Loading

Ubytování v Českém Krumlově

(5 objektů + 28 objektů v okolí 25 km)

Domek kata Matěje

Český Krumlov, v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

Ubytování Jungwirth

Český Krumlov, v obci / ve městě, v centru města
Zahradní domek - soukromí, skvělá cena

Penzion Šerhant

Český Krumlov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s bazénem, u Českého Krumlova

Penzion Klíma

Český Krumlov, v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v klidné lokalitě

Apartmány Athanor

Český Krumlov, v obci / ve městě, v centru města
Romantické ubytování v historické budově

Statek Kloubek

Mirkovice (Český Krumlov 3,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmány na statku, prostor pro oslavy

Ubytování u Cíbů

Zubčice (Český Krumlov 7,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samotě, u lesa, ideální pro rodiny

Rekreační dům U Růži

Holubov (Český Krumlov 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (Český Krumlov 9,4 km...
Dům se dvěma apartmány

Penzion Horváth

Křemže (Český Krumlov 10,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Klid pod lesem, dobrý spánek, relaxace
1 - 33 / 33

Český Krumlov

Český Krumlov 1

Poznejte jedno z nejkrásnějších evropských měst

V samém srdci Jihočeského kraje, co by kamenem dohodil od Šumavy, se rozkládá malebný Český Krumlov. Pochlubit se může nejen nádhernými památkami, ale také úžasnou historií a nevšední atmosférou, kterou jinde nenajdete. Za návštěvu však stojí i jeho okolí, plné zajímavých míst. Navíc, výhodné ubytování, skvělé akce i dobrá zábava, už jen to je důvod, proč si dovolenou v okrese Český Krumlov nesmíte nechat ujít.

Český Krumlov, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se dnes těší pozornosti mnoha zahraničních návštěvníků, a není divu. V centru dění totiž stálo toto slavné město již od svého počátku, a v době renesance se zařadilo mezi proslulá evropská sídla. V té době také dosáhlo svého největšího rozkvětu a vznikla řada nejkrásnějších staveb. Jejich půvab dnes může obdivovat každý, koho romantická atmosféra na jih Čech přiláká.

Proč Český Krumlov nesmíte minout?

Největší dominantou města, kterou musí navštívit každý, kdo na dovolenou do Českého Krumlova zamíří, je samozřejmě známý gotický hrad a renesanční zámek. Jeho půvabná silueta upoutá Vaši pozornost již z dálky, a pokud patříte mezi milovníky památek, máte se na co těšit. Seznámíte se s životem tehdejší šlechty, spatříte nádherné interiéry, anebo zamíříte do barokní zahrady plné soch. Na závěr si vychutnáte krásný výhled na město z kruhové věže.

Český Krumlov 2

Půvabný zámek, dlouholeté sídlo rodu Rožmberků, pyšnící se barokním divadlem, však není jedinou atrakcí, kterou Vám dovolená v Českém Krumlově nabízí. Stejně tak se vyplatí zamířit i do centra města, které Vás doslova pohltí svou romantickou atmosférou. Úzké uličky, měšťanské domy i romantická zákoutí, to vše si skutečně vychutnáte. Taktéž Vám nic nebrání, najít si levné ubytování, a vychutnat si perlu Jižních Čech skutečně všemi smysly.

Do Českého Krumlova za památkami a kulturou

„Vstupní brána Šumavy“ se totiž nepyšní jen mnoha zajímavými místy, ale také pestrým životním stylem. Zatímco v srpnu můžete zamířit na Mezinárodní festival hudby, v zimních měsících se zase vyplatí navštívit vyhlášené středověké krčmy. Stejně tak jarní masopust či zářijový Festival vína stojí za to. Dovolená v Pošumaví však potěší i milovníky umění, kteří mohou zamířit třeba do Egon Schiele Art Centra, kde spatří obrazy tohoto slavného malíře.

Pokud Vás láká spíše aktivní dovolená na jihu Čech, taktéž nebudete litovat. Zatímco zima láká k návštěvě místního plaveckého bazénu a sauny, v horkých letních dnech si zase užijete relax u Hornobranského rybníka.

Na své si však v tomto malebném městě přijdou také rodiny s malými dětmi, které si chtějí užít příjemný pobyt pro nenáročné. Těšit se mohou na různé volnočasové aktivity a nebo navštívit Aquarium Český Krumlov.

Okolí Českého Krumlova si nenechte ujít

Chcete-li si užít příjemnou dovolenou v Pošumaví, nemusíte zůstávat pouze v historickém jádru města, právě naopak. Úchvatná příroda plná lesů, skal a rybníků, skrytá za jeho branami, přímo vybízí k příjemným procházkám i náročnějším túrám. Pokud patříte mezi milovníky cykloturistiky, taktéž si v okolí Českého Krumlova přijdete na své. Připraveny jsou pro Vás desítky cyklotras, jež Vás zavedou na nejkrásnější místa jihu Čech.

Za návštěvu určitě stojí známý klášter Zlatá Koruna s expozicí písemnictví a unikátní dvoupatrovou kaplí Andělů strážných. Jen kousek odtud, na vysokém ostrohu nad Vltavou, se nachází Dívčí kámen, oblíbený výletní cíl všech milovníků romantiky.

Míříte-li do jižních Čech za sportem, určitě nesmíte minout vodní nádrž Lipno. Najdete zde spousty atrakcí, krásnou písčitou pláž, loděnici, a samozřejmě také výhodné ubytování za příznivé ceny.

Český Krumlov 3

Na své si tady však přijdou i milovníci zimních sportů, jež mohou navštívit moderní Skiareál Lipno-Kramolín. Naleznou zde nejen široký výběr sjezdovek, ale i adrenalinový snowpark, a samozřejmě také lyžařskou školku pro nejmenší. Stejně tak stojí za návštěvu i Kleť, 1084 metrů vysoká hora s krásným výhledem na celé Pošumaví.

Dovolenou v Jižních Čechách pak můžete zakončit třeba posezením v pivovaru v Černé anebo relaxem v lázních Mladina.

Jak na nejlepší ubytování v Českém Krumlově?

Jedno z nejkrásnějších měst nejen v ČR, ale i ve střední Evropě, Vám nabízí nejen nádherné památky a romantickou atmosféru, ale i cenově výhodné ubytování. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost cenově dostupnějšímu penzionu, anebo si raději vyberete komfortní hotel. Stejně tak Vám nic nebrání, vyzkoušet turistickou ubytovnu, apartmány, chalupy nebo ubytování v soukromí. Milovníci romantiky si zase jistě užijí pobyt v měšťanském domě v historickém jádru města.

Toužíte po tom, vychutnat si příjemnou dovolenou v srdci jižních Čech spojenou s památkami, kulturou a festivaly? Potom neváhejte a zamiřte do Českého Krumlova za nevšedními zážitky a skvělou atmosférou ještě dnes.

Názory a doporučení

Stanislava Šerhantová (ubytovatel) 19.8.2019
KLID, čisté prostředí bez kyselých dešťů. Velmi vhodné pro odpočinek V BLÍZKOSTI Českého Krumlova, kde je mnoho možností kulturního a sportovního vyžití.
Jana Firýtová (starší pár - návštěvník) 19.7.2019
Skoro samota v lese. Nádhera :-)
Lenka Štěrbová (skupina - návštěvník) 14.5.2019
centrum, zámek, zahrada krása Křížový vrch a Grafitový důl bohužel zavřeno