Loading

Ubytování v Zavlekově

(0 objektů + 11 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Znaku Švihovských

Nalžovské Hory (Zavlekov 4,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní a cenově výhodné ubytování

Penzion JEZ & SPI

Plánice (Zavlekov 6,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Wellness, Wi-Fi, gril, zahrada, terasa

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Zavlekov 11,6 km vzdušně), mimo obce / m...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Zavlekov 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Apartmán u Řežábků

Kolinec (Zavlekov 12,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov (Zavlekov 12,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Stylová chalupa na kraji národního praku

Penzion U Hejtmana

Klatovy (Zavlekov 15,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klid přímo na náměstí, výhodná cena

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Zavlekov 18,0 km vzdušně), v rekreač...
Usedlost v klidném prostředí

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Zavlekov 18,2 km vzdušně), mimo obce / města...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Zavlekov 18,3 km vzdušně), mimo obce / města...
Originální dovolená na Šumavě.
1 - 11 / 11

Zavlekov

Zavlekov 1

Zavlekov – poznávejte krásy Klatovska

Zavlekov je malá vesnička, která může posloužit jako poklidné útočiště a výchozí bod pro objevování jihovýchodního cípu Plzeňska. V samotné obci je pár hezkých historických památek.

V blízkém i širším okolí celá řada hradů, zámků, přírodních památek a dalších atrakcí, kam můžete vyrazit během letní či zimní dovolené na výlet s rodinou či přáteli. Cestou Vás bude míjet pěkná krajina, na které už začíná být patrné, že Šumava a její kopce nejsou daleko.

Památky v Zavlekově a okolí

Zavlekov je malá vesnice v Plzeňském krajiv okrese Klatovy, necelých 20 kilometrů na východ od okresního města a na sever od Sušice. Její součástí jsou Mladice, Plichtice, Skránčice a Vlčnov. Poprvé byla obec zmíněna v roce 1334 a někdy v polovině 14. století byla na skále nad vsí postavena gotická tvrz. Tu zdědil Bušek z Velhartic, známá postava z Noci na Karlštejně a básně Jana Nerudy, která s Karlem IV. pije české víno. V současnosti se z tvrze zachovaly obvodové zdi zříceniny nad Zavlekovem.

Dnes ve vesnici uvidíte kostel Nejsvětější Trojice, Boží muka, kříž a obecní muzeum na Špejcharu. V okolí Zavlekova je celá řada možností, kam vyrazit během dovolené na výlet za historickými a přírodními památkami. Pro turisty a cyklisty je dobrá zpráva, že obcí prochází zelená pěší a cyklotrasa. Pouhých pět kilometrů od obce stojí románská rotunda sv. Jana Křtitele ve Zborovech. Příjemné dojezdové vzdálenosti se v tomto kraji nachází řada zajímavých a turisticky oblíbených hradů, zámků a zřícenin.

Zavlekov 2

Vyrazit můžete na známý hrad Kašperk nebo hrad Velhartice, který patří mezi nejvýše položené hrady v České republice a poznáte ho podle typických dvou věží. Za vidění stojí také zřícenina hradu a zámek Klenová nebo zámek Horažďovice. Mezi menší, ale přesto zajímavé historické stavby se řadí dřevěná kaple sv. Britty v Datelově a dřevěná kaple v Městišti.

Rodiny s dětmi ocení možnost navštívit Archeopark Prášily, kde se nachází sbírka nálezů z dob Keltů nebo skanzen Chanovice, který ukazuje původní podobu lidové architektury jihozápadních Čech. Místní i exotickou floru poznáte v arboretu Americká zahrada, které bylo vyhlášeno chráněným územím v roce 1969.

Jaké atrakce navštívit kolem Zavlekova

V rámci letní dovolené se můžete zajet vykoupat do nedaleké přehrady Nýrsko, která leží na řece Úhlavě. Dají se tady provozovat vodní sporty nebo rybařit. O kus dál se nachází lom Hradec u Stoda, který nabízí koupání v přírodě, krásně čistou vodu a je možné se tu i potápět. Celoročně si pak užijete nejen koupaní, ale také další atrakce v Aquaparku Horažďovice, který je vyhlášený mezi místními i turisty.

Během zimní dovolené je to jen 23 kilometrů do Ski areálu Kašperské hory, které patří k menším střediskům a je tak ideální pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí je bistro, lyžařská škola a půjčovna. Běžkaři si tu užijí přes 35 kilometrů upravovaných tras. Ještě blíž je lyžařský areál Hartmanice, který je díky zvláštnímu sklonu svahu vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Necelých 50 kilometrů od Zavlekova leží metropole Plzeňského kraje – Plzeň, která nabízí vše, co může čtvrté největší město v České republice nabídnout.

Zavlekov 3

Ubytování v malé vesničce – Zavlekov

Zavlekov je malá vesnička, ale přesto tu najdete pohostinství a na kraji obce i kemp u rybníka. V okolí je pak celá řada možností, jak se ubytovat. Ve větších městech a obcích jsou k dispozici hotely, apartmány a penziony. V případě, že cestujete s nižším rozpočtem, najdete tu i řadu ubytoven a hostelů.

K pronajmutí jsou soukromé chalupy, chaty, priváty a řada statků s vlastní restaurací také nabízí volné pokoje. Zavlekov má tu výhodu, že leží v turisticky oblíbené a vyhledávané lokalitě, v pěkné přírodě na hranici se Šumavou.

V okolí se nachází celá řada především historických památek a v dojezdové vzdálenosti je mnoho atrakcí v podobě aquaparků, sjezdovek, zoologické zahrady v Plzni a mnoho dalších. Sportovní, kulturní i vzdělávací vyžití tu čeká na rodiny s malými dětmi i aktivní sportovce. Zavlekov je zajímavou destinací, kde strávit dovolenou.