Loading

Ubytování v Beskydech

(14 objektů)

Chata Za vodou

Staré Hamry, v obci / ve městě
vířivka, finská sauna, infrasauna...

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec, na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí
1 - 14 / 14

Beskydy

Beskydy - ráj pro turistiku

Beskydy se nacházejí na severovýchodě Moravy na pomezí se Slovenskem a je pro ně typická hustě zalesněná krajina s poměrně dobře přístupnými kopci. Rozkládají se v několika regionech. Jsou nimi Moravskoslezské Beskydy, Rožnovská brázda, Vsetínské vrchy a česká část Javorníků na území Moravskoslezského a Zlínského kraje. Tato oblast je tedy výbornou volbou pro všechny, kteří si přejí strávit aktivní dovolenou v srdci nedotčené přírody.

Příroda je v této oblasti taktéž velmi rozmanitá - na své procházce tak můžete vidět vodopády i rašeliniště. Jen pod vrcholem Radhoště se nachází hned dvě přírodní rezervace. Z fauny je zde hojně zastoupená populace jelenů, lišek, medvědů a rysů. Když budete mít štěstí, zahlédnete i mloka nebo čolka.

Co zde určitě zažít a navštívit?

Pokud si svoji dovolenou v Beskydech nedokážete představit bez pořádného výšlapu, určitě Vás potěší množství vrcholů, které zvládnete zdolat během jednoho dne. Mezi ty nejznámější patří vrcholy Smrk, Lysá hora nebo Radhošť, který proslul nejen svým krásným výhledem, ale také sochou pohanského boha Radegasta, která je v současné době hojně navštěvovanou atrakcí regionu.

Za návštěvu taktéž stojí Valašské muzeum v přírodě v přilehlém Rožnově pod Radhoštěm, které Vám přiblíží život za starých časů. Kromě nejrůznějších akcí během roku si zde můžete prohlédnout tradiční výrobu předmětů nebo repliky dobové architektury z nejrůznějších koutů země.

Pokud dáváte přednost hradům a zámkům, pak byste určitě neměli opomenout návštěvu hradu ve Štramberku, jehož historie sahá až do 14. století. Jeho hlavní dominantou je gotická věž, tzv. Trúba, která měří 40 metrů.

Romantickou podívanou Vám pak přinese návštěva zříceniny hradu Hukvaldy, který je velmi významnou kulturní památkou. Jedná se o druhou největší zříceninu hradu v oblasti Moravy. Z hradu je taktéž zřetelný výhled do celé oblasti Moravskoslezských Beskyd.

V zimních měsících je oblast Beskyd velmi vyhledávanou lokalitou pro zimní sporty. Mezi nejznámější lyžařská střediska v této oblasti patří například Ski areál Bílá u Starých Hamrů, Ski areál Pustevny nebo Ski areál Mosty u Jablunkova.

Bohaté možnosti ubytování v Beskydech

Tento region je turisticky velmi oblíbený, což znamená i širokou nabídku možností ubytování. V místě je bohatá nabídka apartmánů a hotelů, které nezřídka nabízí i služby wellness center.

Dostupné je ovšem i ubytování v soukromí jako i v menších a cenově dostupných penzionech. Romantici si pak přijdou na své, pokud se rozhodnou přespat v některé z dřevěnic nebo horských chat.

Pokud se zde rozhodnete ubytovat, určitě byste si neměli nechat ujít některou ze specialit slovácké kuchyně, jakou je třeba tradiční cibulačka s uzeným nebo moravský vrabec s pořádnou porcí zelí. Jako zákusek pak můžete ochutnat boží milosti nebo maltaše.

Beskydy, ačkoliv jsou velmi populární, stále skýtají mnoho neobjevených zákoutí, kde si můžete plně vychutnat pohodové chvilky bez toho, aniž byste byli kýmkoliv rušeni. Buďte si tedy jistí, že návštěvy tohoto nádherného koutu republiky nebudete litovat.