Loading

Ubytování ve Všemyslicích

(0 objektů + 12 objektů v okolí 25 km)

Chata Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou (Všemyslice 5,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, v chatové osadě
Dokonalé soukromí v objetí přírody

Apartmán Jitka

Protivín (Všemyslice 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán

Villa Liduška

Bechyně (Všemyslice 12,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Chalupa Statek U Žáků

Kluky (okres Písek) (Všemyslice 14,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Infrasauna pro 2 osoby a v létě bazén!

Penzion Benešovský mlýn

Protivín (Všemyslice 14,9 km vzdušně), na samotě, u vody
Penzion na samotě, vhodný pro skupiny!

Penzion Park Vodňany

Vodňany (Všemyslice 15,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Pohodlné pokoje v centru města

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Všemyslice 15,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Všemyslice 16,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Kemp Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně (Všemyslice 17,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Rodinný kemp s množstvím atrakcí

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Všemyslice 17,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty
1 - 12 / 12

Všemyslice

Všemyslice 1

Všemyslice - obec na březích řeky Vltavy

Dovolená v Jihočeském kraji je všechno, ale rozhodně ne nudná. Najdete tu naprosto vše. Krásná města, majestátní zámky, hluboké lesy i úžasné množství vodních ploch. Podobně široké spektrum krás Vám nabízí i obec Všemyslice, která náleží do okresu České Budějovice.

Všemyslice jsou obklopené úrodnou krajinou, kterou se vlní zákruty řeky Vltavy. Z druhé strany na obec přiléhají lesy přírodní rezervace Malého a Velkého Kamýku. Ta je součástí krajiny Píseckých hor. Zajímavou technickou dominantou v blízkém okolí jsou chladící věže jaderné elektrárny Temelín. Pokud byste se během prázdnin chtěli podívat i do nějakých dalších měst, jen několik minut jízdy Vás dělí od Týnu nad Vltavou, Albrechtic nad Vltavou a Písku.

Ačkoliv hovoříme o obci Všemyslice, ta je ve skutečnosti tvořena hned několika dalšími územními celky. Mezi ty patří Bohunice, Neznašov, Slavětice, Všeteč a již zmíněné Všemyslice. Ty byly založeny ve 14. století. Pravda je ale taková, že většina z dalších částí obce pochází z úplně jiných časových období. Podobného stáří jsou Bohunice. Z jejich historie lze vyčíst, že tu čas od času panovala špatná úroda.

Všemyslice 2

Koncem 18. století tudy procházelo i několik armád, které se účastnily různých vojenských tažení. To se bohužel nepojilo jen s pokojným pobytem a vděčností. Často tu ze strany vojáků docházelo ke krádežím a k dalším potyčkám s místními. V současné době se obyvatelé Všemyslic zabývají hlavně zemědělstvím a turistickým ruchem. Mnoho z nich dojíždí za prací do okolních měst.

Jak se zabavit ve Všemyslicích?

Vzhledem k velké členitosti obce byste neměli být překvapeni, že všechny památky neobjevíte hezky na jednom místě. Přímo ve Všemyslicích je bohaté archeologické naleziště, kterému se neřekne jinak než Mohylník. Mezi památky se řadí i kaple ve středu vsi. Podobnou kapli uvidíte i ve všech ostatních částech Všemyslic.

Na památky nejbohatší částí obce je ale bezpochyby Neznašov. V něm je k vidění kostel Nejsvětější Trojice, budova starého zámku či hrobka rodu Berchtoldů. Kousek za obcí je i starý židovský hřbitov. Všeteč naopak skrývá pozůstatky dolů a rýžovišť. Nedaleko Všemyslic je i rozhledna Vysoký Kamýk.

Kdo si potrpí na vědu a techniku, ten by si měl rozhodně udělat cestu do infocentra jaderné elektrárny Temelín. Jeho součástí je kinosál a velmi zajímavá technická expozice, která Vám i Vašim dětem přiblíží chod jaderné elektrárny. Kousek od Všemyslic je i spousta krásných hradů a zámků. S dětmi určitě navštivte zámek v Hluboké nad Vltavou, který je znám díky pohádce Pyšná princezna.

Velmi atraktivní podívaná Vás čeká i v Českém Krumlově, který by měl alespoň jednou za život navštívit každý. Méně známým místem je zámek Bechyně. Trochu dál, ale stále ještě v rozumné vzdálenosti, je také tvrz Cuknštejn, která se taktéž dostala do povědomí díky historickým seriálům a pohádkám.

Všemyslice 3

V centru Všemyslic jsou Vám k dispozici tenisové kurty a fotbalové hřiště. V Bohunicích a Neznašově je několik dětských hřišť. Bohunice mají, jako jediné, i multifunkční sportovní areál. V létě Vám doporučíme koupání v Aquaparku Jindřichův Hradec. Myslete ale na to, že je v provozu jen v období letní sezóny. Přírodní koupání Vám poskytne vodní nádrž Hněvkovice.

Když se zaměříme na možnosti zimních sportů, těm se tu moc nedaří. Hlavního viníka můžeme spatřit ve velkých chráněných územích. Mimo ně je povrch Jihočeského kraje veskrze rovinatý. Proto počítejte s tím, že za lyžováním budete muset dojíždět. Asi půl hodiny cesty je Ski areál Libín, který je určený jak zkušeným, tak teprve začínajícím lyžařům. Jen o kousek dál je sjezdovka u víceúčelového areálu Monínec. Krajina okolo obce je vhodná i k běžkování.

A kde se ubytovat v obci a jejím okolí?

Jestli se rozhodnete do Všemyslic vyrazit, připravte se na to, že nabídka ubytování je tu spíše skromnější. Seženete tu hlavně ubytování v soukromí. Najmete si tu i chalupy či turistické chaty. V případě, že dáváte přednost ubytování v cenově dostupných penzionech, apartmánech či hotelech, poohlédněte se po možnostech dalších turisticky atraktivních lokací v blízkém okolí.

Kdo hledá klid a rozsáhlé možnosti, jak trávit volný čas, tomu padnou Všemyslice do oka. Zdejší pobyt si užijí jak rodiny s dětmi, tak milovníci romantiky a pohybu. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.