Loading

Ubytování v Žíšově

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Pražma

Žíšov, v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Žíšov 1,5 km vzdušně), v obci / ve městě...
Skvělé ubytování v klidné části

Kemp Fousek

Dráchov (Žíšov 3,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Hotel Sloup

Řípec (Žíšov 3,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Hotel s restaurací, wellness a kongresem

Chalupa Zlukov

Zlukov (Žíšov 3,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Ubytování U Kozího vršku

Vlkov (okres Tábor) (Žíšov 5,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Chalupa se zahradou, pergolou a sezením

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Žíšov 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Žíšov 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Apartmány U Zlaté stoky

Ponědraž (Žíšov 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Dva apartmány se zahradou s bazénem

Chalupa v Pleších

Pleše (Žíšov 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí
1 - 29 / 29

Žíšov

Žíšov 1

Na Třeboňském pomezí - Žíšov

Chtěli byste letos prozkoumat malebná zákoutí Jihočeského kraje? Možností, kde začít máte několik. Kromě Českého Krumlova a Lipna se Vám nabízí i Šumava a chráněná krajinná oblast Třeboňsko. Ne každý si však může dovolenou v těchto TOP destinacích dovolit. Jsou buď příliš drahé, nebo Vám volné ubytovací kapacity mizí doslova pod rukama. Proto není úplně od věci zvolit menší kompromis a vybrat si místo, které je Vaší cílové stanici na dosah. Právě to je případ Žíšova, který náleží do okresu Tábor.

Žíšov je malá obec, kterou obklopují lány polí a z několika stran i pěkný les. Co by kamenem dohodil je řeka Lužnice, která se klikatí dál na jih. Velmi blízko od centra je také přírodní rezervace Kozohlůdky, na kterou navazují Borkovická blata. V nich žijí hlavně různé druhy hmyzu a žab. Při troše štěstí v nich ale narazíte na norníka, rejska či dokonce na losa. Jen několik minut Vás dělí i od vnější hranice Třeboňska, které skýtá nekonečné množství zajímavých tipů na výlet. Vzhledem k dobrému napojení na hlavní silniční tah se během okamžiku dostanete i do některého z větších měst. Třeba do Veselí nad Lužnicí, Soběslavy či Tábora.

Oslava Jana Žižky z Trocnova

Založení Žíšova se datuje do 12. století. Jednalo se o malou zemědělskou obec, která byla pod správou místních šlechticů. S tím se pojila i nucená robota. Asi v 15. století Žíšov trpěl pod rukama Adamitů. Jan Žižka z Trocnova se na to už nedokázal dívat a podnikl násilnou intervenci, která život v Žíšově vrátila zpět do původních kolejí. Říká se, že právě kvůli tomuto činu nese obec jméno Žíšov. Dnes se lidé v obci zabývají hlavně zemědělstvím a průmyslovou výrobou. Díky dobrému dopravnímu spojení mnoho z nich za prací dojíždí do okolních měst.

Žíšov 2

Co v Žíšově podniknout?

Jediná pamětihodnost, kterou v Žíšově najdete je kaple. Rozhodně ale nepropadejte pocitu, že se budete během dovolené nudit. Vaše první kroky by měly směřovat do Veselí nad Lužnicí, kterému dominuje velmi hezké historické jádro. Kromě budov radnice můžete obdivovat i kostel Povýšení sv. Kříže, nebo zbytky hradu Talíř.

V případě, že cestujete i s potomky, vezměte je na prohlídku zámku Bechyně či do hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Máte-li však dobrodružného ducha a milujete místa, které na Vás dýchnou aurou tajemství, vypravte se ke zřícenině hradu Choustník. Velmi romantické jsou také zříceniny hradu Borotín a hradu Dobronice.

Nesmíme ale zapomínat ani na to, že se během chvilky ocitnete uprostřed samotného Tábora. Jeho dominantou je vyhlášená zoologická zahrada. Příjemné odpoledne však prožijete i na hradě Kotnov či v Husitském muzeu, které Vás seznámí jak s městem, tak s fenoménem husitství. Běžnému zraku turistů jsou ukryté spletité chodby táborského podzemí. Ani to však není konečný výčet toho, co lze v Táboře podniknout. Pokud jste od přírody zvídaví, určitě Vás nadchnou expozice některého z dalších muzeí. Kromě Muzea čokolády a marcipánu je Tábor domovem Muzea Lega, Muzea pivovarnictví, Skřítkova a Dětského světa s mašinkou. Jisté je, že se tu zabaví i ti úplně nejmenší členové Vaší rodiny.

Tipy, kam vyrazit za sportem

Bohužel, v Žíšově toho příliš mnoho dělat nelze. Kvůli chybějícím sportovním zařízením se budete muset spokojit jen s pěší turistikou a jízdou na kole. Když však zavítáte do Veselí nad Lužnicí, rozvine se před Vámi několik atraktivních možností. Kromě fotbalového hřiště je tu pro Vás připraven i tenisový kurt. Pro letní koupání jsou mimořádně vhodné Veselské pískovny. V Táboře si zase užijete lezení po ferratě.

Žíšov 3

Vzhledem k mírnějšímu klimatu a pozici ve vnitrozemí Jihočeského kraje je Žíšov zcela nevhodný pro všechny, kteří mají v plánu během dovolené i trochu lyžovat. Leda, že byste nasedli do auta a absolvovali jste asi hodinu dlouhou jízdu k nejbližšímu lyžařskému středisku. Nejdostupnější jsou Ski areály Monínec a Kvasejovice. V případě dobrých sněhových podmínek jde v okolí obce i běžkovat.

Kde se ubytovat v Žíšově a okolí?

V Žíšově funguje především ubytování v cenově výhodných privátech. Pokud se spokojíte s trochu odlehlejší pozicí, vyhovovat Vám bude i pronájem chalupy, chaty či prázdninového domu. Jestli ale preferujete maximální pohodlí, které získáte jen v penzionu či hotelu, poradíme Vám, abyste se poohlédli po ubytovacích kapacitách některého z blízkých měst.

V Žíšově je úžasná pohoda a klid. Ten ale můžete celkem rychle vyměnit za ruch většího města. Máte tedy naprostou jistotu, že Vám tu nebude nic chybět.