Loading

Ubytování v Sedlci (okres Praha-východ)

(0 objektů + 20 objektů v okolí 25 km)

Hotel Golden Golem

Praha - Březiněves (Sedlec (okres Praha-východ) 2,7 km vzduš...
Jen 15 minut od centra Prahy!

Penthouse Letňanské zahrady

Praha - Letňany (Sedlec (okres Praha-východ) 6,8 km vzdušně)...
Luxusní apartmán s vířivkou a saunou

Conifer Cottage

Statenice (Sedlec (okres Praha-východ) 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Chalupa se zahradou nedaleko Prahy!

Cherry Tree Cottage

Statenice (Sedlec (okres Praha-východ) 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa nedaleko Prahy!

Hostel Pražačka

Praha - Žižkov (Sedlec (okres Praha-východ) 10,6 km vzdušně)...
Levné ubytování v Praze

Ubytovna Hral

Praha - Hloubětín (Sedlec (okres Praha-východ) 11,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Zrekonstruovaný dům blízko Prahy!

Residence Jana

Praha - Dejvice (Sedlec (okres Praha-východ) 11,6 km vzdušně...
Kde se v Praze budete cítit jako doma

Motel a ubytovna Adam

Kralupy nad Vltavou (Sedlec (okres Praha-východ) 11,7 km vzdušně), na okraji obce...
Pohodlné pokoje různých kategorií

KM House

Praha - Černý Most - Černý most (Sedlec (okres Praha-východ) 12,7 km vzdušně), na o...
Moderní pokoje v Praze za skvělou cenu

Hotel U Martina Praha ****

Praha - Smíchov (Sedlec (okres Praha-východ) 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní hotel se skvělou polohou
1 - 20 / 20

Sedlec (okres Praha-východ)

Sedlec (okres Praha-východ) 1

Obec mezi dvěma řekami – Sedlec

Sedlec se nachází v okrese Praha-východ ve Středočeském kraji, asi 12 km severně od centra Prahy a 25 km jihozápadně od Brandýsa nad Labem-Stará Boleslav. Leží na rozvodí řek Labe a Vltava pod vrchem Beckov. Žije zde okolo 350 obyvatel.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1273, kdy patřil nově vzniklému Strahovskému klášteru. Do roku 1410 patřil tomuto klášteru, poté se střídali jeho majitelé. Původní obyvatelstvo se živilo prací na polích a pastevectvím. V centru obce se nachází pomník z roku 1947, věnován obětem 2. světové války.

Tipy na výlety do okolí Sedlce

Sedlec je obec ležící nedaleko severního okraje Prahy. Přestože se nalézá v poměrně hustě osídlené krajině, jeho okolí je velmi vhodné pro turisty a cyklisty, oplývá rozsáhlými lesními porosty a mírně členitým terénem. Na své si přijdou aktivní sportovci, vyznavači houbaření i ti, kteří prostě jen hledají klid a příležitost k načerpání dalších sil a energie. Výhodná poloha blízko Prahy i dobré dopravní spojení vyhovují také těm, kteří si chtějí občas vyrazit za zábavou a kulturním vyžitím.

Celý jeden den Vám jistě nebude stačit na to, abyste v Praze viděli a navštívili vše, co si zaslouží Vaši pozornost. Ať už jsou to četné sakrální i světské památky, divadla, muzea a galerie, hlavní město má co nabídnout každému svému návštěvníkovi. Vydejte se tedy např. do ZOO Praha, Krokodýlí ZOO, Terária nebo Morského světa. V areálu ZOO najdete i dřevěnou rozhlednu Obora. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 17,5 m vede 85 schodů. Po jejich zdolání se před Vámi rozprostře výhled na celou ZOO o ploše 50 ha, Vltavu a panorama Prahy. V ZOO Mořský svět Praha kromě jiných zajímavostí objevíte i obrovskou nádrž se žraloky. Zcela jistě nejen děti nadchnou zajímavé akce jako např. ukázky krmení, noční prohlídky a jiné.

