Loading

Ubytování v Harrachově

(5 objektů + 23 objektů v okolí 25 km)

Penzion Lesní Zátiší

Harrachov, v rekreační oblasti, v lese
V lese - stylový penzion s restaurací

Apartmán Harrachov

Harrachov, v obci / ve městě, v centru města
Apartmán s výhledem na skokanské můstky

Chalupa Pelíšek

Harrachov, v obci / ve městě, na horách
Apartmánová chalupa u lyž. středisku

Horská chata Ježek

Harrachov, v obci / ve městě, na horách
Chata přímo u Ski areálu Harrachov

Vila Sekvoj

Harrachov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová horská vila v Krkonoších

Luxury Wellness Apartment

Rokytnice nad Jizerou (Harrachov 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Luxusní apartmán s wellness u sjezdovky

Penzion U raka

Desná (okres Jablonec nad Nisou) (Harrachov 8,0 km vzdušně), mimo obce / města, u l...
Příjemné ubytování v útulném prostředí

Penzion U Kotle

Vítkovice (Harrachov 9,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s vířivkou na samotě v lese

Chata Havel

Vysoké nad Jizerou (Harrachov 10,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata v blízkosti lyžařských středisek

Apartmánový penzion SIGNUM LAUDIS

Velké Hamry (Harrachov 10,4 km vzdušně), na okraji obce / města, v centru města
Sauna, koupací sud, dětské hřište...
1 - 28 / 28

Harrachov

Harrachov se nachází v Libereckém krajiokrese Semily. Město leží asi 40 kilometrů východně od Liberce na česko-polské hranici a dostanete se tam například po silnici č. 14 a 10. Je to zajímavé místo pro letní turistiku i zimní sporty a v žádném ročním období se zde rozhodně nudit nebudete.

Z historie Harrachova

Pokud budete hledat Harrachov v historii, zjistíte, že byl založen na místě, kde stála ves Dörfl a později v 18. století byla tato ves přejmenována na Harrachsdorf . A odtud už jen kousek k dnešnímu názvu Harrachov.

Ve městě stojí empírový Kostel sv. Václava z poloviny 19. století a Kaple sv. Alžběty se skleněným zvonem, a přestože oba stojí za návštěvu, turisté sem jezdí hlavně kvůli krásné přírodě a bohatému sportovnímu vyžití. Harrachov se stává útočištěm lidí všech věkových kategorií a zájmů.

Do Harrachova za sportem i odpočinkem

Město Harrachov je doslova obklopeno krásnou přírodou. Největší přírodní dominantou je pohoří Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou (1 603 m n. m.), která leží asi 30 kilometrů východně od Harrachova. Krkonoše jsou také známé pro svůj Krkonošský národní park, se kterým město sousedí. Tato oblast je tak ideální na vysokohorskou turistiku, cyklistiku, letní procházky naučnými i zábavnými stezkami pro děti (např. včelí naučná stezka nebo liščí stezka), ale i zimní běžkování. Některé trasy jsou také bezbariérové a vhodné pro kočárky.

Městem protéká řeka Mumlava, která je skvělá pro vodní turistiku. V údolí řeky najdete Anenské údolí, ve kterém v létě roste šafrán bělokvětý, a proto bylo toto údolí prohlášeno za přírodní památku. V zimě se údolím také táhnou dlouhé běžkařské trasy.

Podívejme se ale na letní aktivity zblízka. Máte možnost osvěžit se v letním koupališti a zahrát si tam také minigolf. V Harrachově se nachází dvě minigolfová a jedno golfové hřiště. Pokud nejsou zrovna vedra na koupání, můžete vyšplhat na horolezeckou stěnu nebo si zahrát na jednom z 11 tenisových kurtů.

