Loading

Ubytování ve Smržově (okres Jidřichův Hradec)

(0 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Selské stavení Dunajovice

Dunajovice (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Pro skupiny, rybáře, milovníky přírody!

Ubytování u Bláhů

Lužnice (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Ubytování Na Statku

Lužnice (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku

Ubytování Naděje

Frahelž (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Romantická chatka na klidném míste

Penzion u Třeboně

Třeboň - Břilice (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 7,6 km vz...
S bazénem, restaurací - super cena!

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 9,2 km vzdušně), v obci / ve...
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 9,3 km vzdušně), v obci / ve mě...
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Apartmány Relax Park Třeboň

Třeboň (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 9,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v pokojné části města!

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Smržov (okres Jindřichův Hradec) 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Nové 2 samostatné apartmány
1 - 26 / 26

Smržov

Smržov 1

Smržov - kilometry turistických tras a cyklostezek

Okolí jihočeské vesnice Smržov je typické pro Jižní Čechy a Třeboňskou pánev. Krajina je doslova posetá nespočetným množstvím rybníků a lesy, luhy a háje křižuje bezpočet značených turistických tras a cyklostezek.

Smržov najdete uprostřed trojúhelníku, jehož vrcholy tvoří Veselí nad Lužnicí, Třeboň a České Budějovice. Návštěvu si naplánujte od časného jara do pozdního podzimu.

Obec Smržov se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Jindřichův Hradec, zhruba 4 kilometry na jihozápad od Lomnice nad Lužnicí. Smržov leží v těsné blízkosti řady rybníků a vodních ploch, jako je například Koclířov, Dvořiště, Ptačí blato a mnoha dalších, na hranici s Chráněnou krajinnou oblastí Třeboňsko. První písemné zmínky o obci se datují do roku 1367, kdy pán Ješek z Kosovy Hory nechal rozšířit rybník Dvořiště a místním věnoval náhradní pozemky.

Ve 14. století začalo vysušování mokřadů v okolí a zakládání rybníků, které dalo kraji jeho specifický ráz. Precizně vymyšlená síť rybníků, hrází a stok, za jejichž realizací stojí hlavně Jakub Krčín z Jelčan a Štěpánek Netolický, dodnes vzbuzují pozornost. Právě rybník Dvořiště u Smržova a jeho kamenná propust v hrázi jsou považovány za unikátní dílo. K architektonickým památkám přímo v obci patří zrekonstruovaná kaple, výklenková kaplička a památný strom Žižkův dub.

Smržov 2

Za sportem a kulturou v okolí Smržova

Smržov má optimální polohu pro řadu výletů po okolí. Obcí a jejím okolím vede řada značených cyklostezek a turistických tras, po kterých můžete objevovat rybníkářský kraj a rozlehlé lesy. Po jedné z tras je možné dojet až na 19 kilometrů vzdálený zámek Hluboká nad Vltavou. Nepřehlédnutelná novogotická stavba je imitací anglického zámku Windsor.

Zhruba 14 kilometrů od Smržova se nachází město Třeboň, kde se můžete napojit na naučnou cyklostezku Okolo Třeboně. Na turisty a výletníky čekají tři naučné pěší stezky – Okolo Světa, Rožmberk a Stezku zdraví Hrádeček.

Příznivci vodních sportů ocení možnost pasivní i aktivní rekreace u Opatovického rybníka a rybníka Svět. Samotné město Třeboň je vyhlášené lázněmi Aurora a místními restauracemi, kde se podávají rybí speciality z čerstvých ryb.

Něco málo přes 20 kilometrů je dlouhá cesta do okresního města Jindřichův Hradec, kde můžete navštívit třetí největší památkový komplex v České republice, tvořený hradem a zámkem v centru města, nebo zajít do aquaparku.

Typickou architekturu selského baroka můžete vidět ve vesnické rezervaci Holašovice, zapsané do seznamu UNESCO. Na seznamu UNESCO je zapsané také město Český Krumlov se zachovalým státním hradem, zámkem, zastřešeným mostem a řadou dalších památek.

Smržov 3

Ubytování v Smržově i na břehu rybníka

Smržov je sice malá obce, ale vzhledem ke své poloze mezi mnoha vodními plochami tu naleznete řadu možností, jak se ubytovat v chatách a chalupách přímo na břehu jednoho z rybníků. Ubytování je možné v samostatných pokojích u soukromníků nebo si lze pronajmout celý dům. Přes sezónu a hlavně letní měsíce jsou ceny o trochu vyšší než v zimě.

Většina chalup má svou vlastní zahradu a možnost parkování. Vesnice Smržov je oblíbená díky své poloze na hranici Chráněné krajinné oblasti Třeboň a její okolí je protkané unikátně řešenou inženýrskou sítí rybníků, výpustí a propojovacích stok, z nichž nejznámější je Zlatá stoka. Oblastí prochází množství cyklistických, turistických a naučných stezek a rovinatá Třeboňská pánev je vodná i pro výlety s dětmi nebo méně fyzicky zdatné osoby.