Loading

Ubytování v Harrachově

(5 objektů + 36 objektů v okolí 25 km)

Penzion Lesní Zátiší

Harrachov, v rekreační oblasti, v lese
V lese - stylový penzion s restaurací

Apartmán Harrachov

Harrachov, v obci / ve městě, v centru města
Apartmán s výhledem na skokanské můstky

Chalupa Pelíšek

Harrachov, v obci / ve městě, na horách
Apartmánová chalupa u lyž. středisku

Vila Sekvoj

Harrachov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová horská vila v Krkonoších

Horská chata Ježek

Harrachov, v obci / ve městě, na horách
Chata přímo u Ski areálu Harrachov

Luxury Wellness Apartment

Rokytnice nad Jizerou (Harrachov 4,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Luxusní apartmán s wellness u sjezdovky

Privat Šírovi

Rokytnice nad Jizerou (Harrachov 5,0 km vzdušně), na okraji...
Ubytování v soukromí s možností masáží

Penzion Kamínek

Rokytnice nad Jizerou (Harrachov 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Penzion s lyžařskou školou, u lanovky

Hotel Adria

Kořenov (Harrachov 5,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lyžařského střediska
Rodinný hotel s výbornou restaurací

Apartmány Ajka

Rokytnice nad Jizerou (Harrachov 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Super lokalita, bezkonkurenční cena
1 - 41 / 41

Harrachov

Harrachov 1

Harrachov se nachází v Libereckém krajiokrese Semily. Město leží asi 40 kilometrů východně od Liberce na česko-polské hranici a dostanete se tam například po silnici č. 14 a 10. Je to zajímavé místo pro letní turistiku i zimní sporty a v žádném ročním období se zde rozhodně nudit nebudete.

Z historie Harrachova

Pokud budete hledat Harrachov v historii, zjistíte, že byl založen na místě, kde stála ves Dörfl a později v 18. století byla tato ves přejmenována na Harrachsdorf . A odtud už jen kousek k dnešnímu názvu Harrachov.

Ve městě stojí empírový Kostel sv. Václava z poloviny 19. století a Kaple sv. Alžběty se skleněným zvonem, a přestože oba stojí za návštěvu, turisté sem jezdí hlavně kvůli krásné přírodě a bohatému sportovnímu vyžití. Harrachov se stává útočištěm lidí všech věkových kategorií a zájmů.

Do Harrachova za sportem i odpočinkem

Město Harrachov je doslova obklopeno krásnou přírodou. Největší přírodní dominantou je pohoří Krkonoše s nejvyšší horou Sněžkou (1 603 m n. m.), která leží asi 30 kilometrů východně od Harrachova. Krkonoše jsou také známé pro svůj Krkonošský národní park, se kterým město sousedí. Tato oblast je tak ideální na vysokohorskou turistiku, cyklistiku, letní procházky naučnými i zábavnými stezkami pro děti (např. včelí naučná stezka nebo liščí stezka), ale i zimní běžkování. Některé trasy jsou také bezbariérové a vhodné pro kočárky.

Městem protéká řeka Mumlava, která je skvělá pro vodní turistiku. V údolí řeky najdete Anenské údolí, ve kterém v létě roste šafrán bělokvětý, a proto bylo toto údolí prohlášeno za přírodní památku. V zimě se údolím také táhnou dlouhé běžkařské trasy.

Harrachov 2

Podívejme se ale na letní aktivity zblízka. Máte možnost osvěžit se v letním koupališti a zahrát si tam také minigolf. V Harrachově se nachází dvě minigolfová a jedno golfové hřiště. Pokud nejsou zrovna vedra na koupání, můžete vyšplhat na horolezeckou stěnu nebo si zahrát na jednom z 11 tenisových kurtů.

Pro milovníky adrenalinu je připravená bobová dráha, lanové centrum Monkey park, paragliding z Čertovy hory, Vertical Park plný lehce adrenalinových atrakcí včetně horolezecké stěny nebo obří houpačky nebo třeba bungee jumping z televizní věže, který je přístupný celoročně. A trošku jiné zabavení zase nabízí venkovní posilovna, dětský park u lanov&