Loading

Ubytování ve Sněžném (okres Žďár nad Sázavou)

(1 objekt + 23 objektů v okolí 25 km)

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u l...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Chalupa Křižánky

Křižánky (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města
2 stylové apartmány v srdci Vysčiny

Farma u Vojtků

Křižánky (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,

Roubenka U Jakuba

Křižánky (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Penzion na Křižánkách

Křižánky (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 6,9 km vzdušně), n...
Komfortný penzion v Žďárských vrších

Penzion Sykovec

Tři Studně (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 7,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) (Sněžné (okres Žďár nad...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 7,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u...
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Ubytování Vysočina

Svratka (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 8,8 km vzdušně), na...
Apartmán ve Žďárských vrších

Chalupa ve Svratce

Svratka (Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 9,6 km vzdušně), na...
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí
1 - 24 / 24

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou)

Dovolená v panenské přírodě

Sněžné je obec v Česku, v kraji Vysočina a okrese Žďár nad Sázavou. Leží v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy na sever od Nového Města na Moravě.

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 1

Je to městys, tvořený místními částmi Milovy, Blatiny, Krátká, Podlesí, Samotín, Sněžné a Vříšť. Jestli jste tu ještě nebyli, určitě si Vás získá svými přírodními krásami, stavebními a jinými zajímavostmi.

Sněžné bylo založeno na přelomu 13. a 14. století, první písemná zmínka pochází z roku 1335. V 18. století se tu těžila železná ruda a rozvíjelo se železářství a hutnictví. Do roku 1949 mělo název Německé, tehdy ale už s novým jménem Sněžné bylo začleněno do okresu Žďár nad Sázavou.

Historii pocítíte v samotné obci, tak jako i na okolí, i zde se projevuje hlavně na místních typických domech. V lidové architektuře zde převládá typ malých horských usedlostí, najdete tu taky spoustu romantických roubených domků.

Navštívíte-li Sněžné v červnu, možná zastihnete konání oblíbeného každoročního jarmarku lidových řemesel, který tu má svou bohatou tradici. Co se týče církevních památek, ve Sněžném najdete dva kostely. Katolický kostel sv. Kříže z poloviny 17. století je postaven v barokním stylu, o kousek dál si můžete prohlédnout i evangelický kostel. Za zmínku jistě stojí i památník z poloviny 20. století s reliéfem Mistra Jana Husa, Jana Žižky, J. A. Komenského a se sochou T. G. Masaryka.

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 2

Kam na výlet v okolí Sněžného?

Sněžné je obklopeno nádhernou krajinou a je jedním z významných východisek pro turistiku na Vysočině. Objevujte krásy tohoto kraje jako pěší turista, dobře vyznačené tratě najdete i pro cykloturistiku.

Severozápadně od obce máte snadno dostupný vrcholový hřeben Žďárských vrchůDevíti skalami, Malinskou skálou, Lisovskou skálou a Dráteničkami. Takže jestli lezete rádi po skalách, tu si přijdete na své.

Pěknou procházkou se odsud dostanete k pozoruhodným skalním útvarům, které se nazývají Čtyři palice a tvoří součást přírodní chráněné rezervace. Z jejich vrcholu se Vám naskytne krásný výhled na centrální hřebeny Žďárských vrchů a údolí řeky Svratky.

Ani ne túrou, spíše zhruba 5 km dlouhou příjemnou procházkou přijdete k zřícenině hradu Štarkov ze 14. století. Patříte k těm turistům, kteří se raději než po okolí dívají pod nohy? Potom Vás tu v okolních rozsáhlých lesích čeká doslova houbařský ráj.

V létě naleznete osvěžení při koupání v některém z četných rybníků či vodních nádrží. Nejblíže ze Sněžného je to Milovský rybník, který kromě koupání nabízí i možnost rybolovu. Nedaleko se nachází i rybník Velké Dářko jako i vodní nádrž Strž, Pilská a přehrada Vír na řece Svratce.

V zimě tu máte ideální podmínky pro běh na lyžích na vyznačených tratích. Jestli ale dáváte přednost sjezdovému lyžování, nepřijdete zkrátka. Můžete využít lyžařský vlek v nedalekém Ski areálu Jimramov anebo Ski snowparku Harusův kopec (Harusák). Zalyžujete si tu i za šera a za tmy, protože svah je po celé délce osvětlen a pro děti je tu k dispozici i lyžařská školka.

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) 3

Možnosti ubytování ve Sněžném a okolí

Při návštěvě Sněžného se nemusíte obávat toho, že byste zůstali bez noclehu. Ubytování a možnost ochutnat místní speciality Vám poskytnou místní hotely, penziony a apartmány. Levné, ale na druhé straně i útulné ubytování s příjemnou atmosférou, Vám poskytne ubytování v soukromí.

Pohodlné a cenově výhodné ubytování zde nabízí taky rekreační středisko nebo ubytovna, v létě potom kemp ve stanech, obytných vozech a maringotkách. Skutečnou lahůdkou, které jistě neodoláte, je i možnost ubytovat se v některé ze stylových chat či chalup.

Sněžné a jeho okolí je téměř zapomenutý kout panenské přírody, která inspirovala mnoho umělců v jejich tvorbě. Nechte se jím inspirovat i Vy a prožijte krásnou dovolenou či prodloužený víkend, obklopeni lesy a loukami Žďárských vrchů.

Názory a doporučení

Radmila Šeniglová (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 15.3.2020
Obec je památkovou rezervací s typickými podhorskými roubenkami.
Lucie Svačinová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 19.2.2020
Klid a samota
Alexandra Pavlickova (mladý pár - návštěvník) 4.6.2019
krasna malinka ticha