Rekreační zařízení u rybníka, na Šumavě

Rekreační zařízení Olšina leží na břehu rybníka Olšina, patří pod obec Horní Planá. Areál má ideální polohu v blízkosti Lipenské přehrady a zároveň v klidném prostředí Šumavské přírody.

Náhorní planina Olešnice se nachází na Šumavě a byla, jako část vojenského výcvikového prostoru, dlouhý čas veřejnosti nepřístupná. To se však změnilo a nyní zde naleznete hned několik turistických a cyklistických tras. Na rybníku je možný rybolov i koupání. Za vodou můžete vyrazit i k Lipnu, zde je také možnost vodních sportů. Děti potěšíte návštěvou Hopsária na Lipně, nadšenci historie rádi navštíví historická města Český Krumlov a Linz nebo hrad Rožmberk. Úžasný výhled a trochu adrenalinu zažijete na Stezce v korunách stromů. V zimním období Vás na zimní sporty zlákají lyžařská střediska Frymburk a Lipno.

Celoročně nabízíme ubytování pro 174 hostů. Ubytovat se můžete v hotelu, v ubytovně, větší chatě nebo v chatkách. K dispozici jsou Vám tyto ubytovací jednotky:
- deset 2-lůžkových pokojů (tři s manželskou postelí, sedm s oddělenými lůžky) - Hotel Michala,
- dva 3-lůžkové pokoje se třemi samostatnými lůžky - Hotel Michala,
- tři 2-lůžkové pokoje - Ubytovna Šumava,
- čtyři 3-lůžkové pokoje - Ubytovna Šumava,
- tři 4-lůžkové pokoje - Ubytovna Šumava,
- dva 5-lůžkové pokoje - Ubytovna Šumava,
- čtyři 2-lůžkové pokoje v přízemí - Chata Lesana,
- pět 2-lůžkových pokojů na patře - Chata Lesana,
- patnáct 4-lůžkových chatek (dřevěných nebo zděných) se dvěma ložnicemi a dvěma přistýlkami.

Pokoje v Hotelu Michala jsou vybaveny ledničkou a televizí a každý pokoj disponuje vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. V přízemí hotelu se nachází restaurace s terasou, která se využívá i jako konferenční místnost, její celková kapacita je 140 osob, také je možné rozdělit ji na menší, zcela oddělené části. K dispozici je Vám zde technika (projektor, ozvučení, flipchart). Na menší setkání využijete dva salonky (kapacita 10 - 15 osob). V společenských prostorách hotelu je pro Vás zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V Chatě Lesana najdete v přízemí společenskou místnost s krbem, sedací soupravou a televizí. Nachází se zde i kuchyň s elektrickým sporákem, ledničkou a rychlovarnou konvicí. Všechny ložnice v Chatě Lesana jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou.

V ubytovně najdete 2 až 5-lůžkové pokoje zařízené nábytkem z borovicového dřeva. Sociální zařízení jsou společné pro všechny hosty, společné sprchy jsou dámské a pánské, k dispozici je také několik samostatných toalet a pro Vaše pohodlí je na každém pokoji umístěno umyvadlo s teplou vodou. Součástí ubytovny je společenská místnost s televizí, stolním fotbalem a jídelními stoly. Společná kuchyňka je vybavena sporákem, rychlovarnou konvicí a chladničkou.

Každá chatka se skládá ze dvou 2-lůžkových ložnic, obývací místnosti s televizí a sedací soupravou a kompletně vybavené kuchyně s elektrickou dvouplotýnkou a ledničkou. Gauč je využitelný jako přistýlka pro dvě osoby. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Ke každé chatce náleží vlastní terasa s posezením. V dřevěných chatkách Vám příjemné prostředí dotvoří krb.

Pro děti Vám v kterémkoliv zařízení poskytneme na požádání dětskou postýlku. V areálu najdete několik posezení, například u ohniště nebo v multifunkčním altánu s venkovním grilem, kde si můžete zahrát i stolní tenis. Na hřištích si zahrajete tenis, zapůjčíme Vám kola na výlety do okolí a loďky či člun na plavbu po rybníku Olšina, kde je možný rybolov. Děti se zabaví na hřišti s prolézačkami, houpačkou, skluzavkou, pískovištěm a trampolínou. Pod Chatou Lesana se nachází prostor, kde je možné uložit kola a lyže. V areálu najdete parkovací místa pro 50 aut.

Vyberte si ubytování dle Vašich představ v rekreačním zařízení Olšina. Těšíme se na Vaši návštěvu.