Loading

Ubytování v Horních Věstonicích

(0 objektů + 36 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Adél

Perná (Horní Věstonice 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Horní Věstonice 2,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Ubytování U nás

Perná (Horní Věstonice 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Penzion U Moravců

Klentnice (Horní Věstonice 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Horní Věstonice 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Moravský statek Strachotín

Strachotín (Horní Věstonice 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Horní Věstonice 4,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Kemp Strachotín

Strachotín (Horní Věstonice 4,5 km vzdušně), na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Horní Věstonice 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Horní Věstonice 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Jižní Moravě
1 - 36 / 36

Horní Věstonice

Horní Věstonice 1

Horní Věstonice – výlety, koupání a víno

Horní Věstonice jsou další z řady oblíbených vinařských vesnic na Jižní Moravě. Blízkost Novomlýnských nádrží a řada cyklostezek, pěších tras a vinařských stezek dělá z Horních Věstonic ideální místo pro pasivní i aktivní odpočinek od jara až do podzimu. Místní vinné sklípky lákají milovníky dobrého vína. Objevujte krásu Pálavy z Horních Věstonic.

Historie a současnost Horních Věstonic

Obec Horní Věstonice nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Břeclav, v kopci nad Věstonickou nádrží, která je prostřední přehradou Novomlýnských nádrží. Obec zasahuje také do přírodní rezervace Děvín. Leží zhruba 10 kilometrů na sever od Mikulova, který se nachází v podstatě na druhé straně Pálavských vrchů. První písemné zmínky o obci pocházejí z roku 1414. Její existence se ale datuje až do roku 1312, kdy vznikla u hradu Děvičky, který získali Lichtenštejnové. Tento šlechtický rod se významným způsobem podílel na dnešní podobě Jižní Moravy.

Na návsi stojí kostel sv. Rozálie, který byl postaven v roce 1769 a o necelých sto let později byl generálně zrekonstruován ve stylu rokoka. Dalšími chráněnými památkami je budova fary, kříž u kostela, socha sv. Floriána a boží muka. Nedaleko Horních Věstonic jsou pozůstatky hradu Neuhaus (Nový hrad), který fungoval jako obranná pevnost zemské hranice na cestě do Rakouska. K obci patří viniční tratě Pod Martinou, Pod Děvínem a U Venuše.

Horní Věstonice 2

Jen pár kilometrů dolů směrem k Novým Mlýnům leží obec Dolní Věstonice, naleziště slavné sošky Věstonické Venuše. Obcí prochází naučná cyklostezka z Mikulova, města vyhlášeného svou architekturou a památkami. Místní vinařské tradice a výrobu vína podrobně mapuje výstava v Regionálním muzeu Mikulov.

Rozmanité aktivity v Horních Věstonicích

Horní Věstonice jsou optimálním výchozím bodem pro řadu výletů a aktivit. Blízké Novomlýnské nádrže jsou velmi vyhledávanou vodní plochou mezi příznivci vodních sportů a jsou zde ideální podmínky pro jachting, windsurfing a kiting. Jezdí zde také vyhlídkový parník. Na koupání se nádrže příliš nehodí, ale zhruba 5 kilometrů od obce najdete Aqualand Moravia a o kus dál rybník Vrabčí hájek.

Kromě pozůstatku hradu Neuhaus, jsou na Pálavských vrších další zříceniny, například Dívčí hrady nebo Sirotčí hrádek. Pokud rádi šplháte do kopců, vyjděte na rozhlednu Dalibor na vrchu Kalvárie nebo rozhlednu Maják na Přítlucké hoře. V dojezdové vzdálenosti se nachází Lednicko-valtický areál, který je zapsaný na seznamu UNESCO. S dětmi můžete navštívit Papouščí ZOO Bošovice nebo ZOO Hodonín.

Horní Věstonice 3

Možnosti ubytování v Horních Věstonicích

Obec Horní Věstonice se nachází v chráněné krajinné oblasti Pálava. Tato část jižní Moravy patří mezi velmi oblíbené turistické destinace a od jara do podzimu sem přijíždějí hlavně cyklisté, turisté a milovníci vína. Díky čilému cestovnímu ruchu zde najdete řadu ubytovacích kapacit, ale raději si zarezervujte ubytování dopředu. Hlavu můžete složit v penzionech, apartmánech, chalupách nebo v privátech. V blízkém okolí je možné se ubytovat v hotelích, vinařstvích nebo selských staveních.

Obec Horní Věstonice leží na úpatí Pálavských vrchů a díky své poloze patří mezi vinařské vesnice. Díky cyklostezce z Mikulova sem míří řada cyklistů a přírodní i kulturní památky zase lákají turisty. V okolí Novomlýnských nádrží můžete pozorovat vzácné rostliny a živočichy. V neposlední řadě je velkým lákadlem místní kvalitní víno. A to už je mnoho důvodů, proč tuto vesnici navštívit.