Loading

Ubytování v Radějovicích (okres Praha-východ)

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Ubytování v Roští

Radějovice (okres Praha-východ), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Karavan v útulné zahradě s bazénem!

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Radějovice (okres Praha-výcho...
Rodinný hotel s restaurací

Penzion V Roklích

Říčany (okres Praha-východ) (Radějovice (okres Praha-východ)...
Nadstandardně vybavené apartmány u Prahy

Apartmány Vránek

Praha - Chodov (Radějovice (okres Praha-východ) 10,6 km vzdu...
Hezké a levné ubytování v Praze!

Pension Orbis

Praha - Praha - Chodov (Radějovice (okres Praha-východ) 12,0 km vzdušně), v obci...
Krásný rodinný penzion, možnost snídaně

Variant club

Babice (okres Praha-východ) (Radějovice (okres Praha-východ) 13,1 km vzdušně), v ob...
České a ukrajinské jídla + tenis. kurty!

Penzion U sv. Kryštofa

Praha - Záběhlice (Radějovice (okres Praha-východ) 13,2 km v...
Snídaně a parkování v ceně, recepce 24h

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Radějovice (okres Praha-východ) 13,9 km vzdušně), v rekreační ob...
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Farma Ztracenka

Mrač (Radějovice (okres Praha-východ) 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Vila Barbora

Praha - Praha 4 (Radějovice (okres Praha-východ) 15,7 km vzd...
Apartmány v Praze poblíž centra a Vltavy
1 - 26 / 26

Radějovice (okres Praha-východ)

Radějovice (okres Praha-východ) 1

Z Radějovic je to jen kousek do Prahy

Každým rokem hlavní město Prahu navštíví miliony tuzemských i zahraničních turistů. Ne všichni návštěvníci se však chtějí v Praze i ubytovat, volí raději možnost ubytování v některém z okolních měst či obcí a dojíždění za prohlídkami města. K těmto místům patří i obec Radějovice. Od Prahy je vzdálena pouhých 20 km, patří do okresu Praha-východStředočeského kraje.

Poprvé se Radějovice písemně zmiňují v r. 1227, vznikly v přirozeném centru obdělávaných polí okolo centrální návsi. Původní zástavbu tvořily zemědělské usedlosti s vnitřními dvory. Nejvýznamnější sakrální památkou obce je farní kostel Narození Panny Marie. Původně románský tribunový kostel byl postaven pravděpodobně v 1. polovině 13. století, později byl goticky a barokně upraven. Další památkou je jednoduchá zvonice v centru Radějovic u návesního rybníčku. Datum jejího vzniku zatím není známo.

Během Vašeho pobytu v obci si určitě najděte čas na příjemné procházky po Radějovicích a přilehlém okolí. Jedním ze zajímavých míst je Radějovický rybník v obci nebo přírodní rezervace Voděradské bučiny, jejíž lesy obec obklopují. Díky své poloze jsou Radějovice vhodným místem k příměstskému bydlení.

Tipy na výlety v okolí Radějovic

Malebná krajina v okolí Radějovic je velmi vhodným prostředím především pro příznivce pěší turistiky a cykloturistiky. Místní lesy jsou vyhlášeným houbařským rájem. Samotnou obcí Radějovice prochází žlutá turistická trasa, která Vás provede po zajímavostech zdejší oblasti. Zároveň je i příjemným výchozím bodem za výlety do hlavního města. V blízkosti se také rozkládá přírodní park Střed Čech a přírodní park Hornopožárský les, které jsou oblíbenými návštěvními cíli.

Asi 3 km jižně od Radějovic leží obec Sulice, na jejímž okraji stojí kamenná rozhledna Mandava. Z výšky 11 metrů Vám vrcholky vzrostlých stromů umožní výhled jen na Prahu, i ten však stojí za to.

Zhruba na půlcestě mezi Radějovicemi a Prahou navštivte zámek Průhonice, který je zpřístupněn veřejnosti jen částečně. Prohlédnout si zde můžete expozici Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha. Ostatní prostory zámku využívá Akademie věd ČR.

