Loading

Ubytování ve Sněžném

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Rekreační domek ve Sněžném

Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásný rekreační domek s bazénem a krbem

Chata Evelína Bystré

Bystré (okres Rychnov nad Kněžnou) (Sněžné (okres Rychnov na...
Chata u koupaliště v Orlických horách

Chata Roubenka Sedloňov

Sedloňov (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytovanie iba 100 m od zjazdovky

Horská chata Hrad Sedloňov

Sedloňov (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Ubytování přímo pod lyžařským svahem!

Penzion Na Staré Škole

Polom (okres Rychnov nad Kněžnou) (Sněžné (okres Rychnov nad...
Penzion , ubytování s vlastní stravovou

Sedloňovský dvůr

Sedloňov (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 3,0 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Útulný penzion s bazénem, restaurací

Dům Olešnice v Orlických horách

Olešnice v Orlických horách (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 4,2 km vzdušně), v...
Útulné a cenově velmi výhodné ubytování

Chalupa 56

Olešnice v Orlických horách (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 4,3 km vzdušně), v...
Stylová chalupa v Orlických horách

Chatky u potoka - hlavní budova

Olešnice v Orlických horách (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou) 5,0 km vzdušně), na...
Prostorná chata v Orlických horách

Chata Kunc

Deštné v Orlických horách (Sněžné (okres Rychnov nad Kněžnou...
LASTMINUTE - Mimořádné slevy
1 - 31 / 31

Snežné

Snežné 1

Sněžné – jeden z pokladů Orlických hor

Sněžné, neboli Sněžné v Orlických horách, se nachází na RychnovskuKrálovéhradeckém kraji. Nevelká vesnice leží asi 12 kilometrů na východ od Nového Města nad Metují a 10 kilometrů severozápadně od Deštného v Orlických horách. Nejbližšími sousedními vesnicemi jsou Sedloňov, Dobřany, Bystré a Janov. Obec hraničí s CHKO Orlické hory. 

Obec se v písemnostech prvně objevuje v roce 1537. Bylo to v souvislosti s prodejem městečka Nový Hrádek a (kromě jiných vesnic) vesnice Sněžné. Prodávajícím byl Achyles Anděl z Ronovce, majitel panství frymburského, kupujícím jistý Jan Trčka z Lípy. Téměř sto let poté získal panství do držby italsko-rakouský rod Colleredo-Mansfeldů.

Historické prameny dokládají, že místní sedláci se v letech 1628 a 1775 aktivně účastnili nevolnických povstání. Právě sedláků bylo ve vesnici nejvíce, jelikož obyvatelstvo se živilo převážně pěstováním ovsa, žita a chováním dobytku. Rozšířené bylo také setí lnu a tkalcování, které se z domácké výroby postupně vyvinulo v manufakturu. Ta ve své době (druhá polovina 18. století) zaměstnávala až 500 tkalců.

Škola ve Sněžném fungovala už v roce 1780. Postupné zvyšování vzdělanosti a životního standardu vedlo obyvatele k zakládání různých spolků. Svůj sbor dobrovolných hasičů mělo Sněžné už v roce 1885, založení sokolského oddílu se událo v roce 1913. Ne tak dávno zažila obec raritní situaci – na počátku šedesátých let minulého století byl v jejím katastru nalezen poklad! Nález obsahoval tzv. bílé peníze Vladislava II., konkrétně 2500 mincí z roku 1516.

V horské obci Sněžné můžete obdivovat celou řadu architektonických památek i přírodních zajímavostí. K velkým lákadlům patří zejména mnoho roubených domků a chalup. Pro tento kraj typická stavění jsou důkazem toho, s jakým citem naši předkové přistupovali k životu v lůně přírody. Některé z chaloupek jsou památkově chráněné – kupříkladu statek u Bošů nebo bývala manufaktura. Ta kdysi patřila rodině Vaněčků, ze které pocházela také mlynářka z Babičky Boženy Němcové.

Snežné 2

Na období první a druhé světové války zase odkazují stopy opevňovacích prací, které ve Sněžném započali v roce 1937. V obci měli stát dvě linie lehkého opevnění (řopíků), linie opevnění těžkého a dokonce dělostřelecká tvrz Skutina. K dokončení plánů ovšem nedošlo a tak si v jednom z objektů lze prohlédnout alespoň historii výstavby.

Milovníky přírody jistě potěší, že v obci a jejím okolí se zachovala celá řada botanických zajímavostí. Na zdejších rašelinných a vlhkých loukách se vyskytují vstavače, upolíny, bledule či prvosenky. Louka u Čtvrtečkova mlýna je dokonce chráněným přírodním výtvorem.

Sněžné v Orlických horách není žádným mamutím horským střediskem s nepřeberným množstvím atrakcí. Právě tento fakt ale dělá z malebné vesničky lákavé místo pro všechny, kteří touží zažít klid a mír na horách. Krásnou přírodou v okolí vede několik turistických tras či cyklostezka. A když v zimě napadne sníh, lze tuto infrastrukturu využít pro běžecké lyžování. Sněžné je zkrátka ideální lokalitou pro ničím nerušenou dovolenou.

Do okolí za lyžováním a koupáním

Sněžné může sloužit také jako výchozí místo při poznávání Orlických hor. Do deset minut jízdy autem od Sněžné se nachází Ski areál Olešnice v Orlických horách. Užijete si tady široké, pravidelně upravované sjezdovky bez stromů ve velmi lehké až těžké obtížnosti.

Jen 5 kilometrů od obce se nachází ještě jedno lyžařské centrum. Je jím Skiareál Sedloňov, ležící mezi Olešnicí v Orlických horách a Deštnou v Orlických horách. K mání je večerní lyžování, zasněžování sněžnými děly, půjčovna a servis lyží a snowboardů. Minimální fronty a ne moc prudké svahy slibují krásné dny na lyžích zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi.

V podobné vzdálenosti, ale v opačném směru, leží obec Slavoňov, známá především díky krásnému kostelíku sv. Jana Křtitele. Jedná se o unikátní dřevěnou stavbu původem z poloviny 16. století. Jen o pár kilometrů dál leží Nové Město nad Metují. Zdobí ho unikátní poloha (město obtéká řeka Metuje) a obdivuhodné renesanční náměstí, součást městské památkové rezervace.

Snežné 3

Patří do ní také zámek, jehož věž zvaná Máselnice je dominantou centra města. Nové Město nad Metují je zhruba v polovině cesty k vodní nádrži Rozkoš. Je známá také pod přezdívkou Východočeské moře a nachází se u České Skalice. Lze tu provozovat vodní sporty nebo rybolov. Ale i klasické koupání v jednom z nejlepších přírodních koupališť je prostě rozkoš!

Stylové ubytování

A co ubytování? To zcela koresponduje s charakterem Sněžného. V nabídce je několik chaloupek a chat s prostornými zahradami, které nabídnou klidné a pokojné zázemí. Další volná lůžka v chatách a penzionech ale najdete také v Olešnici v Orlických horách, Deštném, nebo sousedním Sedloňově, kde je k mání i ubytování s krytým bazénem. Spokojeni tedy budou i náročnější hosté.

Rádi byste si dopřáli pěknou dovolenou na horách? Zarezervujte si ubytování ve Sněžném nebo na jednom z míst v Orlických horách. Poznávejte krásnou přírodu a plnými doušky vychutnávejte ten klid, mír a pohodu všude kolem.