Loading

Ubytování v Českém Krumlově

(2 objekty + 10 objektů v okolí 25 km)

Domek kata Matěje

Český Krumlov, v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort

Penzión Krumlov

Český Krumlov, v obci / ve městě
Blízko centra a památek

Rekreační dům U Růži

Holubov (Český Krumlov 8,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Chalupa Svéráz

Bohdalovice (Český Krumlov 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Útulná chalupa s vynikajíci polohou

Penzion na samotě

Omlenice (Český Krumlov 14,2 km vzdušně), na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Chata Hůrka

Horní Planá (Český Krumlov 19,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Mobilní domek v klidné lokalitě u Lipna

Vila Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov) (Český Krumlov 19,3 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Rekreační dům s bazénem, 5 min. od pláže

Apartmány Hubert

Černá v Pošumaví (Český Krumlov 19,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány u nádrže Lipno

Byt ve Frymburku

Frymburk (okres Český Krumlov) (Český Krumlov 19,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Komfortný apartmán u Lipna.

Penzion Dominant

Černá v Pošumaví (Český Krumlov 19,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Přímo na břehu Lipna s vlastní pláží!
1 - 12 / 12

Český Krumlov

Poznejte jedno z nejkrásnějších evropských měst

V samém srdci Jihočeského kraje, co by kamenem dohodil od Šumavy, se rozkládá malebný Český Krumlov. Pochlubit se může nejen nádhernými památkami, ale také úžasnou historií a nevšední atmosférou, kterou jinde nenajdete. Za návštěvu však stojí i jeho okolí, plné zajímavých míst. Navíc, výhodné ubytování, skvělé akce i dobrá zábava, už jen to je důvod, proč si dovolenou v okrese Český Krumlov nesmíte nechat ujít.

Český Krumlov, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, se dnes těší pozornosti mnoha zahraničních návštěvníků, a není divu. V centru dění totiž stálo toto slavné město již od svého počátku, a v době renesance se zařadilo mezi proslulá evropská sídla. V té době také dosáhlo svého největšího rozkvětu a vznikla řada nejkrásnějších staveb. Jejich půvab dnes může obdivovat každý, koho romantická atmosféra na jih Čech přiláká.

Proč Český Krumlov nesmíte minout?

Největší dominantou města, kterou musí navštívit každý, kdo na dovolenou do Českého Krumlova zamíří, je samozřejmě známý gotický hrad a renesanční zámek. Jeho půvabná silueta upoutá Vaši pozornost již z dálky, a pokud patříte mezi milovníky památek, máte se na co těšit. Seznámíte se s životem tehdejší šlechty, spatříte nádherné interiéry, anebo zamíříte do barokní zahrady plné soch. Na závěr si vychutnáte krásný výhled na město z kruhové věže.

Půvabný zámek, dlouholeté sídlo rodu Rožmberků, pyšnící se barokním divadlem, však není jedinou atrakcí, kterou Vám dovolená v Českém Krumlově nabízí. Stejně tak se vyplatí zamířit i do centra města, které Vás doslova pohltí svou romantickou atmosférou. Úzké uličky, měšťanské domy i romantická zákoutí, to vše si skutečně vychutnáte. Taktéž Vám nic nebrání, najít si levné ubytování, a vychutnat si perlu Jižních Čech skutečně všemi smysly.

Do Českého Krumlova za památkami a kulturou

„Vstupní brána Šumavy“ se totiž nepyšní jen mnoha zajímavými místy, ale také pestrým životním stylem. Zatímco v srpnu můžete zamířit na Mezinárodní festival hudby, v zimních měsících se zase vyplatí navštívit vyhlášené středověké krčmy. Stejně tak jarní masopust či zářijový Festival vína stojí za to. Dovolená v Pošumaví však potěší i milovníky umění, kteří mohou zamířit třeba do Egon Schiele Art Centra, kde spatří obrazy tohoto slavného malíře.

Pokud Vás láká spíše aktivní dovolená na jihu Čech, taktéž nebudete litovat. Zatímco zima láká k návštěvě místního plaveckého bazénu a sauny, v horkých letních dnech si zase užijete relax u Hornobranského rybníka.

Na své si však v tomto malebném městě přijdou také rodiny s malými dětmi, které si chtějí užít příjemný pobyt pro nenáročné. Těšit se mohou na různé volnočasové aktivity a nebo navštívit Aquarium Český Krumlov.

Okolí Českého Krumlova si nenechte ujít

Chcete-li si užít příjemnou dovolenou v Pošumaví, nemusíte zůstávat pouze v historickém jádru města, právě naopak. Úchvatná příroda plná lesů, skal a rybníků, skrytá za jeho branami, přímo vybízí k příjemným procházkám i náročnějším túrám. Pokud patříte mezi milovníky cykloturistiky, taktéž si v okolí Českého Krumlova přijdete na své. Připraveny jsou pro Vás desítky cyklotras, jež Vás zavedou na nejkrásnější místa jihu Čech.

Za návštěvu určitě stojí známý klášter Zlatá Koruna s expozicí písemnictví a unikátní dvoupatrovou kaplí Andělů strážných. Jen kousek odtud, na vysokém ostrohu nad Vltavou, se nachází Dívčí kámen, oblíbený výletní cíl všech milovníků romantiky.

Míříte-li do jižních Čech za sportem, určitě nesmíte minout vodní nádrž Lipno. Najdete zde spousty atrakcí, krásnou písčitou pláž, loděnici, a samozřejmě také výhodné ubytování za příznivé ceny.

Na své si tady však přijdou i milovníci zimních sportů, jež mohou navštívit moderní Skiareál Lipno-Kramolín. Naleznou zde nejen široký výběr sjezdovek, ale i adrenalinový snowpark, a samozřejmě také lyžařskou školku pro nejmenší. Stejně tak stojí za návštěvu i Kleť, 1084 metrů vysoká hora s krásným výhledem na celé Pošumaví.

Dovolenou v Jižních Čechách pak můžete zakončit třeba posezením v pivovaru v Černé anebo relaxem v lázních Mladina.

Jak na nejlepší ubytování v Českém Krumlově?

Jedno z nejkrásnějších měst nejen v ČR, ale i ve střední Evropě, Vám nabízí nejen nádherné památky a romantickou atmosféru, ale i cenově výhodné ubytování. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost cenově dostupnějšímu penzionu, anebo si raději vyberete komfortní hotel. Stejně tak Vám nic nebrání, vyzkoušet turistickou ubytovnu, apartmány, chalupy nebo ubytování v soukromí. Milovníci romantiky si zase jistě užijí pobyt v měšťanském domě v historickém jádru města.

Toužíte po tom, vychutnat si příjemnou dovolenou v srdci jižních Čech spojenou s památkami, kulturou a festivaly? Potom neváhejte a zamiřte do Českého Krumlova za nevšedními zážitky a skvělou atmosférou ještě dnes.

Názory a doporučení

Jarmila (rodina s malými dětmi - návštěvník) 3.9.2018
Vše supr.