Na samotě u lesa v Novohradských horách

Žofínská hájenka se nachází v krásném tichém prostředí na okraji lesa s výhledem na okolní kopce Novohradských hor, v rekreační části na Žofíně za obcí Pohorská Ves na jihu Čech. Během celého pobytu si zde mohou hosté vychutnávat absolutní klid, nakolik chata je situována za zákazem vjezdu a přístup do této části je možný pouze na základě povolení pro konkrétní RZ vozidla (co mají naši hosté samozřejmě k dispozici).

Okolní nádherné lesy a hory nabízejí bohaté možnosti tradičních aktivit v přírodě jako houbaření, pěší turistika či cyklistika. V Novohradských horách najdete množství zajímavých naučných tras a je tu doslova ráj pro milovníky krásné přírody. V teplém období se můžete osvěžit ve vodních nádržích Horní Stropnice nebo Zlatá Ktiš. Na výlet si můžete odskočit i do blízkého Rakouska. Touhu po ruchu města uhasíte výletem do Kaplice nebo do vzdálenějšího Českého Krumlova, který dýchá historií. Navštívit můžete i Aquaworld Lipno, který Vás přivítá během celého roku. Lyžaře potěší možnost lyžování nejen v Česku, například v skiareálu Lipno (43 km), ale také v bližších rakouských resortech.

Celoročně je pro Vás připravena chata s kapacitou pro 6 osob, která je vhodná zejména pro rodiny s dětmi, cyklisty a všechny, kteří hledají aktivní odpočinek v krásném horském prostředí. Žofínská hájenka je součástí většího rekreačního objektu, jehož druhá menší část je kompletně oddělena interiérem i exteriérem a je využívána pouze příležitostně (obě části disponují vlastním vchodem i dvorem, takže během pobytu budete mít dostatek soukromí).

V chatě je pro Vás k dispozici celé přízemí a jedna 2-lůžková ložnice na patře s manželskou postelí a televizorem. Součástí přízemí je jeden pokoj s manželskou postelí a obývací částí s pohodlným rohovým gaučem, kde můžete strávit společné chvíle sledováním televize nebo hraním společenských her. Domácí jídla si připravíte v kompletně vybavené kuchyni s elektrickým sporákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, ledničkou s mrazákem, krbovými kamny a jídelní částí s posezením. Při vaření Vám neujdou ani oblíbené programy díky televizoru. Součástí chaty je i koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Posedět si můžete ve velké zahradě, kde je pro Vás připraveno venkovní posezení, ohniště i gril. Pro ukládání kol nebo lyží je vytvořen dostatečný prostor v předsíni hájenky za dveřmi. Parkování pro 3 auta je možné méně než 20 metrů od chaty, při cestě (hosté mají zajištěné povolení přístupu jejich aut k chatě na základě RZ).

Přijďte si užít krásnou přírodu, pobyt uprostřed nádherných lesů a luk, jakož i klidnou a ničím nerušenou dovolenou do Žofínské hájenky.


Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty, Partie mladých lidí, Kuřáky