Loading

Ubytování na Pálavě

(34 objektů)

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice, v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Penzion Marcela

Lednice, na okraji obce / města
Blízko zámku, skvělé pokoje, super cena

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice, mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Ubytování VITIS Valtice

Valtice, v obci / ve městě
VITIS Valtice - dovolená ve městě vína

Chata u rybníka

Lanžhot, na okraji obce / města, u vody
Klidné prostředí, chata blízko vody

Penzion u Palečků

Zaječí, na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Penzion U Zámku

Lednice, v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady

Apartmány Apollon Resort

Lednice, na okraji obce / města
Ubytování ve stylových apartmánech!

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice, v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny
1 - 34 / 34

Pálava

Pálava 1

Ráj pro milovníky vín

Rádi byste na dovolenou za teplem, ale nemůžete si dovolit jet k moři? Nezoufejte, i v Česku najdete místo, kde si díky teplému podnebí budete připadat jak ve Středomoří. Tento ráj pro milovníky tepla a vín se nachází na Jižní Moravě, necelých padesát kilometrů jižně od Brna. Řeč je o Pálavě.

Ze severu ji ohraničuje vodní nádrž Nové Mlýny a z jižní strany téměř kopíruje hranice s Rakouskem. Na své si zde přijde opravdu každý, a pokud zvažujete, kde strávit super českou dovolenou, pak jste právě našli to správné místo.

Pavlovské vrchy učarují těm, kdo mají rádi turistiku, Lednicko - valtický areál či obce Mikulov a Dolní Věstonice zase potěší milovníky historie, a kdo si chce jen tak zalenošit u vody, tomu bude nejlíp u Novomlýnské nádrže. Ta slouží nejen ke koupání, ale i k rybolovu, windsurfingu či lodní dopravě.

Pálava se v roce 1976 stala chráněnou krajinnou oblastí a v roce 1986 byla zapsána na seznam biosférických rezervací UNESCO. Bílé víno vonící sluncem je ikonou této oblasti. Tušili jste, že s pěstováním vína tu začali již římští vojáci? Pálavský region byl osídlen ale ještě dříve, už v pravěku. Svědčí o tom nález světoznámé Věstonické Venuše - nejstarší keramické sošky na světě. Vy tento unikát můžete vidět na vlastní oči v muzeu v Dolních Věstonicích.

Vyzdvihnout je třeba i zdejší přírodu. Nikde jinde v republice nenajdete písečnici velkokvětou, které se tu daří a oku lahodí i množství dalších druhů rostlin jako jsou třeba modré a žluté kosatce. Ty tu rostou v neuvěřitelném množství. Raritou je pak výskyt hvozdíku Lumnitzerova pálavského, který nenajdete nikde jinde na světě. A to už stojí za to Pálavu navštívit.

Pálava je spíše letní dovolenkovou destinací a oblíbeným cílem cyklistů. Protože rozloha této chráněné krajinné oblasti není velká, většinu zdejších zajímavostí navštívíte v několika dnech. 

Co byste při své návštěvě Pálavy rozhodně neměli vynechat?

Mikulov - oblíbené město turistů i vinařů, ale také nejstarší obec na Pálavě. Několikasetletá historie města, středověké historické centrum, zámek, jeskyně Na Turoldu a známé poutní místo Svatý kopeček sem každý rok přilákají tisíce turistů. Křížová cesta, která vede z města právě na Svatý kopeček, je sice strmá, ale nabídne Vám krásné výhledy do okolí (i do sousedního Rakouska).

Pálava 2

Lednice - romantické duše určitě nemohou vynechat návštěvu lednického zámku, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Procházka zámeckým parkem je příjemnou relaxací, kdy se můžete přenést do časů Lichtenštejnů. Určitě nezapomeňte navštívit i zdejší minaret či kolonádu. Pokud si vše chcete projít, využijte ubytování v obci Lednice, protože jeden den Vám na celý areál stačit nebude.

Dolní Věstonice - obec proslavenou nálezem Věstonické Venuše najdete na jižní straně nádrže Nové Mlýny. Na tomto pravěkém sídlišti lovců mamutů je dnes postavena zajímavá archeologická expozice Věk lovců mamutů. V ní se můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí o okolních archeologických nalezištích a určitě stojí za návštěvu.

Děvín - nejvyšší vrchol Pavlovských vrchů i Jihomoravských Karpat. Tento podlouhlý hřeben má dva vrcholy. Na jednom z nich se nachází televizní vysílač a na druhém zřícenina hradu Děvičky (známé také jako Dívčí hrady). Z Dolních Věstonic se sem dostanete po červené trase, která je zároveň i naučnou stezkou. Pro zdolání vrcholu pak musíte z červené odbočit na zelenou stezku.

