Loading

Ubytování ve Velkých Bílovicích

(2 objekty + 27 objektů v okolí 25 km)

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice, mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Chata Daniela

Velké Bílovice, v obci / ve městě, v chatové osadě
Apartmánová chata s terasou a saunou

Apartmány Vinný sklep

Prušánky (Velké Bílovice 6,9 km vzdušně), v rekreační oblasti
Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Vinný sklípek u Ostřížků

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Bílovice 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s vinotékou

Chaloupka pod kostelem 1

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Bílovice 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované apartmány v chalupě

Chaloupka pod kostelem 2

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Bílovice 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezká chaloupka s vinným sklepem

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Velké Bílovice 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny

Apartmány U Jakuba

Lednice (Velké Bílovice 8,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Apartmány Marco Polo

Lednice (Velké Bílovice 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo

Penzion U Zámku

Lednice (Velké Bílovice 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
50 m od vstupu do zámecké záhrady
1 - 29 / 29

Velké Bílovice

Objevte skrytý půvab největší vinařské obce v České republice

Přesně uprostřed Jihomoravského kraje, v okrese Břeclav, se nachází Velké Bílovice, jedno z nejpůvabnějších měst naší země. Pochlubit se přitom může nejen úžasnou atmosférou, ale především dlouholetou vinařskou tradicí.

Za návštěvu však stojí i jejich okolí, především Lednicko-valtický areál. Uvidíte, že zdejší víno, památky i cenově výhodné ubytování si skutečně zamilujete a na celou dovolenou budete s láskou vzpomínat.

Velké Bílovice - Mekka všech milovníků vína, se mohou pochlubit dlouhou a zajímavou historií. Již v době Velkomoravské říše zde vzniklo starobylé pohřebiště. První písemná zmínka však pochází až z roku 1306, kdy původně malá vesnice přešla do vlastnictví Tobiáše z Bechyně. Po dlouhá léta zde taktéž působili členové Jednoty bratrské a Habáni, jež založili zdejší vinařskou tradici. Po bitvě na Bílé Hoře došlo k jejich vyhnání a následoval postupný úpadek.

Proč Velké Bílovice neminout?

V průběhu následujících staletí se městečko proměnilo v typicky zemědělskou lokalitu s důrazem na pěstování révy vinné. O tom, že s vínem to zde místní skutečně umí, se může přesvědčit každý, kdo zamíří na dovolenou do Velkých Bílovic. Zejména, chcete-li si vychutnat příjemný pobyt na Jižní Moravě bez turistů, jste na správné adrese. K tomu ještě přidejme výhodné ubytování za babku a romantickou atmosféru, na kterou nezapomenete.

Toužíte-li dozvědět se o historii této malebné obce trochu více, můžete navštívit zdejší vlastivědné muzeum. Čeká zde na Vás nejen mnoho archeologických nálezů z okolí, ale i pravé moravské kroje a ukázka typické venkovské usedlosti. Dovolená na Jižní Moravě je však především o cestování za vínem, a právě toho se Vám ve Velkých Bílovicích dostane skutečně do sytosti. Na zhruba 25 km čtverečních zde naleznete více než 800 hektarů vinic.

Do Velkých Bílovic za vínem a tradicemi

Celému místu pak dominují desítky vinařských sklípků, jež dohromady tvoří ono slavné vinařské městečko. Stejně tak jsou dnes Velké Bílovice domovem desítek vinařských společností, a s otevřenou náručí přivítají i Vás. Stačí si jen zarezervovat levné ubytování a můžete se těšit na příjemný pobyt plný degustace těch nejlepších odrůd. Navíc, kromě návštěvy sklípků a odpočinku, si v tomto malebném městečku užijete taktéž spousty zábavy.

Každoročně se ve Velkých Bílovicích koná mnoho zajímavých slavností, jichž se rozhodně musíte zúčastnit. Ať už se jedná o oblíbený Vinařský maraton či Tradiční krojované hody, pokaždé se můžete těšit na dobré jídlo a pití, veselou muziku a příjemnou společnost.

Letní dovolenou Vám taktéž zpestří prohlídky Habánských sklípků spojené s ochutnávkou vína. Stejně tak doporučujeme udělat si výlet k místní kapličce a užít si nezapomenutelný výhled.

Oblíbené turistické cíle v okolí Velkých Bílovic

Toužíte-li prožít svou dovolenou na Moravě aktivně, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Lednicko-valtický areál nabízí mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Navíc, všechna jsou velmi dobře dostupná na kole. Můžete si tak najít levné ubytování ve Velkých Bílovicích, a odtud následně podnikat výlety po okolí.

Mezi nejoblíbenější turistické cíle patří zámek Lednice a židovská čtvrť Mikulov, ale na své si samozřejmě přijdou i milovníci sportu. Ti mohou v horkých měsících zamířit třeba na letní koupaliště v nedaleké Břeclavi, kde naleznou mnoho vodních atrakcí, jež si užijí malí i velcí.

Zimní dovolená pak naopak láká k návštěvě plaveckého bazénu s wellness centrem, jež umožní rychle načerpat zpět ztracenou energii. Můžete navštívit i více vzdálenější Ski park Filipov, kde si vychutnáte vzrušující noční lyžování. Rodiny s dětmi si pro změnu zajisté přijdou na své ZOO v Hodoníně. Čeká zde na ně množství těch nejzajímavějších živočichů, od divokých lvů až po pestrobarevné hady.

Jak na nejvýhodnější ubytování ve Velkých Bílovicích?

Největší vinařská obec v České republice svým návštěvníkům nabízí nejen neopakovatelnou atmosféru, ale také levné ubytování. Záleží přitom jen na Vás, zda si vyberete jeden z místních apartmánů, penzionů, privátů anebo raději složíte hlavu v některé z chalup. V každém případě si však buďte jisti, že tento stylový pobyt uprostřed vinic, bude stát doopravdy za to. Jediné, co proto musíte udělat, je vybrat si to nejlepší ubytování, a pak už se jen těšit na dovolenou.

Máte chuť dopřát si perfektní pobyt na jihu Moravy spojený s ochutnávkou toho nejlepšího vína, dobrou zábavou a příjemnou hudbou? Potom neváhejte, vyberte si to nejvýhodnější ubytování a zamiřte do Velkých Bílovic na dovolenou snů ještě dnes.