Radějovice (okres Praha-východ) 2

Přilehlý zámecký park, který je zapsán na seznam UNESCO, byl vybudován na konci 19. století ve stylu české novorenesance. Patří mezi vrcholná a též největší díla přírodně-krajinářského slohu. Obdivovat zde můžete exotické dřeviny a překrásný anglický park. Součástí je i Průhonická botanická zahrada a románský kostel Narození Panny Marie z druhé poloviny 12. století, architektonicky zajímavé jsou překrásné neorenesanční štíty a atiky.

Patří-li návštěva historických památek mezi Vaše oblíbené dovolenkové aktivity, další objekty na Vás čekají nedaleko. Navštivte tedy i zříceninu hradu Říčany z 13. století, přibližně stejně starou zříceninu hradu Zbořený Kostelec, hrad a zámek Horšovský Týn, zámek Štiřín v obci Kamenice z 18. století. V Říčanech kromě zámku zajděte i do Muzea Říčany, kde máte možnost zhlédnout zajímavé historické a geologické expozice.

O něco dál to budete mít na barokní zámek Konopiště u Berouna, který je známý jako poslední rezidence arcivévody Františka Ferdinanda. Kromě zámeckých komnat s rozsáhlými sbírkami, zde máte možnost vidět i kulku, která arcivévodu zabila a vlastně tak spustila první světovou válku. Milovníci piva, a nejen ti, mají možnost navštívit Štiřínský pivovar a Pivovar Velké Popovice.

Největším turistickým lákadlem této oblasti je nepochybně Praha, jejíž historické památky (Karlův most, Pražský hrad, Staroměstská radnice s orlojem) i moderní vymoženosti netřeba zvlášť představovat. Sami anebo i s dětmi se zabavíte v některém z mnohých aquaparků, v ZOO Praha, Krokodýlí ZOO či Motýlím domě. Jestliže nebudete mít štěstí na počasí během návštěvy Prahy, čas můžete příjemně strávit i v některém muzeu, galerii, sportovním či kulturním zařízení. Den plný zábavy si užijete i v Lanovém centru PROUD Praha.

Radějovice nabídnou letní i zimní aktivity

Široké zázemí Vám okolí Radějovic poskytne i během letní a zimní rekreace. V horkých letních dnech můžete využít vody rybníka v místní části Olešky, rybníka Malvánek a přírodního koupaliště JurečekŘíčanech, přírodního koupaliště Šeberák a přehrady Hostivař v Praze. Ostatně v Praze najdete všechny možnosti koupání, ať už jsou to rybníky, umělá či přírodní koupaliště, kryté bazény nebo aquaparky. Nejznámější jsou Aquapalace Praha, Aqua Sport Club Praha, aquapark AquaDream Barrandov a aquapark Lagoon Letňany. Kromě Prahy aquapark najdete i v BerouněAquapark Beroun.

Během zimní dovolené se můžete realizovat při běžeckém lyžování v těsném okolí Radějovic. Za sjezdovkami si potom budete muset zajet do lyžařských středisek Sport Relax Centrum Monínec, Ski areál Chotouň či Lyžařský areál Šibeniční vrch.

Radějovice (okres Praha-východ) 3

Ubytování v Radějovicích

Radějovice jsou klidným místem vhodným k odpočinku. K tomu jistě přispívá i vhodné ubytování v klidné lokalitě na kraji obce. Rádi Vás přivítají v chatách blízko lesa. Další možností je i ubytování v soukromí a ubytování v karavanech na soukromém oploceném pozemku. Výhodou je zde ubytování v blízkosti domu ubytovatelů, kteří jsou vstřícní a ochotní v případě potřeby vždy pomoci.

Jelikož se nacházíte v blízkosti hlavního města, nemusíte se obávat, že v případě zdržení se při jeho návštěvě přes noc, se nebudete mít kde ubytovat. V Praze téměř vždy najdete nocleh v ubytovacích zařízeních všech kategorií a typu, ať už jsou to hotely, hostely, ubytovny, apartmány či priváty. V okolních obcích jsou to zejména penziony rodinného typu, pohodlné chalupy či cenově výhodné kempy a motely.

Záleží teda jen na Vás, pro jaký typ a místo ubytování se rozhodnete. Nacházíte se v lokalitě s dobrou dopravní dostupností, takže vše budete mít takříkajíc po ruce. Ať už jsou to kulturní památky, zábavná či sportovní zařízení, přírodní zajímavosti a jiné turistické cíle. Dovolená v Radějovicích pro Vás určitě bude příjemným zážitkem.