Pro milovníky adrenalinu je připravená bobová dráha, lanové centrum Monkey park, paragliding z Čertovy hory, Vertical Park plný lehce adrenalinových atrakcí včetně horolezecké stěny nebo obří houpačky nebo třeba bungee jumping z televizní věže, který je přístupný celoročně. A trošku jiné zabavení zase nabízí venkovní posilovna, dětský park u lanové dráhy pod Čertovou horou nebo bikepark.

Naopak zima láká lyžaře i běžkaře nejen z Česka a Polska, ale i jiných zemí. Pro ty, kteří sem zavítají právě v zimní sezóně je připraveno několik ski areálů přímo v Harrachově. Ski areál Zákoutí má k dispozici tři dětské vleky, Ski areál Hilbert je také vhodný pro děti, největším je však Ski areál Harrachov. Ten má k dispozici několik sjezdovek od modré až po černou. Pokud chcete být trošku dále od centra, můžete navštívit také Ski areál Šaldoland.

V Harrachově jsou dále připraveny také skokanské můstky pro děti i dospělé. Ve skokanském areálu Keml jsou také dva dětské skokanské můstky, nedaleko je pak areál středních skokanských můstků, přičemž jeden z nich je připraven i pro letní skákání na lyžích. A pro ty, kteří mají raději méně adrenalinu, je připraven také rozlehlý běžecký lyžařský areál s několika různými běžkařskými tratěmi nebo kluziště na bruslení. A pokud nejste lyžaři, nebojte se, ve městě je několik lyžařských škol, které Vás jistě za pár dní lyžovat naučí. A kdyby ne, můžete si zapůjčit třeba skútr a sjíždět na něm zasněžený Harrachov.

Harrachov je město ideální na venkovní aktivity. Ale počasí si nevybírá, a proto se nebojte a vytvořte si i náhradní indoor plán. Navštívit můžete Ski muzeum, lesnickou a mysliveckou expozici Šindelka, hornické muzeum a muzeum skla a k němu příležící pivovar s pivními lázněmi. Muzea jsou oblíbená a proto je vhodné udělat si rezervaci předem. Pro větší sportovní využití jsou ve městě kryté bazény, indoor golf, squash, posilovna s fitness, bowling i krytá tenisová hala.

Po náročných dnech se můžete zrelaxovat a odpočinout si například v jednom z wellness center, které nabízí kromě bazénu také saunu, vířivku, parní lázeň apod., můžete inhalovat v solno-jódové jeskyni, anebo zajít do již zmíněných pivních lázní.

Už jste někdy viděli ledopád?

Pokud se rozhodnete vydat se z Harrachova po modré turistické značce podél řeky Mumlavy, určitě neminete 12 metrový kaskádovitý vodopád. V zimě touto cestou vede také běžkařská trasa. Pokud je hodně velká zima, stává se, že voda zamrzá a díky tomu se vodopád mění na ledopád, který se jen tak v Česku nevidí.

Ubytování v Harrachově - široká nabídka, různé cenové relace

Harrachov je město, kam dnes a denně přijíždějí turisté. Dalo by se říct, že zde téměř neexistuje letní nebo zimní sezóna, ale zkrátka sezóna je zde celoročně. To má výhodu v tom, že je zde obrovské množství různých penzionů, hotelů, wellness hotelů, horských chat, apartmánů i kempů. Nabídka je rozmanitá a ceny jsou v různých cenových relacích, a proto si zde najde každý to své. V poslední době se rozmáhá také ubytování v soukromí, které najdete i v Harrachově.

Pokud hledáte ubytování na poslední chvíli,  může se stát, že v oblíbených termínech jsou kapacity plné. Proto pokud víte, že v Harrachově chcete strávit pár nocí, neváhejte příliš dlouho.

Město Harrachov je místo, kam mnoho lidí jezdí trávit svoji dovolenou, odpočinout si, relaxovat nebo se sportovně vyžít, a to celoročně. Dalo by se říct, že město jako takové je více v pozadí a život tam se točí hlavně kolem turismu. A díky tomu je to místo, kde si pobyt užijete i za špatného počasí.