Loading

Ubytování v Českém ráji

(22 objektů)

Roubenka Vyskeř

Vyskeř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Romantické ubytování v krásném prostředí

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami, v obci / ve městě
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje

Chalupa u lesa Kovač

Kovač, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa u lesa v blízkosti Českého ráje

Vila Chutnovka

Mírová pod Kozákovem, na okraji obce / města
Přijďte do vily, kde se dobře bydlí

Penzion Láska

Vyskeř, v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány

Srub Pedla

Lomnice nad Popelkou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Netradičnost, kterou si můžete dovolit

Chaloupka u Močubů

Vyskeř, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky

Chata Na Samšině

Samšina, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní chata s vířivkou a saunou

Vila Český ráj

Podhradí (okres Jičín), v obci / ve městě
TOP ubytování s bazénem, vířivou vanou

Chalupa Pavel

Pecka, na okraji obce / města, u vleku
Chalupa s bazénem v přírode Podkrkonoší
1 - 22 / 22

Český ráj

Český ráj 1

Český ráj jak ho neznáte

Přibližně 90 kilometrů severovýchodně od Prahy, ve středním Pojizeří, se nachází malebná oblast Českého ráje, která každoročně přiláká tisíce návštěvníků nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Ti si tuto oblast čím dál častěji vybírají pro trávení své aktivní dovolené. Není divu, kromě množství turistických tras a naučných stezek pro malé i velké si tu na své přijdou i milovníci cyklistiky. 

Nachází se částečně na území tří krajů: Libereckého, Středočeského a Královéhradeckého kraje. Za centrální město této oblasti je považován Turnov

Věděli jste, že CHKO Český ráj byl vůbec první chráněnou krajinnou oblastí v tehdejším Československu? Nebo, že zdejší geopark je od roku 2005 na seznamu UNESCO? A že Český ráj není jen o skalních městech či zřícenině hradu Trosky? Pojďme se podívat, co vše můžete v této oblasti navštívit a jak si naplánovat dovolenou v Českém ráji přesně podle Vašich představ.

Co rozhodně musíte vidět v Českém ráji

Do svého itineráře nezapomeňte zařadit nejznámější pískovcové skalní městoPrachovských skalách s jeho 40 metrů vysokými věžemi. Tajemná je i oblast Hruboskalska, kde věže vysoké 55 metrů střídají strmé kaňony. Velkým lákadlem je zde skalní rozsedlina Myší díra, která je poměrně úzká a jen stěží se dá projít.

 V této geologicky zajímavé a bohaté oblasti najdeme několik vyhaslých sopek. Tušili jste, že jednou z nich jsou i známé Trosky? Tento symbol Českého ráje byl činnou sopkou již před více jak 16 miliony lety, ale každý z jeho vrcholů vybuchl pouze jednou. Ve 14. století vybudovali na strmých skaliscích gotický hrad páni z Vartenberka. Do dnešních dnů se nám dochovala pouze zřícenina tohoto hradu. Charakteristickým prvkem hradu jsou dvě věže - Panna a Baba. A jak je od sebe poznáte? Jednoduše. Panna je vyšší a na Babě je postavená vyhlídka.

Český ráj 2

Pokud chcete navštívit opravdový přírodní unikát, pak nesmíte vynechat Bozkovské dolomitové jeskyně, nacházející se severně od obce Bozkov. Ty jsou výjimečné tím, že jako jediné v ČR nevznikly ve vápenci, ale v dolomitu. Pro veřejnost je zpřístupněno 500 metrů a to celoročně. Obdivovat zde můžete také největší podzemní krasové jezero v Čechách.

Jedinečná místa Českého ráje

Středověká krčma v Dětenicích - tato stylová restaurace Vás vtáhne zpět do období středověku. A to se vším všudy. „Co budete žrát a chlastat, chásko?“ zeptá se Vás obsluha v dobových kostýmech. A nepodivujte se, když nedostanete příbor. Ve středověku se také jedlo rukama.

Šťastná země u obce Karlovice - přírodní zábavní park, ideální pro rodiny s dětmi. Po dni plném her, prolézaček, zábavy v minizoo a tvoření v dílničce, je Vám k dispozici ubytování v teepee.