Kromě zříceniny hradu Děvičky najdete na Pálavě ještě dvě další středověké hradní zříceniny. Jsou to Sirotčí hrádek a Kozí hrádek. Když se budete chtít v letních dnech osvěžit, můžete využít Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Pro romantický výlet je skvělou volbou plavba lodí. Vybrat si můžete ze tří tras - Nové Mlýny, Dyje a Pálava.

Vinařská turistika na Pálavě

Pro Pálavu jsou typické vinařské cyklotrasy. Spoustu cyklistů sem přiláká možnost projíždět malebnými vinicemi a občas se osvěžit vychlazeným vínem. Značeno je zde hned několik naučných stezek, a to jak pro turisty, tak pro cyklisty. Některé zvládnete za jeden den, jiné jsou vhodné i na týdenní aktivní dovolenou.

Vinařská naučná stezka Mikulov - 20 kilometrů dlouhá stezka Vás seznámí s vinařskou historií této oblasti. Je vhodná pro turisty i cyklisty.

Mikulovská vinařská stezka - tato trasa je určená pro cyklisty. Její délka je 82 kilometrů a vede mikulovskou vinařskou oblastí. Zajímavostí této trasy je, že její část prochází Lednicko-valtickým areálem.

Vinařská naučná stezka Stará hora - pouze 3,5 kilometru dlouhá trasa je součástí cyklistického okruhu. Na jedenácti informačních cedulích se dozvíte něco o historii i současnosti pěstování vinné révy.

Pálava 3

Moravská vinná stezka - pokud by Vám krátké trasy nestačily a chtěli byste projet všechny moravské vinařské oblasti, pak určitě zvolte Moravskou vinnou stezku. Její délka je 280 kilometrů.

Kde se ubytovat na Pálavě?

Nabídka ubytování na Pálavě je pestrá. Vybrat si můžete jak z dražších hotelů nebo penzionů tak i z levnějších variant, které nabízejí např. apartmány nebo chaty a chalupy, popřípadě ubytování v soukromí.

Nejvíce možností k ubytování najdete v Mikulově,  kde máte na výběr z několika hotelů, penzionů či apartmánů. Příjemné ubytování lze nalézt i v nedaleké Lednici. Některé z nich mohou svým hostům nabídnout i vlastní vinné sklepy pro příjemně strávené letní večery. V obci Klentnice, Pavlov, Sedlec či Dolní i Horní Věstonice na Vás také čekají stylově zařízené penziony i apartmány . Spousta ubytovacích zařízení je zařízena ve vinařském stylu, což podtrhuje kolorit zdejší oblasti.

Do syta si tu užijete pravé moravské kuchyně a nezapomeňte si domů odvézt nejtypičtější suvenýr - láhev sladké Pálavy od některého ze zdejších vinařů.

Názory a doporučení

Věra Kachnáčová (ubytovatel) 18.2.2019
Zajímavostí regionu je množství propojených cyklostezek, které vás zavedou do Lednicko-valtického areálu, Velkých Pavlovic, k soustavě Novomlýnských nádrží nebo soutoku Dyje a Moravy. V létě je možné využít koupaliště v nedalekých Němčičkách nebo Hustopečích a také můžete navštívit a projet se na lodích po Baťově kanálu.
Milan Bauman (ubytovatel) 15.2.2019
Návšteva unikátního Lednicko-valtického areálu.
Kateřina Uhlířová (ubytovatel) 15.2.2019
Cyklistický ráj lužních lesů a vinařských oblastí. Cyklostezky: Pohansko, soutok Moravy a Dyje, lužní lesy, Mikulčice, Lednicko- valtický areál. Zámek Lednice, Janův hrad, Kolonáda Reistna, Dianin chrám, Hubertus, Tři grácie a další.
Ludmila Machová (ubytovatel) 5.2.2019
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Marcela Vepřeková (ubytovatel) 4.2.2019
Lednicko-valtický areál v našem regionu je území se spoustou historických památek a krásné přírody.Protkán vinicemi a vinnými sklípky už od dob našich předků. Region zalitý sluncem,který byl roku 1996 zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Bc. Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 20.1.2019
Lednicko-valtický areál je oblíbený díky množství Lichtenštejnských památek, ale také díky krásné přírodě.
Marian Komlóssy (ubytovatel) 5.1.2019
V regionu jsou cyklistické stezky kolem jezer a turistické stezky po Pálavě s možností navštívit vinné sklepy.
Petr Cichra (ubytovatel) 19.11.2018
Lednicko- Valtický areál, Pálava