Ubytování na samote pro velké skupiny

Rekreační a vzdělávací středisko Chata Doubravka stojí na polosamotě uprostřed přírody CHKO Železné hory na Vysočině. Tato lokalita se nachází jen několik kilometrů od centra města Chotěboř.

Příroda této lokality je ideálním místem na turistiku, cykloturistiku, horolezectví i orientační běh. V nedalekém městě najdete tělocvičnu, tenisové kurty a zimní stadion. Vyhledávaným místem je Skanzen na Veselém Kopci, s ukázkami tradičního lidového stavitelství. V létě Vás svými plážemi přivítá vodní nádrž Seč, kde si můžete nejen zaplavat ale také zapůjčit loďky. Během zimní sezóny najdete v okolí výborné tratě na běžecké lyžování. Nejbližší lyžařské středisko Chotěboř - Sv. Anna je vhodné pro různě zkušené lyžaře.

Během celého roku poskytujeme ubytování pro 50 - 104 osob. Svou dispozicí a vybavením je naše chata vhodná pro školy v přírodě, dětské tábory a výlety, školení či teambuilding. Ubytovat se však u nás mohou i rodiny s dětmi či menší skupiny.

Ubytování nabízíme v hlavní budově, v chatkách a mobilních domcích. V hlavní budově je Vám k dispozici 10 pokojů:
- dva 4-lůžkové pokoje, každý s palandou a dvěma samostatnými lůžky,
- sedm 5-lůžkových mezonetových pokojů, každý s pěti samostatnými lůžky (z toho dvěma v podkroví),
- jeden 7-lůžkový mezonetový pokoj se dvěma palandami a třemi samostatnými lůžky (z toho dvěma v podkroví).

V každém z pokojů najdete i menší pracovní stůl a židle. Další lůžka Vám poslouží v podkrovní společenské místnosti, nachází se zde 6 patrových postelí a 6 samostatných lůžek. Dvě lůžka využijete i v tzv. teamovně. V hlavní budově se nachází 8 koupelen se sprchami (pro pány a pro dámy) a 8 samostatných toalet.

Pro společné aktivity, přednášky a školení máte na výběr 4 společenské místnosti. Společenská místnost v přízemí, s rozměry 9 x 9 metrů, se zvukovou aparaturou a projektorem, má široké využití, od sportovních soustředění přes školení až po rodinné oslavy. Rovněž na přízemí se nachází jídelna, která je se společenskou místností propojena a častokrát se využívají jako jeden prostor. Další místnost v podkroví, také s rozměry 9 x 9 metrů, je využívána jako společenská místnost, disponuje však i 18 lůžky. Klubovna, nazývaná také teamovna, je menší místnost (5 x 5 metrů), která slouží převážně pedagogům a organizátorům. V případě školení a soustředění zapůjčujeme různé vybavení (flipcharty, televizor, relaxační matrace a další).

Po obsazení hlavní budovy ubytováváme hosty ve dvou chatkách. Každá z nich je rozdělena na dvě 5-lůžkové izby se samostatnými vchody. Ve třetí chatce najdete 6 sprch a 8 toalet. Ubytování je možné i ve dvou mobilních domech (jednom se dvěma ložnicemi pro 4 - 6 hostů, druhém se třemi ložnicemi pro 6 - 8 hostů) s vlastním sociálním zařízením, kuchyňským koutem a obývacím pokojem.

V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet. Hostům poskytujeme stravování formou plné penze, případně i s dalším občerstvením během dne. Doubravčí bar Vás zve na alkoholické i nealkoholické nápoje, pochutiny a dobroty z grilu. Přilehlý pozemek poskytuje nepřeberné množství možností pro trávení volného času. Na dvou hřištích nebo na louce si můžete zahrát fotbal, volejbal, badminton i softbal. Nachází se zde i 7-metrové teepee (venkovní společenská místnost) s posezením a ohništěm. Velkým lákadlem je certifikována horolezecká stěna (v případě zájmu zajistíme také instruktora). Děti se vyřádí na dětském hřišti s trampolínou, skluzavkou a houpačkou. Během letních večerů si jistě rádi sednete k táboráku. Pro odkládaní kol je vyhrazen prostor. Parkování pro 30 aut je zajištěno přímo u objektu.

Užijte si školní výlet či teambuilding v objetí přírody. Rádi Vás přivítáme v Rekreačním a vzdělávacím středisku Chata Doubravka