Odkaz předků, hrady a zámky, z kterých na Vás bude dýchat historie, je zde opravdu mnoho. Hrad Kost, Valdštejn, zámek Humprecht, Mnichovo Hradiště, Hrubá Skála, Sychrov či Svijany jsou jen malým příkladem toho, co Vás zde čeká.

I v zimním období má tato oblast co nabídnout. Pro lyžaře je zde několik lyžařských středisek například Ski Kozákov v Chuchelně nebo Ski areál Nad Nádražím u Semil.

Jak ušetřit peníze

Pokud chcete v oblasti Českého ráje zůstat více dní (což rozhodně doporučujeme), bude se Vám hodit Regionální karta hosta. Díky ní můžete získat slevy na ubytování, vstupné, sportovní aktivity a mnohé další akce. Kartu můžete zakoupit v informačních centrech regionů Český ráj a Mladoboleslavsko. Dostat ji ale můžete i zdarma jako bonus k ubytování. Během své dovolené tak můžete vidět víc věcí, za méně peněz.

Český ráj 3

Jak šetřit životní prostředí

Mikroregion Český ráj již několik let reaguje na zvýšený zájem turistů o tuto oblast tím, že ve spolupráci s ostatními partnery založil projekt cyklobusů.

Tyto cyklobusy spojují hustou síť turistických tras a významných míst, které nejvíce lákají turisty. Jízdné se řídí aktuálním ceníkem pravidelné linkové dopravy provozovatelů jednotlivých linek.

Nabídka ubytování v Českém ráji se rozrůstá

Český ráj se stává čím dál více cílem návštěvníků, čemuž odpovídá i rozšiřující se nabídka ubytování. Najdete tu jak hotely a apartmány, tak i levnější penziony, kempy, ubytování v soukromí, ale i možnosti netradičního ubytování např. na zámku. Velmi oblíbené jsou také pronájmy chalup.

Český ráj je ideálním místem pro milovníky aktivní dovolené, ale i pro ty, co vyhledávají klid a krásu neporušené přírody a určitě stojí za Vaši návštěvu.

Názory a doporučení

Luděk Láska (ubytovatel) 19.3.2019
Turistický region nabízí relativně na malém území veliké množství kulturních památek (hradů, zámků) a krásné přírody a malebná údolí a dobře značenými turistickýni stezkani a trasami, nejen pro pěší.
Ondřej Štecher (ubytovatel) 16.3.2019
Český ráj = nejstarší chráněná krajinná oblast ČR, velké množství atraktivit (přírodní - lesy, skalní města, jeskyně, řeka Jizera atd.; historické - hrady, zámky, zříceniny.; sportovně-rekreační - pěší a cykloturistika, přírodní i umělé koupání, vodáctví atd.; zábavní areály pro děti...)
Daniel Kozák (ubytovatel) 5.3.2019
Vila Český ráj v Podhradí u Jičína spadá do nejkrásnějšího regionu v čechách a tím je ČESKÝ RÁJ, který patří mezi TOP neužasnější a nejkrásnější krajinu, kde najdete spoustu skalisek, rybníků, kempů, cyklotras, turistických tras, vyhlídkových letů a hustotou zámků, hradů, zřícenin patříme mezi další TOP v republice. Přijdte nás navštívit a sami poznáte jaké krásné místa zde ještě objevíte.
Jan Kölbl (ubytovatel) 5.3.2019
Skalní města Českého ráje, hrady a zámky - Trosky, Valečov, Valdštejn, Kost, Frýdštejn, Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Sychrov, Mnichovo Hradiště a přírodní zajímavosti - Kozákov, Tábor, Podtrosecká údolí, rybníky
Luděk Láska (ubytovatel) 2.3.2019
Turistický region Český ráj se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj, který je zapsaný na seznam památek UNESCO, jako přírodní památka. Naleznete zde na relativně malém území množství hradů a zámků, ale i krásnou přírodu a úchvatná údolí. V Českém ráji je hustá síť dobře značených turistických set, tras i cyklotras.