Loading

Ubytování ve Struhařově (okres Benešov)

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Hostel Dvůr Pecínov

Struhařov (okres Benešov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Wellness, koně, restaurace, bazén...

Farma Ztracenka

Mrač (Struhařov (okres Benešov) 9,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Rodinná idylka s bazénem na venkově

Zámeček Kaliště

Kaliště (okres Praha-východ) (Struhařov (okres Benešov) 12,0 km vzdušně), v obci...
Pohádkové místo, kde je vše

Statek Blaník

Louňovice pod Blaníkem (Struhařov (okres Benešov) 14,2 km vzdušně), v obci / ve měs...
Úžasné rodinné ubytování s rybníčkem

Chalupa Blaník

Louňovice pod Blaníkem (Struhařov (okres Benešov) 15,2 km vz...
V příjemném prostředí Podblanicka

Penzion u Pinců

Rataje nad Sázavou (Struhařov (okres Benešov) 16,3 km vzdušn...
Útulný rodinný penzion s restaurací

Zájezdní hostinec Starý svět

Votice (Struhařov (okres Benešov) 16,8 km vzdušně), v obci...
Zážitky ve Vás zůstanou stále - přijďte

Ubytování na Farmě Heroutice

Neveklov (Struhařov (okres Benešov) 17,5 km vzdušně), na samotě, u vody
Jízda na koni, fantastická restaurace

Hotel Valnovka

Kamenice (okres Praha-východ) (Struhařov (okres Benešov) 18,...
Rodinný hotel s restaurací
1 - 9 / 9

Struhařov (okres Benešov)

Obec Struhařov se nachází v okrese Benešov ve Středočeském kraji, má okolo 900 obyvatel. Leží přibližně 6 km jihovýchodně od Benešova, necelých 50 km tím samým směrem od Prahy a 14 km severozápadně od Vlašimi.

Struhařov (okres Benešov) 1

První písemná zmínka o vsi Struhařov pochází z roku 1370. Obyvatelstvo obce se živilo především zemědělstvím a řemesly, zejména kovářstvím a kolářstvím. Struhařov má dva návesní prostory, v severním je umístěna kaple Panny Marie, je tu současně i centrum obce.

Vydejte se za poznáním do okolí Struhařova

Povrch území Struhařova a jeho blízkého okolí má zvlněný charakter. Ze severozápadu ho zaštiťují vrcholy Benešovské pahorkatiny, z jihovýchodu zasahují výběžky Vlašimské pahorkatiny. Obcí vede cyklotrasa z Čerčan do Jankova.

V okresním městě Benešov stojí za prohlídku Muzeum Podblanicka - Benešov, které sídlí v nádherném secesním domě z počátku 20. století. Muzeum Vám přiblíží historii Benešova včetně benešovské vojenské posádky a regionu. Jestliže inklinujete spíše k modernímu umění, navštivte ve stejné budově Muzeum umění a designu.

U Benešova si potom zcela jistě nenechte ujít návštěvu barokního zámku Konopiště, poslední rezidence arcivévody Františka Ferdinanda. V interiéru uvidíte soukromé komnaty arcivévody a zajímavé sbírky – paroží arcivévodou ulovené zvěře a sbírku středověkého brnění a zbraní, třetí největší v Evropě. Vystavena je tu i osudná kulka, která zabila arcivévodu a spustila I. sv. válku. Po prohlídce interiérů se projděte v malebném parku s Růžovou zahradou, renesančními sochami a skleníky, v hradním příkopu možná zahlédnete i medvědy, které zde chovají.

Další pobočku Muzea Podblanicka najdete ve Vlašimi, sídlí v renesančním zámku. Za vidění stojí i kaple sv. Vincence, sklepní lapidárium a věž, ze které budete mít krásný výhled do okolní krajiny. V obci Postupice navštivte barokní zámek Jemniště. V jeho interiéru můžete obdivovat vzácné malby, příjemnou procházku si vychutnáte v přilehlém anglickém parku se vzácnými dřevinami a zvířectvem, např. lamami, klokany, mývaly apod.

Zpestřením většiny výletů je návštěva vyhlídkových míst, která zprostředkuje primární obraz o krajině a pomůže mnohdy v rozhodování se, kterým směrem se vydat. K takovým místům v blízkosti Struhařova patří bezesporu rozhledna Neštětická hora u Neveklova, Velký Blaník u Louňovic pod Blaníkem a především rozhledna Špulka. Ta se nachází nejblíže k Struhařovu, leží asi 7 km na severovýchod od vsi, vyhlídková plošina je ve výšce 30 metrů a jako stavební materiál bylo použito dřevo a ocel.

