Loading

Ubytování v Ponědrážce

(0 objektů + 38 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Ponědrážka 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Ubytování Naděje

Frahelž (Ponědrážka 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Ponědrážka 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantická chatka na klidném míste

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Ponědrážka 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Ponědrážka 5,7 km vzdušně), v obci / ve...
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Ponědrážka 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Ponědrážka 6,5 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Ubytování Pražma

Žíšov (Ponědrážka 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Ubytování u Bláhů

Lužnice (Ponědrážka 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Ubytování Na Statku

Lužnice (Ponědrážka 9,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku
1 - 38 / 38

Ponedrážka

Ponedrážka 1

Prázdniny v království rybníků

Hledáte místo, kde si odpočinete od ruchu civilizace a obnovíte síly do dalšího pracovního procesu? Pokud zní Vaše odpověď “Ano”, pak na nic nečekejte a vydejte se do Ponědrážky. Tuto obec se zvláštně znějícím jménem objevíte v Jihočeském kraji v okrese Jindřichův Hradec.

Čím přesně je vlastně Ponědrážka tak výjimečná? Třeba tím, že je obklopena několika významnými rybníky. Jen kousek za hranicí obce je rybník Švarcenberk, Bošilecký rybník, Horusický rybník a Vlkovský rybník. Dále je tu ale i Ponědrážkovský rybník a Hliníř.

Na vodní plochu tedy narazíte, ať už se vydáte jakýmkoliv směrem. Milovníky pěší turistiky naopak potěší, že je jim k dispozici i několik hlubších lesů. Ty jsou vhodné jak pro provozování rekreačních procházek, tak pro plánování delších výletů.

Pokud Vám klid v obci přestane vyhovovat, během několika minut se dostanete do řady významných měst. Za Vaši návštěvu rozhodně stojí Třeboň, České Budějovice i okresní Jindřichův Hradec. Jestli-že se Vám ale nechce cestovat moc daleko, kulturní a společenské vyžití Vám zprostředkuje i Veselí nad Lužnicí.

První zmínka o obci pochází ze 14. století. Už tehdy se jednalo o obec, která byla svým charakterem spíše odlehlá. A to především kvůli všudypřítomným lesům a Třeboňským rybníkům. Ty byly budovány v průběhu 15. a 16. století, a i dnes mají významný vliv na charakter obce. Zvlášť významná je Zlatá stoka, která přivádí novou vodu do několika rybníků najednou.

Ponedrážka 2

Obyvatelé Ponědrážky se však do značné míry zabývali i zemědělstvím a těžbou rud. Také tu byla doložena přítomnost dvou mlýnů. Místní zajímavostí je, že obec dosáhla své nynější podoby poměrně nedávno. Jen na přívod elektrické energie si místní museli počkat až do období po 2. světové válce. Dnes je Ponědrážka velmi oblíbenou turistickou destinací.

Za památkami do Ponědrážky a okolí

Nejvýznamnější památkou v obci je nepochybně již zmíněná Zlatá stoka. Má skoro 50 km a byla vybudována počátkem 16. století. Tato do jisté míry technická památka je funkční i dnes, takřka 500 let od data jejího vzniku. Jedná se tedy o dílo, které rozhodně musíte vidět. Na obecní návsi je také možné vidět dobové stavby, které byly postaveny ve stylu selského baroka.

Další kulturní možnosti Vám nabízí větší města v blízkosti obce. České Budějovice jsou známé pro své zachované historické jádro. Pokud byste si ho rádi prohlédli z ptačí perspektivy, během sezóny je možné vystoupat na Černou věž, která slouží jako rozhledna. Pivní nadšenci zase přivítají možnost prohlídky budějovického pivovaru.

Pokud si uděláte výlet do nedaleké Třeboně, doporučujeme Vám návštěvu zámku Třeboň. Krom nádherných interiérů se dostanete i do zajímavých zámeckých zákoutí. Tím nejzajímavějším je kuchyně, kde se připravovalo jídlo pro početnou psí smečku.

Při výletování s dětmi také nezapomeňte na návštěvu zámku Hluboká nad Vltavou. Příjemný den zažijete i na zámku Červená Lhota.

Ponedrážka 3

Pokud Ponědrážku navštívíte během letních měsíců, jistě Vám přijde vhod blízkost Veselských pískoven. K těm se pohodlně dostanete i pěšky. Větší vodní plochou v okolí, která je taktéž vhodná k provozování vodních sportů je vodní nádrž Hněvkovice. V létě se Vám otevřou i brány Aquaparku Jindřichův Hradec.

Když se zaměříme na lyžování, počítejte s tím, že budete trochu cestovat. Sázkou na jistotu je Ski areál Monínec. Ten poskytuje pokročilé služby všem skupinám lyžařů. Dobré lyžování Vám nabídne i Ski areál Mrákotín.

Kvalitní ubytování v Ponědrážce

Ponědrážka je spíše menší destinace, proto by Vás neměla překvapit skromná nabídka ubytovacích kapacit. I přesto věříme, že si tu najdete své oblíbence.

Přímo v Ponědrážce je Vám k dispozici ubytování v některé z chalup a rekreačních chat. V relativně dobré vzdálenosti od centra obce je i turistický kemp. V blízkém dosahu Ponědrážky však objevíte i cenově dostupné penziony a ubytování v soukromí.

Kdo chce na své dovolené zažít opravdový relax, ten si zvolí právě Ponědrážku. Uvidíte, že pobyt zde Vás pohladí nejen na těle, ale i na duši. Přijeďte a přesvědčte se na vlastní oči.