Loading

Ubytování v Doupovských horách

(28 objektů)

Apartmán Jáchymov

Jáchymov, v obci / ve městě, u vleku
Pohodlný apartmán v lázeňské lokalitě

Honour and Grace Hotel

Ostrov (okres Karlovy Vary), na samotě, v lese
V životě je půvab a patří Vám!

Apartmány Karlovy Vary

Karlovy Vary - Stará Role, v obci / ve městě
Blízko centra, s venkovním bazénem, klid

Ski & RELAX apartments Marianská

Jáchymov - Marianská, v rekreační oblasti, u lesa / na okraj...
Relax s bazénem u lyžařského střediska

Penzion JAS

Karlovy Vary, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion v Karlových Varech!

Lázeňská léčebna Mánes

Karlovy Vary, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Komplex hotelů s lázeňským zaměřením

Pension Pavla

Karlovy Vary - Bohatice, v obci / ve městě, v centru města
Výborné ubytování za skvělé ceny

Chalupa Martinka

Kolová, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulné rodinné ubytování s bazénem

Wellness penzion Rainbow

Karlovy Vary, na okraji obce / města
V residenční čtvrti nedaleko lázní
1 - 28 / 28

Doupovské hory

Téměř nepřípustné Doupovské hory

Doupovské hory je pohoří, které se nachází v Karlovarském kraji a je ze severu obklopeno Krušnými horami, z jihu Slavkovským lesem a na západě Karlovými Vary. Východ Doupovských hor je rovinatý a svádí tak k dlouhým projížďkám na kole. Více než polovinu Doupovských hor tvoří vojenský újezd Hradiště, který je největším újezdem u nás. Přestože je veřejnosti nepřístupný, díky němu se na území tohoto pohoří vytvořila unikátní fauna, převážně z řad ptactva.

Doupovské hory 1

Možná trochu opomíjené místo v sobě skrývá přírodní i kulturní bohatství. Díky své poloze je také skvělým výchozím místem pro návštěvu okolí i relaxaci, ať už v podobě krátkodobého pobytu formou prodlouženého víkendu nebo třeba rodinné dovolené.

Na malém území Doupovských hor je mnoho přírodních památek

Přestože většinu území Doupovských hor zabírá vojenský újezd, v jeho okolí je mnoho vzácných přírodních památek. Například národní přírodní rezervace Úhošť je místem, kde se nachází archeologické naleziště. V současné době je zde hojný výskyt sukulentů a vzácných rostlin. Rezervací prochází naučná stezka, která návštěvníky seznámí se zajímavostmi z okolí.

Dalším unikátem je národní přírodní památka Skalky skřítků nedaleko obce Dubina. Podle legendy totiž pod horou hlídali skřítkové poklad a pomáhali místním. Zemědělci však nebyli spokojení, a tak skřítkové sebrali poklad a odešli do Krušných hor. Ve skále vzniklo mnoho maličkých jeskyní, ve kterých občas zahlédnete malé třeba i keramické trpaslíky. Přímo na vojenský újezd navazuje národní přírodní památka Rašovické skály. Tato památka chrání čedičové skály, na kterých rostou koniklece a další vzácné rostliny. Z vrcholu skal je pak hezká vyhlídka do okolí.

Za přírodou, ale i za památkami

přírodním parku Stráž nad Ohří, který je na pomezí Doupovských a Krušných hor, se v údolí řeky Ohře a jejím okolí skrývá divoká krajina i zřícenina středověkého hradu Himlštejn. K němu vede zelená turistická trasa, která se táhne až na vrchol Nebesa. Hrad vznikl v 15. století, ale dnes z něj najdeme jen dvě hradní brány s obvodovou hradbou a věže. O kousek dál – asi dva kilometry vzdušnou čarou, nedaleko přírodní památky Hornohradský potok, se nachází hrad Hauenštejn (zvaný také jako Horní hrad). Hrad z druhé poloviny 13. století si projdete sami díky tištěnému průvodci.

Dohromady si tak projdete celkem 5 paláců s asi 130 komnatami. Nakonec si vyšlápněte na vyhlídkovou věž, ze které je panoramatický výhled na Krušné hory, nádvoří hradu nebo údolí řeky Ohře a celé Doupovské hory</