Loading

Ubytování v Beskydech

(44 objektů)

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmány Velké Karlovice

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Ubytování v rodinných apartmánech

Chalupa pod Kohútkou

Nový Hrozenkov, na okraji obce / města, u potoka
Chalupa v blízkosti Ski centra Kohútka

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Chalupa Bukovec

Bukovec (okres Frýdek-Místek), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Jen 500 m pěšky od sjezdovky Kempaland

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy, v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!

Chata Ostravice

Ostravice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulná dřevěná chata s krbem - fajn ceny
1 - 44 / 44

Beskydy

Beskydy 1

Beskydy - ráj pro turistiku

Beskydy se nacházejí na severovýchodě Moravy na pomezí se Slovenskem a je pro ně typická hustě zalesněná krajina s poměrně dobře přístupnými kopci. Rozkládají se v několika regionech. Jsou nimi Moravskoslezské Beskydy, Rožnovská brázda, Vsetínské vrchy a česká část Javorníků na území Moravskoslezského a Zlínského kraje. Tato oblast je tedy výbornou volbou pro všechny, kteří si přejí strávit aktivní dovolenou v srdci nedotčené přírody.

Příroda je v této oblasti taktéž velmi rozmanitá - na své procházce tak můžete vidět vodopády i rašeliniště. Jen pod vrcholem Radhoště se nachází hned dvě přírodní rezervace. Z fauny je zde hojně zastoupená populace jelenů, lišek, medvědů a rysů. Když budete mít štěstí, zahlédnete i mloka nebo čolka.

Co zde určitě zažít a navštívit?

Pokud si svoji dovolenou v Beskydech nedokážete představit bez pořádného výšlapu, určitě Vás potěší množství vrcholů, které zvládnete zdolat během jednoho dne. Mezi ty nejznámější patří vrcholy Smrk, Lysá hora nebo Radhošť, který proslul nejen svým krásným výhledem, ale také sochou pohanského boha Radegasta, která je v současné době hojně navštěvovanou atrakcí regionu.

Beskydy 2

Za návštěvu taktéž stojí Valašské muzeum v přírodě v přilehlém Rožnově pod Radhoštěm, které Vám přiblíží život za starých časů. Kromě nejrůznějších akcí během roku si zde můžete prohlédnout tradiční výrobu předmětů nebo repliky dobové architektury z nejrůznějších koutů země.

Pokud dáváte přednost hradům a zámkům, pak byste určitě neměli opomenout návštěvu hradu ve Štramberku, jehož historie sahá až do 14. století. Jeho hlavní dominantou je gotická věž, tzv. Trúba, která měří 40 metrů.

Romantickou podívanou Vám pak přinese návštěva zříceniny hradu Hukvaldy, který je velmi významnou kulturní památkou. Jedná se o druhou největší zříceninu hradu v oblasti Moravy. Z hradu je taktéž zřetelný výhled do celé oblasti Moravskoslezských Beskyd.

V zimních měsících je oblast Beskyd velmi vyhledávanou lokalitou pro zimní sporty. Mezi nejznámější lyžařská střediska v této oblasti patří například Ski areál Bílá u Starých Hamrů, Ski areál Pustevny nebo Ski areál Mosty u Jablunkova.

Beskydy 3

Bohaté možnosti ubytování v Beskydech

Tento region je turisticky velmi oblíbený, což znamená i širokou nabídku možností ubytování. V místě je bohatá nabídka apartmánů a hotelů, které nezřídka nabízí i služby wellness center.

Dostupné je ovšem i ubytování v soukromí jako i v menších a cenově dostupných penzionech. Romantici si pak přijdou na své, pokud se rozhodnou přespat v některé z dřevěnic nebo horských chat.

Pokud se zde rozhodnete ubytovat, určitě byste si neměli nechat ujít některou ze specialit slovácké kuchyně, jakou je třeba tradiční cibulačka s uzeným nebo moravský vrabec s pořádnou porcí zelí. Jako zákusek pak můžete ochutnat boží milosti nebo maltaše.

Beskydy, ačkoliv jsou velmi populární, stále skýtají mnoho neobjevených zákoutí, kde si můžete plně vychutnat pohodové chvilky bez toho, aniž byste byli kýmkoliv rušeni. Buďte si tedy jistí, že návštěvy tohoto nádherného koutu republiky nebudete litovat.

Názory a doporučení

Stanislava Šamánková (ubytovatel) 15.2.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.
Daniel Hruška (ubytovatel) 14.2.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Patrik Fober (ubytovatel) 4.2.2019
Krásné prostředí v srdci Beskyd je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou.
Apartmány Velké Karlovice (ubytovatel) 4.2.2019
Valašško, krásná příroda, čistý vzduch. Pohoda a klídek.