Loading

Ubytování v Přílepech (okres Rakovník)

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Penzion U Kutílků

Přílepy (okres Rakovník), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion, agroturistika

Penzion Pralinka

Rakovník (Přílepy (okres Rakovník) 7,3 km vzdušně), v obci...
Komfortní ubytování v centru města

Penzion Ludmila

Rakovník (Přílepy (okres Rakovník) 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v klidném prostředí

Penzion U Příhodů

Jesenice (okres Rakovník) (Přílepy (okres Rakovník) 15,3 km vzdušně), v obci / ve m...
Penzion s tenisem vedle golf. hřiště!

Chatová osada Višňová - Hájek

Roztoky (okres Rakovník) - Krivoklát (Přílepy (okres Rakovník) 19,9 km vzdušně), mi...
Chaty, stany, s restaurací, u řeky
1 - 5 / 5

Přílepy (okres Rakovník)

Přílepy (okres Rakovník) 1

Přílepy pod pískovcovými skalami

Obec Přílepy leží kousek od Rakovníka. Je to sice velice malá vesnička, ale určitě stojí za návštěvu. Nabízí klidné prostředí, které je jako stvořené pro odpočinkovou dovolenou bez velkého turistického ruchu. Najdete zde krásnou přírodu a mnohé přírodní zajímavosti. V nejbližším okolí se nachází celá řada historických památek.

Přílepy jsou málo známé, ale zajímavé místo

Obec Přílepy se nachází ve Středočeském kraji okrese Rakovník, přibližně 6 km severozápadně od okresního města. První dochovaná písemná zmínka o obci pochází z roku 1399. Ve vesnici najdete celou řadu architektonicky zajímavých venkovských usedlostí. Ty jsou udržované, a tak místní prostředí působí velice příjemně. K vidění je zde socha svatého Donáta u trati. Historii obce připomíná i kaplička, kterou najdete na návsi a bývalý parní mlýn.

Hlavní zajímavostí, která Vás v Přílepech zaujme, je krásná příroda, která vybízí k výletům i sportovním aktivitám. Krásy krajiny můžete pozorovat z rozhledny na Senecké hoře. Najdete zde také mnoho přírodních památek. Nejbližší a jedna z nejzajímavějších je pískovcová dominanta Přílepská skála. Tu je možné využívat i pro horolezectví. V její blízkosti žije mnoho chráněných druhů ptactva a roste celá řada chráněných rostlin. Kromě této skály se v okolí nachází i další pískovcové lomy, které byly dříve využívány pro těžbu stavebního materiálu.

Přílepy (okres Rakovník) 2

Nejbližší historické památky a atrakce u Přílepů

Přílepy nabízejí ve svém okolí hned několik památek, které jsou v příjemné dojezdové vzdálenosti. Navštívit můžete během letní dovolené nebo v rámci výletu například zámek Nový Hrad, zámek Stekník a známý hrad Křivoklát. Romantickou atmosféru zašlých časů si užijete na zřícenině hradu Petršpurk – Petrohrad a zřícenině hradu Pravda. Pokud Vás zajímá historie, nevynechejte archeoskanzen Březno u Loun, kde uvidíte repliky starých staveb z období neolitu, doby železné a stěhování národů.

Zhruba 30 kilometrů vzdálený je Aquapark Kladno, který je zároveň sportovním a rekreačním centrem. Naleznete zde širokou nabídku dalších služeb a možností sportovního vyžití. Ve stejně příjemné dojezdové vzdálenosti je Aquapark Slaný s veškerým vybavením pro relax, sport, zábavu i adrenalinové zážitky. Daleko to není také k vodní nádrži Nechranice, která patří mezi jachtaři, surfaři a dalšími milovníky vodních sportů mezi nejoblíbenější vodní plochy v České republice. Milovníci zvířat by neměli vynechat Zoopark Chomutov, jenž je díky své rozloze největší v České republice.

V okolí Přílepů není příliš mnoho možností, kde si užít zimní radovánky. Nejbližší je 50 kilometrů vzdálený Skiareál Pyšná s možností večerního lyžování, občerstvením a crossovou tratí pro snowboardisty ve snowparku. Zhruba stejně daleko je to také do Ski areálu Alšovka, který je vhodný především pro začátečníky a rodiny s malými dětmi.

Přílepy (okres Rakovník) 3

Chatky a další ubytování v Přílepech

Velkou část obyvatel obce a jejího nejbližšího okolí tvoří chataři. Mnoho z chat je k dispozici k pronájmu na víkend i na celé dlouhé prázdniny. Nedaleko od obce se nachází samozřejmě i velká města, jako je Rakovník, kde seženete širokou nabídku hotelů, apartmánů a penzionů s dobrým vybavením. Levnější alternativou jsou pak ubytovny. Záleží jen na Vás, jestli si vyberete ubytování v soukromí nebo v komerčních objektech.

Přílepy jsou ideálním místem pro každého, kdo chce objevovat krásy přírody a užít si nerušenou dovolenou, stejně jako pro sportovce, kteří hledají zajímavé tipy na aktivity. Přílepy nabízejí v blízké vzdálenosti mnoho historických památek i moderních atrakcí. Není zde nouze o ubytování ani o místa, která se dají navštěvovat. Přijeďte poznat nejen přírodní krásy v Přílepech.