Struhařov (okres Benešov) 2

Pěkné vyhlídky Vám poskytnou také zpřístupněné hradní zříceniny – např. zřícenina hradu Stará Dubá nedaleko Přestavlk u Čerčan, zřícenina hradu Zlenice a zřícenina hradu Zbořený Kostelec. Dodnes se tu uchovaly mohutné zbytky hradních zdí a padacího mostu.

Za hrady a zámky se vydejte do Českého Šternberka, najdete tu jeden z nejlépe zachovaných gotických hradů v Čechách – hrad Český Šternberk. Románský hrad Týnec nad Sázavou je dnes sídlem Muzea Týnec nad Vltavou a letním sídlem kolonie chráněného netopýra velkého. V muzeu je k vidění expozice týnecké kameniny.

zámku Rataje nad Sázavou na Vás čekají též zajímavé expozice o historii Rataj a jejich okolí, expozice dřevorubeckého muzea, Život na vesnickém dvorku a hlavně pro děti určená expozice Babiččiny kočárky. Barokní zámek Kácov nad řekou Sázavou kromě prohlídky zámeckých komnat nabízí návštěvu zámecké kaple se zachovalými barokními stropními malbami. V muzeu, které zde sídlí, zhlédnete zajímavé umělecké expozice a obdivovat můžete i historické motocykly. Zámek Vrchotovy Janovice leží ve stejnojmenném městysi, jeho poslední přestavba mu vtiskla novogotický ráz. Zámek s přilehlým anglickým parkem s jezerem si můžete prohlédnout individuálně nebo v rámci komentované prohlídky.

Co ještě můžete ve Struhařově vidět?

Poněkud jiného charakteru jsou exponáty Vojenského technického muzeaLešanech. Můžete se zde těšit na rozsáhlou sbírku historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných nákladních i osobních vozidel a jiné vojenské techniky. Jestliže Vás láká pohled na svět z koňského sedla, máte tu možnost v hřebčíne Favory na statku v Benicích. Za doprovodu zkušeného instruktora budete mít příjemný zážitek z vyjížďky malebnou krajinou arcivévody Františka Ferdinanda.

V létě koupání, v zimě hlavně lyže a snowboard. To platí i ve Struhařově. V horkých letních dnech se můžete koupat a relaxovat na termálním koupališti Benešov. Jestliže dáváte přednost přírodním koupalištím, taková najdete u vodní nádrže Slapy nebo v okrajových částech Prahy. Kryté bazény najdete téměř v každém městě, aquaparky potom zejména v Praze – Aquapalace Praha, Aquadream Barrandov.

Struhařov (okres Benešov) 3

Zimní rekreaci si můžete užít na sjezdovkách ve Ski areálu Monínec, Kadlečák a Ski areálu Chotouň. Sjezdovky tu nejsou obtížné, takže jsou vhodné i pro začínající sjezdaře a snowboardisty i pro rodiny s dětmi. Běžeckého lyžování se nemusíte vzdávat ani ve Struhařově. Terén na kraji obce je pro běh na lyží téměř ideální.

Možnosti ubytování ve Struhařově

Nádherná příroda, plno míst, kde trávit volný čas během své dovolené. Toto Vám může Struhařov poskytnout. Kromě toho na Vás myslí i co se týká Vašeho ubytování v obci. Nabízí Vám komfortní ubytování v hotelech a penzionech. Hotely mají vlastní restaurace, penziony jsou dobře vybaveny samostatnými kuchyňkami. Možná ale dáte přednost ubytování v soukromí.

Levné ubytování Vám poskytnou ubytovny. Najdete tady i možnosti jako jsou to apartmány, motely, hostely či stylové chalupy a chaty. Levnější ubytování seženete i v kempech, většinou v blízkosti přírodních koupališť. Rozhodujete se ještě, kam nasměrujete své kroky během další dovolené? Co takto Struhařov, malá obec v okrese Benešov? Jestliže hledáte hlavně klid a pokoj v prostředí pěkné přírody a možností aktivní či pasivní rekreace, zde máte jedinečnou příležitost. Už jen ji využít!