Loading

Ubytování v Rousínově

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Zámek Račice

Račice-Pístovice (Rousínov 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Kouzelná historická atmosféra na zámku..

Hotel Arkáda

Bučovice (Rousínov 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní ubytování s restaurací

Chata Liška

Hostěnice (Rousínov 10,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Rousínov 13,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S rodinou do Moravského krasu!

Ubytovna Lovčičky

Lovčičky (Rousínov 14,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Levné ubytování v nové ubytovně

Pension u Doležalů

Brno - Židenice (Rousínov 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
5 minut od historického centra Brna!

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Rousínov 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Rousínov 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Rousínov 18,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Rousínov 18,8 km vzdušně),...
Magické místo Moravského krasu
1 - 12 / 12

Rousínov

Rousínov 1

Město v podhůří Drahanské vrchoviny

Rousínov najdete na mapě v okrese VyškovJihomoravském kraji, 19 km jihozápadně od Vyškova, 7 km na sever od Slavkova u Brna a 23 km východně od Brna. Leží na úpatí jihovýchodního okraje Drahanské vrchoviny a protéká jím potok Rakovec.

Poprvé se ves Rousínov písemně zmiňuje v r. 1222. V 16. století už byl hrazeným městečkem se vstupní mýtnou bránou, věžemi a obrannými hradbami. V současnosti je Rousínov známý především výrobou nábytku.

Historickým jádrem města je starobylé náměstí, na kterém si můžete prohlédnout barokní kostel sv. Máří Magdalény. Je postavený na místě původně hřbitovního kostelíku z konce 17. století. Dále tu najdete barokní radnici z první poloviny 18. století, kapli sv. Floriána a barokní sochu sv. Jana Nepomuckého. V městské části Rousínovec se nachází kostel sv. Václava z první poloviny 18. století, který je chráněný jako kulturní památka ČR.

Rousínov je ideálním východiskem Vašich výletů do okolí

Okolí Rousínova poskytuje výborné podmínky pro pěší turistiku a cykloturistiku. Najdete tu naučnou stezku i mnohé dobře značené turistické stezky či cyklotrasy.

Pěšky či na kole se teda vydejte na výlet do nedaleké obce Drnovice u Vyškova. Na kopci Chocholík na Vás už čeká rozhledna vysoká 26 metrů a na její vyhlídkovou plošinu vede 144 schodů. Po jejich vystoupání se Vám naskytne nádherný výhled do okolí. Při dobré viditelnosti budete mít na dohled okraj Drahanské vrchoviny, Pálavu, Ždánický les, Chřiby i Hostýnské vrchy.

Vydejte se pěšky, na kole či autem 7 km jižním směrem od Rousínova do Slavkova u Brna. Toto je místo, v jehož blízkosti se odehrála v r. 1805 „Bitva tří císařů“ – bitva u Slavkova. Tu připomíná památník Mohyla míru s přilehlým muzejním objektem, kde můžete shlédnout netradičně pojatou multimediální výstavu.

Slavkovský zámek z 13. století, známý jako sídlo významného rodu pánů z Kounic, je dnes národní kulturní památkou ČR. V zámku si můžete prohlédnout bohatě zdobené pokoje a sály, zajímavé jsou ale i exteriéry. Zámek obklopuje překrásný francouzský park zdobený četnými sochami a jezírky. Jste-li zapálený golfista, můžete si vyzkoušet šesti jamkové golfové hřiště. Na zámku se konají četné výstavy a jiné kulturní akce, oblíbené jsou ty, které jsou věnovány výročím bitvy u Slavkova.

Rousínov 2

Jihovýchodně, asi 20 km, leží obec Bučovice. Dominantou obce je renesanční Zámek Bučovice. Tu Vás jistě upoutá bohatá manýristická výzdoba interiérů a nádherná kašna na arkádovém nádvoří s 90 sloupy. Jistou atrakcí je zde tzv. Zaječí pokoj, s výjevy ze života zajíců, kteří převzali nadvládu nad lidmi.

Zvířecí motivy, obzvlášť trávíte-li dovolenou s dětmi, Vás přilákají i do Vyškova. Zabavit se můžete v místním Dinoparku, který je součástí ZOO Parku Vyškov. Spolu tvoří ideální místo, kde se můžete poutavou formou dozvědět mnohé o dávno vyhynulých druhohorních ještěrech. Na druhé straně tu v zoo parku máte současnou zvěř, především domestifikovaná zvířata.

Když už trávíte dovolenou v oblasti Brněnské vrchoviny, byl by hřích nepodívat se do Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Hluboký zážitek určitě budete mít z návštěvy krápníkových jeskyní, z nichž nejznámější je propast Macocha.

Ani celý den Vám nebude stačit na podrobnou prohlídku Brna se všemi jeho kulturními, sportovními či přírodními zajímavostmi. Jestli Vám ale během dovolené v Rousínově zůstane čas, nenechte si ho ujít.

Příjemným osvěžením v teplých letních dnech bude osvěžení na místním letním koupališti. Další koupaliště, přesněji přírodní koupací biotop najdete v obci Kovalovice, vzdálené asi 7 km na západ od Rousínova, 8 km na sever koupaliště u obce Luleč, 7 km na jih u Slavkova, a několik dalších ve vzdálenějších městech a obcích. Při nepříznivém počasí můžete využít kryté plavecké bazény, ve Vyškově dokonce krytý areál Aquaparku Vyškov, v jedné brněnské městské části potom Aquapark Kohoutovice s mnohými vodními atrakcemi.

Rousínov 3

Nudit se nebudete ani na dovolené v zimních měsících. V okolí Rousínova najdete terén vhodný především pro běžecké lyžování. Ke sjezdu na lyžích budete mít lepší možnosti na sjezdovce Uhřicích, v Ski areálu Hořice u Blanska či Ski areálu Stupava.

Možnosti ubytování v Rousínově a okolí

K dobré dovolené patří i pohodlné ubytování, zasloužíte si přece odpočinek po dnech strávených sportem či putováním po kulturních památkách či přírodě. Preferujete-li jednoduché a přitom levné ubytování, využijte nabídku ubytoven. Další možnost ubytování Vám poskytnou v Rousínově penziony či ubytování v soukromí.

V okolí se budete moci ubytovat anebo jen přenocovat při Vašich výletech především ve městech, ať už je to Vyškov, Slavkov u Brna, či samotné Brno. V obcích a městečkách to budou většinou penziony, někde i chaty a chalupy, popřípadě i kempy.

Rozhodujete se stále o místě Vaší nastávající dovolené? Jste už unaveni z každodenního koloběhu a toužíte po klidu a odpočinku? Užijte si tedy ten krásný únik z reality v tomto poklidném koutě Jižní Moravy, v městečku Rousínov.