Ideální pro skupiny, s restaurací

Letní pobyty, školy v přírodě, tábory, firemní akce, kurzy, oslavy a mnohé další akce můžete uspořádat v našem Rekreačním středisku VALCHA, které se nachází v okrese Pelhřimov, v obci Počátky, přímo u rybníka.

Celoročně přístupné Rekreační středisko VALCHA je vhodné pro pobyty skupin. Maximální kapacita ubytování je 116 osob. Ubytování poskytujeme v chatkách i pokojích penzionu. Na výběr máte ubytovací jednotky:
- jeden 1-lůžkový pokoj,
- pět 2-lůžkových pokojů,
- sedm 3-lůžkových pokojů,
- jeden 4-lůžkový pokoj,
- sedm 3-lůžkových pokojů,
- šest 5-lůžkových pokojů,
- dvě 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím (vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou),
- jeden 2-lůžkový pokoj se sprchovým koutem,
- šest 4-lůžkových chat s oddělenými lůžky,
- čtyři 5-lůžkové chaty s palandou a třemi pevnými lůžky.

Každý pokoj penzionu je vybaven útulně, příslušným počtem jednolůžkových postelí a umyvadlem se studenou vodou. V penzionu jsou k dispozici společné koupelny a toalety (vyhrazené pro pány a pro dámy). Hosté v chatách mohou využívat společné sprchy a toalety v buňkách, které se nacházejí u chat. V celém areálu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V rámci našeho střediska se nachází jídelna pro cca 60 osob, dvě školící místnosti - každá pro cca 40 osob a restaurace s terasou. Kromě plné penze si vlastní chutnou stravu lze připravit ve společné kuchyňce (s vařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou a lednicí). V exteriéru je k užívání terasa, posezení, ohniště, dětské hřiště s pískovištěm, houpačkou, skluzavkou, trampolínou a multifunkční hřiště na hru volejbalu, tenisu a jiných her. Nechybí ani stolní tenis, stolní fotbal, dětská postýlka, stolička na krmení a venkovní bazén. Můžeme Vám uschovat kola, zapůjčit žehličku a potřeby pro lov ryb. Parkování aut je přímo u objektu - za poplatek.

Atrakce v okolí: Poznávat můžete okolí po cyklostezkách nebo po stezkách určených pro běžce i pěší turisty. Oblíbené jsou atrakce jako Hrad a zámek Žirovnice, Zámek Červená lhota, Zámek Roštejn. Osobitou atmosféru mají i výlety do míst, jako jsou Pelhřimov, Žirovnice, Kamenice nad Lipou, Jihlava či Telč. V létě je možné koupání i rybolov na našem rybníku. V zimě si zalyžujete na svazích středisek Křemešník, Radouň a Antonka.