Loading

Ubytování na Slovácku

(30 objektů)

Ubytování VITIS Valtice

Valtice, v obci / ve městě
VITIS Valtice - dovolená ve městě vína

Apartmány Kateřina

Mikulčice, v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány

Chalupa Senline

Brumovice (okres Břeclav), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem, vířivkou, saunou...

Apartmány Marco Polo

Lednice, v obci / ve městě
Apartmány Marco Polo
1 - 30 / 30

Slovácko

Region Slovácko se nachází v samém srdci jihovýchodní Moravy. Sousedí s Brněnským regionem na západě, regionem Pálava na jihu, na severu s Chřiby a na východě s Bílými Karpaty. Středem oblasti Slovácka pak prochází Dolnomoravský úval.

Tato oblast Moravy je kulturně velmi bohatá. Ačkoliv Slovácko nemá žádné pevně dané středisko, centrem veškerého dění se stalo město Uherské Hradiště.

Slovácko jako takové se dělí na několik dalších podoblastí, kterými jsou Dolňácko (nachází se v něm oblast okolo Kyjova, Strážnice a Uherského Hradiště), Horňácko (Suchov, Kuželov, Javorník…), Podluží (Břeclav, Hodonín), Moravské Kopanice (Starý Hrozenkov…) a Hanácké Slovácko (Brno-venkov).

Slovácko - za přírodou a dobrým vínem

Krajina Slovácka je tvořena převážně nížinou, lesy a nekonečnými zákruty řeky Moravy, která touto oblastí protéká. Malebnou scenérii pak dokreslují pásma vinic. Lehce sjízdný terén a bohatá příroda tedy přímo vybízí k tomu, aby jste se vydali na osvěžující procházku po okolí nebo šlápli do pedálů a jeli jste ochutnat některé ze zdejších vynikajících vín.

Ať už se vydáte na kteroukoliv stranu, všude narazíte na malebné a pro Slovácko tak typické vinné sklípky - bílé budovy s modrou podezdívkou a malovanými vzory, které vychází ze zdejšího folklóru. Za návštěvu stojí například obec Blatnice pod Svatým Antonínkem, Vlčnov, Čejč nebo Čejkovice.

Pokud se do těchto oblastí vydáte v ten správný čas, můžete se zúčastnit četných koštů a slavností vína, na kterých takřka nikdy nechybí tradiční cimbálová hudba, kroje a množství dobrého jídla.

Co musíte vidět na Slovácku?

Pokud rádi cestujete za historií, pak byste rozhodně měli navštívit státní hrad Buchlov, který se nachází nad obcí Buchlovice. Jeho kořeny sahají až do 13. století. Hrad byl postaven na strategickém místě a byl považován za dominantní obranný prvek v širokém okolí. Pokud se rozhodnete navštívit hradní věž s vyhlídkou, za dobré viditelnosti dohlédnete až do Vídně.

Nedaleko hradu pak najdete barokní zámek Buchlovice, který podle pověsti nechal postavit Jan Dětřich z Petřvaldu pro svou manželku, která údajně ve stinných a nevlídných prostorách hradu Buchlov velmi strádala. Krom malebných prostor zámku zde můžete navštívit zámeckou zahradu a přilehlý park, které se řadí k nejcennějším ukázkám historické zeleně na území České republiky.

V obci Dolní Věstonice můžete obdivovat sošku Věstonické venuše - sošky, která pochází z doby mladého paleolitu a jejíž nález ji proslavil takřka po celém světě. V nedalekém městečku Pavlov pak za návštěvu stojí Paleopark, který cíleně vznikl v oblasti bohaté na archeologické nálezy. Krom zajímavých expozic Paleopark pořádá i workshopy pravěkých technologií, kde si můžete své schopnosti a dovednosti vyzkoušet na vlastní kůži.

Ve sportovním vyžití pak nemá konkurenta oblast Nových mlýnů, kde se do krajiny rozprostírá řada propojených vodních nádrží. Krom plavání si můžete zajezdit na některé z plachetnic. V areálu místního autokempu pak můžete zkusit vodní skákadla, školu windsurfingu, kiteboarding nebo paddleboard. V nedaleké obci Pasohlávky se pak nachází oblíbený Aqualand Moravia.

Pestrá nabídka ubytování na Slovácku

Možností na ubytování Vám Slovácko nabízí dostatek. Zvolit si můžete příjemné ubytování v soukromí, stylové chalupy či chaty, jakož i komfortnější penziony nebo hotely. Příjemnou rodinnou dovolenou u vody si můžete vychutnat i v některém z kempů.

Jestliže si přejete ubytování přímo v centru některé z vinařských oblastí, pak by Vaší pozornosti neměla uniknout obec Mutěnice, která se nachází na jihu regionu nedaleko města Hodonín (městem přímo prochází vinařská stezka). Ubytovat se můžete buď přímo v některém z vinařství či v přilehlých a cenově dostupných penzionech. Podobně to funguje i v dalších vinařských obcích, jako je Blatnice pod Svatým Antonínkem nebo Bzenec.

Velmi oblíbenou lokalitou je také město Mikulov, které leží na samé hranici s Rakouskem. Ve městě je možné využit ubytování v penzionech a hotelech. Romantici pak v Kyjově jistě ocení originální ubytování ve mlýně.

Názory a doporučení

Ludmila Machová (ubytovatel) 14.11.2018
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Věra Kachnáčová (ubytovatel) 8.11.2018
Zajímavostí regionu je množství propojených cyklostezek, které vás zavedou do Lednicko-valtického areálu, Velkých Pavlovic, k soustavě Novomlýnských nádrží nebo soutoku Dyje a Moravy. V létě je možné využít koupaliště v nedalekých Němčičkách nebo Hustopečích a také můžete navštívit a projet se na lodích po Baťově kanálu.
Petr Cichra (ubytovatel) 11.10.2018
Lednicko- Valtický areál, Pálava
Michaela Učiková (ubytovatel) 8.10.2018
Lednicko - Valtický areál, Zámek Lednice s rozsáhlým parkem, Janov Hrad. Valtice - státní zámek, Rendez-vous - lovecký zámeček, též zvaný Dianin chrám, Novomlýnské nádrže, Slovanské hradiště Mikulčice - naleznete 7 km od Nechor. Zámek Milotice - se nachází 24 km daleko. Baťův kanál, Skanzen ve Strážnici, Zámek Strážnice, Vinné sklepy Petrov - Plže - historické sklípky.
Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 7.10.2018
Lednicko-valtický areál je oblíbený díky množství Lichtenštejnských památek, ale také díky krásné přírodě.
Kateřina Uhlířová (ubytovatel) 2.10.2018
Cyklistický ráj lužních lesů a vinařských oblastí. Cyklostezky: Pohansko, soutok Moravy a Dyje, lužní lesy, Mikulčice, Lednicko- valtický areál. Zámek Lednice, Janův hrad, Kolonáda Reistna, Dianin chrám, Hubertus, Tři grácie a další.
Markéta (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.9.2018
Pěkná lokalita a široká nabídka výletů v okolí.