Loading

Ubytování ve Rtyni v Podkrkonoší

(2 objekty + 32 objektů v okolí 25 km)

Růžová chalupa u Šimánků

Rtyně v Podkrkonoší, v obci / ve městě
Idylická chalupa s bazénem a saunou

Ubytování Na Vejminku v Podkrkonoší

Rtyně v Podkrkonoší, na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Romantické ubytování s koupací kádí

Chalupa Chlívce

Stárkov (Rtyně v Podkrkonoší 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Chalupa v blízkosti lesa a vleku

Chalupa Ještěrka

Červený Kostelec (Rtyně v Podkrkonoší 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Velká chalupa se saunou - pokojná oblast

Primachalupa

Velké Svatoňovice (Rtyně v Podkrkonoší 7,8 km vzdušně), na o...
V prima prostředí, se záhradním krbem!

Ubytování Motobydlo

Hronov (Rtyně v Podkrkonoší 7,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Levné ubytování u motokárové dráze

Vila Hořičky

Hořičky (Rtyně v Podkrkonoší 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě
S venkovním bazénem, rodinná atmosféra,

Chalupa Adršpach

Jívka (Rtyně v Podkrkonoší 9,4 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa Adršpach

Chalupa Dědov

Teplice nad Metují (Rtyně v Podkrkonoší 10,4 km vzdušně), na...
V klidném prostředí u říčky Metuje

Chata Babeta

Teplice nad Metují (Rtyně v Podkrkonoší 11,3 km vzdušně), na...
Chata na svahu lyž. střediska-pro rodiny
1 - 34 / 34

Rtyně v Podkrkonoší

Rtyně v Podkrkonoší 1

Cesta za klidem Jestřebích hor

Máte v plánu vyzkoušet dovolenou mimo hlavní turistické zóny? Jestli jsou hory a lesy to, co je Vašemu srdci blízké, určitě se zaměřte na Rtyni v Podkrkonoší.

Toto město objevíte v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji. Městem protéká potok Rtyňka a jen několik kroků Vás dělí od rozlehlého lesa.

Velkou výhodou je, že Rtyně je, co by kamenem dohodil od dalších přírodních zajímavostí. Je tu Krkonošsko-jesenická subprovincie, chráněná krajinná oblast Broumovsko a Polické stěny. Nesmíme zapomínat ani na Jestřebí hory, jejichž pás prochází na dohled od města. V případě, že by Vás příroda omrzela, můžete zavítat do některého z okolních měst. Kousek od Rtyně je třeba Náchod, Dvůr Králové nad Labem nebo výletníky velmi oblíbený Adršpach.

Historické prameny uvádí, že první zmínka o Rtyni v Podkrkonoší pochází ze 13. století. V tomto období docházelo k prvotnímu rozdělování půdy. Už od počátku se mělo nejspíš jednat o svobodnou obec. Jistě to ale nevíme, jelikož dokumenty nemluví dostatečně jasně.

Místní představitelé mohli několikrát do roka vařit pivo a měli právo rozhodovat menší i větší sousedské spory. Je však doloženo, že co se týče obyvatel, jejich práva byla postupem času značně okleštěna. I přesto se však neměli nijak zle.

V pozdějších letech se místní začali zabývat i těžbou. Zdejší kopce byly bohaté především na uhlí a nejrůznější železné rudy. V současnosti město těží především ze své atraktivní pozice, které návštěvníkům dovoluje vidět i mnoho dalších významných míst v okolí.

Rtyně v Podkrkonoší 2

Rtyně očima turisty

Kdo se rozhodne přijet, toho budou určitě zajímat památky. Těch významných je tu hned několik. Úplně tou nejcennější je Rtyňská zvonice. Ta byla postavena ke konci 16. století a lze říci, že se jedná o unikát, který u nás nemá obdoby. Zvonice byla totiž postavena tak, aby odolala i značné nepřízni počasí. Mimo jiné, do zvonice se ukládají i důležité fragmenty naší současnosti, které mají být odkazem pro další generace.

Dále je ve Rtyni socha krále Davida, socha rebela, která připomíná selské povstání z 18. století, kaplička či roubená chalupa. Koho zajímá místní historie, včetně historie těžby, tomu doporučíme návštěvu Městského muzea Rtyně v Podkrkonoší. Kdo se rád podívá do krajiny, v obci najde i rozhlednu. Z té uvidíte jak Jestřebí hory, tak pohoří Krkonoš.

Pokud přijedete do Rtyně i s dětmi, můžete je vzít na některý z okolních hradů a zámků. Asi úplně nejblíž je to do zámku Náchod. Tento zámek disponuje opravdu širokým množstvím prohlídkových okruhů, z nichž většina se týká reprezentativních salonků, sálů a dalších zámeckých pokojů.

Dětem i dospělým se bude zajisté líbit i na hradě Pecka. Nedaleko je i Hospital Kuks. Jestli preferujete alespoň trochu naučné aktivity, zajděte do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Ve Dvoře Králové funguje i Obří akvárium, které Vás a Vaše děti přenese do magického světa pod vodou.

Přímo ve Rtyni bohužel nejsou žádné velké možnosti sportovního vyžití. To ale neznamená, že se nepobavíte jinde. Koupání si dosyta užijete, když vyrazíte k vodní nádrži Rozkoš. V případě nepřízně počasí by Vaše kroky měly směřovat do Aquaparku Hradec Králové. Také nezapomínejte na to, že je zdejší příroda jako dělaná pro dlouhé projížďky na kole.

Rtyně v Podkrkonoší 3

V zimě návštěvníci ocení poměrně dobrou dostupnost několika lyžařských vleků a středisek. Menší lyžařské středisko provozují Radvanice. Kousek je to i do Ski areálu Petříkovice. Lyžovat se pak dá prakticky kdekoliv v oblasti Krkonoš.

Cenově dostupné ubytování ve Rtyni

Rtyně v Podkrkonoší svým návštěvníkům nabídne vcelku široké možnosti ubytování. Ačkoliv tu nefunguje žádný hotel, turisté se jistě rádi uchýlí do cenově výhodných penzionů.

Poklidná dovolená Vás čeká i v případě, že si za své útočiště zvolíte apartmán či ubytování v soukromí. Velmi oblíbené je tu i ubytování v některé z chalup či chat. Kdo má hlouběji do kapsy, ten se jistě spokojí se zdejší ubytovnou.

Rtyně v Podkrkonoší je záruka aktivně strávené dovolené. Toto místo Vám ale poskytne i klid, který Vás oprostí od všudypřítomného stresu. Zdejší příroda má totiž doslova kouzelné účinky. Uvidíte.