Praze Vás čeká příjemná procházka historickým centrem města. Toto je tvořeno unikátním urbanistickým celkem Pražského hradu – Hradčan, Malé Strany s Karlovým mostem, Starým Městem, Novým Městem a Vyšehradem. Pražský hrad – Hradčany je bezesporu nejvýznamnější český hrad a zároveň největší hradní areál na světě, od 9. století sloužil jako sídlo českých králů.

Sedlec (okres Praha-východ) 2

Necelých 13 km na severozápad od Sedlce v obci Holubice stojí zajímavá rotunda Narození Panny Marie z počátku 13. století. V údolí mezi poli na skalce v obci Okoř najdete další zajímavou památku, malebnou zříceninu hradu Okoř ze 14. století.

Během letních měsíců se v prostorách zříceniny konají různé kulturní akce, např. představení rytířských sdružení. Na louce u hradu se každým rokem koná open air Festival Okoř, tak možná budete mít to štěstí, že se stanete jeho přímými účastníky.

Jeden z výletů si určitě naplánujte i do souměstí Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, které je od Sedlce vzdáleno asi 25 km na severovýchod. Tu je k vidění především renesanční zámek s bohatou sgrafitovou výzdobou, který byl po staletí sídlem Habsburgů. Další malebné zámky máte možnost vidět v Mělníku a v Roztokách. V zámku Roztoky si kromě tradičních zámeckých prostor prohlédněte expozice Středočeského muzea, které tu sídlí.

Asi 22 km na východ od Sedlce ve stejnojmenné obci leží zřícenina hradu Jenštejn, jejíž věž slouží též jako rozhledna. Ostatně i v samotné Praze je značný počet objektů, které jsou využívány k tomuto účelu – např. Žižkovský vysílač, národní kulturní památka Vyšehrad se Slavínem, kde jsou pochovány významné české osobnosti, Petřínská rozhledna – jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Praze.

Cestujete-li s dětmi, určitě i jim uděláte radost návštěvou v Ponyškolce Veleň, kde můžete zažít výuku jízdy a vyjížďky na ponících, na koníky je zaměřen Jezdecký klubíkKlecanech. Nejrůznější možnosti sportovního vyžití pro děti i dospělé Vám nabízí Aquacentrum Letňany a Aquapark Kladno, situovaný v krásném lesoparku Lapák.

Příjemné osvěžení v teplých letních dnech najdete necelých 10 km od Sedlce, na koupališti Stírka. Pražská vodní nádrž Džbán Vám poskytne upravené trávníky, kontrolovanou kvalitu vody a doplňkové služby v příjemném přírodním prostředí Šáreckého údolí. Další přírodní koupaliště najdete na Motolských rybnících v pražské místní části Praha-Motol či Proboštských jezerech u Brandýsa nad Labem.

Sedlec (okres Praha-východ) 3

Jestliže jste se rozhodli v Sedlci strávit svou zimní dovolenou, do nejbližších lyžařských středisek to nebudete mít daleko. To první – Ski areál Chotouň se nachází asi 36 km od Sedlce. Do Ski areálu Šibeniční vrch to budete mít o pár kilometrů dál.

Kde se ubytovat v Sedlci či blízkém okolí?

Dovolená v Sedlci je přímo ideální pro ty, kteří věnují své dny návštěvám okolních měst, především pak hlavnímu městu Praze, a navečer se vrací do svého výchozího místa, kde našli přechodný pobyt během své dovolené. Obec Vám nabízí možnost ubytování v ubytovnách, které jsou vkusně a pohodlně zařízené a cenově výhodné. Další možností tu jsou apartmány, chaty a také ubytování v soukromí.

Jestliže zvažujete jiné typy ubytovacích zařízení, najdete je nejen v okolních obcích a městech. Ubytování všeho typu, od hotelů všech kategorií, hostelů, motelů až po penziony na Vás čeká v hlavním městě.