisko Líchovy

Dublovice (Počepice 11,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Bezbariérové rekreační středisko

Pension Luis

Jistebnice (Počepice 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Chaloupka za potůčkem

Županovice (okres Příbram) (Počepice 13,7 km vzdušně), v rek...
Ideální chaloupka u vody, pro rodinky

Apartmány Orlík - Loužek

Milešov (Počepice 14,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Výhled na vodu z lodžie apartmánů

Hotel Hrazany

Sedlčany (Počepice 15,1 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U řeky, s wellness a restaurací...

Válův Dvůr

Milevsko (Počepice 15,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Usedlost s bazénem, tenisem a saunou.

Ubytování a Tréninkové centrum Slapy

Drevníky (Počepice 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Vnitřní vyhřívaný bazén a finská sauna
1 - 13 / 13

Počepice

Počepice 1

Počepice

Počepice je obec v okrese Příbram ve Středočeském kraji, v údolí Počepického potoka mezi vrchy Radešínem, Výřící a Počepickou Horou. Leží asi 9 km jižně od Sedlčan, 18 km na sever od Milevska, 36 km jihovýchodně od okresního města Příbram.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1219 a váže se ke vsi existující už někdy v 11. století. Název obce je odvozen od slova čáp, protože toho měli někdejší páni ve znaku.

Nejcennější památkou v Počepicích je gotický kostel sv. Jana Křtitele z počátku 14. století s mohutnou věží s cibulovitou bání. Další památku najdete nedaleko kostela, je to barokní fara z roku 1773. Od kostela vede křížová cesta z druhé poloviny 19. století. U silnice na Vysoký Chlumec možná zaregistrujete pískovcové barokní sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Vojtěcha. Možná Vám někdo z místních povypráví historku, která se k původu těchto soch vztahuje.

Za výlety do okolí Počepic

Okolí obce je přímo protkané turistickými stezkami a cyklostezkami. Pěšky nebo na kole se vydejte 2,7 km na sever do obce Vysoký Chlumec. S vesnickou architekturou a způsobem bydlení a hospodaření na vesnici v 18. a 19. století, se zde můžete seznámit v Muzeu vesnických staveb středního Povltaví. Uvidíte tady vybavení venkovské domácnosti, lidový oděv, zemědělské a řemeslnické nástroje a náčiní, lidový malovaný nábytek, roubený špýchar z Počepic nebo včelín ze Sedlčan.

Vyznačená turistická trasa či naučná stezka Vás zavedou k zajímavému místu nazvanému Husova kazatelna, nedaleko obce Petrovice. Je to obří balvan, vysoký 2,7 metrů, nacházející se na lesní planině, který byl vytvořen zvětráváním horniny po miliony let. Jeho název pochází z pověsti, která vypráví, že právě na tomto kameni kázal Mistr Jan Hus. Nedaleko odsud najdete další podobný přírodní úkaz, přírodní památku Vrškámen.

Počepice 2

Severozápadně od Petrovic, asi po 1,5 km, dorazíte k Rozhledně Kuníček 60 metrů vysoké. Z vyhlídkové plošiny v polovině její výšky se Vám naskytne pěkný výhled do malebné krajiny středního Povltaví, za dobré viditelnosti zahlédnete dokonce šumavské vrcholy. Další zajímavý výlet si udělejte do 8 km vzdálené obce Jesenice. Na jejím okraji najdete zříceninu hradu Zvěřinec ze 14. století. V horkých letních dnech se můžete potom osvěžit v nedalekém rybníčku.

Přibližně stejně daleko Vám bude trvat cesta do Sedlčan. Tu zavítejte do Městského muzea Sedlčany, které bylo založeno už koncem 19. století. Jeho expozice Vám představí pravěké osídlení středního Povltaví, z novověku hlavně období 2. světové války, jednotlivá řemesla, lidovou architekturu a místní tradice.

Stejně dlouho Vám bude trvat cesta do obce Radíč, jestliže budete ze Sedlčan pokračovat směrem na sever. Na místě původně středověké tvrze tu dnes najdete barokní zámek Radíč s arkádovým nádvořím. Zajímavý zážitek Vám přinese i prohlídka kaple Navštívení Panny Marie ze 17. století, uvidíte tu i pískovcové sochy světců sv. Víta a sv. Jana Nepomuckého. Na vysokém skalnatém ostrohu nedaleko obce se dochovaly zbytky hradeb, věže a paláce – zřícenina hradu Kozí hřbet.

Přibližně 20 km na severovýchod od Počepic v městě Vrchotovy Janovice objevíte stejnojmenný zámek. Kromě zámku si zde můžete prohlédnout expozici výstavy Národního muzea, kterému zámek patří, zachovaný vodní příkop a k příjemné procházce se nechte zlákat pěkným zámeckým parkem. Na jihozápad od Počepic zas najdete jednu z nejvýznamnějších staveb středověké světské architektury – hrad Zvíkov z 13. století. Jeho nejcennější součástí je kaple sv. Václava.

Oblíbenou rekreační oblastí je přehrada Kamýk, kde najdete výborné podmínky nejen na koupání ale i na různé vodní sporty. Ke koupání i potápění můžete využít zatopený pískovcový Kujalův lom u obce Hřiměždice. Za nepříznivého počasí či v zimním období využijte nabídku Aquaparku Příbram k odpočinku i sportovnímu vyžití.

U městské části Monínec obce Sedlec - Prčice na Javorové skále navštivte malé lyžařské středisko Sportrelax centrum Monínec se dvěma sjezdovkami. Jsou mírné, takže jsou vhodnější pro nenáročné sjezdaře a rodiny s dětmi, zábavu si užijete i při snowtubingu. V okolí na Vás už čekají upravované běžecké trasy. Asi 10 km na jihovýchod od Počepic se nachází Ski areál Kvasejovice, druhý největší ski areál ve Středočeském kraji. Najdete tady několik sjezdovek různých obtížností, takže si zde užijí jak začínající, tak i zkušení sjezdaři. Další ski areál najdete na jihovýchod od Počepic – Ski areál Záluží.

Počepice 3

Možnosti ubytování v Počepicích

Počepice je nevelká obec, ale určitě zde najdete vhodné ubytování, které zpříjemní Váš zdejší pobyt. Přímo v Počepicích se můžete ubytovat v penzionech, apartmánech či privátech. Zatoužíte-li po venkovské romantice, zajistěte si ubytování v chatách a chalupách. Další možnosti ubytování, až už jsou to hotely, kempy či ubytovny najdete v nedalekých obcích a městech.

Jestli tedy toužíte strávit svou dovolenou v lůně krásné přírody, s dobrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití, zavítejte do obce Počepice v středním Povltaví.