Loading

Ubytování ve Vlachovicích

(1 objekt + 21 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města,...
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Penzion Sykovec

Tři Studně (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 1,6 km vzdušně), v rekreační oblast...
Penzion s wellnessem a lanovým parkem!

Rekreační dům Tři Studně

Tři Studně (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 1,7 km vzdušně), v rekreační oblast...
Komfortní apartmány v rekreační oblasti!

Luxusní Family Apartmán

Nové Město na Moravě (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 4,3 km vzdušně), v obci...
Luxusní apartmán vedle Vysočina Arény

Roubená chalupa Krátká 31

Sněžné (okres Žďár nad Sázavou) (Vlachovice (okres Žďár nad...
Romantická roubená chalupa - pro rodiny

Chalupa Světnov

Světnov (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 6,8 km vzdušně)...
Chata s venkovním bazénem a jezírkem!

Chalupa Za Humny

Cikháj (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 7,7 km vzdušně),...
Stylová chalupa na Vysočine, s bazénem!

Chalupa Křižánky

Křižánky (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města
2 stylové apartmány v srdci Vysčiny

Chata 172 Velké Dářko

Polnička (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 9,7 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Útulná chata v rekreační oblasti

Farma u Vojtků

Křižánky (Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou) 9,9 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Agrofarma se zvířaty, rybník pro rybáře,
1 - 22 / 22

Vlachovice

Vlachovice 1

Proč na dovolenou do Vlachovic

Vlachovice jsou podhorskou obcí nacházející se v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy mezi městy Žďár nad Sázavou a Nové Město na Moravě. Územně spadají do okresu Žďár nad Sázavou na severovýchodě Vysočiny. Leží v malebném údolí říčky Vláry.

Díky své poloze, charakteru okolité krajiny a kulturním a sportovním možnostem tato obec má velkou šanci stát se i místem Vaší dovolené či prodlouženého víkendu.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1496, kdy byla založena na místě novoměstského panství.

V 17. století se v obci těžila železná ruda. V 18. století dostala obec vlastní pečeť, ve znaku mají lípu v obilném poli a nad ní 5 hvězd, což odráží zemědělský ráz Vlachovic. Stejnou podobu má i současný znak obce, skutečnou historickou lípu, starší 250 let, najdete přímo na návsi. Horský ráz obce umocňují zachovalá roubená stavení s tzv. „žundry“ – vchody chránící před zlým počasím, typické pro místní architekturu.

Tipy na výlety do okolí Vlachovic

Jelikož Vlachovice patří k nejmenším obcím Vysočiny, za historickými památkami se budete muset vydat do okolí. Nejblíž to máte asi do Žďáru nad Sázavou, jehož pýchou je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, památka UNESCO a mnohé další kulturní památky. V Novém Městě na Moravě navštivte určitě Horácké muzeum či Horáckou galerii.

Vlachovice budou pro Vás ideálním výchozím bodem na výlety. Okolí nabízí četné možnosti sportovního vyžití v jakémkoliv ročním období. Žďárskými vrchy se vydejte po jedné z dobře značených turistických cest, které Vás zlákají k pěší či cykloturistice, v zimě potom k běhu na lyžích.

Vlachovice 2

Jestliže si troufáte, máte k dispozici zajímavé skalní útvary sloužící jako horolezecké stěny nebo vyhlídkové body. Mezi nejznámější patří Písecká skála, Devět skal, Drátenická skála (též Dráteničky), Čtyři palice a Pasecká skála.

Osvěžující koupání si můžete dopřát v blízkých rybnících Sykovec a Medlov, za nepříznivého počasí potom v Relaxačním centru Žďár nad Sázavou. Na rybníku Sykovec je možné se věnovat i sportovnímu rybolovu. Kromě těchto se tu nachází samozřejmě daleko více přírodních i umělých koupališť.

Jestliže se rozhodnete pro návštěvu Vlachovic a okolí v zimních měsících, za příznivého počasí tu naleznete přímo ideální podmínky pro běh na lyžích. Chcete-li kombinovat běžky se sjezdovým lyžováním, v asi 5 km vzdáleném Novém Městě na Moravě je Ski areál Harusův kopec. Tu se můžete do sytosti realizovat na strojově upravených běžeckých tratích ale i sjezdovce s umělým osvětlením.

O něco dál je to potom do Ski areálu Jimramov, ležícího v čarovném prostředí Vysočiny na severních svazích obce Nový Jimramov. Svojí rozlehlostí, členitostí a využití možností tras pro sjezd, je vhodný pro začínající i zdatné lyžaře. Na vysoké úrovni tu mají snowpark, skicrossovou trať a dokonce i možnost freestylového lyžování.

Kde se dobře a levně ubytovat ve Vlachovicích a blízkém okolí?

Jelikož jsou Vlachovice nevelké, co se týče ubytování přímo v obci, máte k dispozici kromě penzionu, ubytování v soukromí, chat a chalup i roubenku spravovanou místním cykloklubem. Tuto využívají především cyklisté při delších túrách, ale určitě se Vám podaří dohodnout si ubytování, i když budete cestovat jiným dopravním prostředkem.

Vlachovice 3

Skutečně levné a příjemné ubytování, ať už jste jednotlivec či cestujete s rodinou nebo přáteli seženete, když se zastavíte v chatové osadě nebo autokempingu, vzdálených ani ne 10 kilometrů od Vlachovic.

Jestliže jste náročnější na ubytovací služby a trváte na ubytování v obci, rozhodnete se možná pro pohodlí hotelu anebo apartmánů. Vhod vám určitě padne i možnost domácí kuchyně a doplňkových služeb těchto ubytovacích zařízení.

Svým umístěním v čistém prostředí chráněné krajinné oblasti poskytují Vlachovice optimální podmínky pro sport, turistiku, pasivní i aktivní odpočinek.

Mnozí lidé zanechali kus svého srdce na Vysočině, možná se to přihodí i Vám, jestliže se rozhodnete navštívit Vlachovice

Názory a doporučení

Radim Zákoutský (skupina - návštěvník) 4.2.2020
Moc hezká vesnice mezi NMnm a 3 studněma - hezké místo na Vysočině.