Loading

Ubytování ve Smržovce

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Chata Václavka

Smržovka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní roubenka s bazénem u lesa

Horský dům Honey

Smržovka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský dům u lesa v rekreační oblasti

Ubytování Za Větrem

Lučany nad Nisou (Smržovka 2,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Levné ubytování v útulném apartmánu

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Smržovka 3,8 km vzdušně), na okraji obce...
K sjezdovce jen 400 metrů!

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Smržovka 3,9 km vzdušně), v rekreační oblas...
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy

Chalupa Krásná

Pěnčín (okres Jablonec nad Nisou) (Smržovka 5,4 km vzdušně), na okraji obce / města...
Zrekonstruovaná chalupa s krbem

Penzion U Kaštanu

Pěnčín (okres Jablonec nad Nisou) (Smržovka 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion v klidné části vesnice

Apartmánový penzion SIGNUM LAUDIS

Velké Hamry (Smržovka 5,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v centru města
Sauna, koupací sud, dětské hřište...

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Smržovka 5,7 km vzdušně), na okraji obce...
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Penzion Arnika

Janov nad Nisou (Smržovka 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Stylový penzion přímo na sjezdovce!
1 - 32 / 32

Smržovka

Smržovka 1

Poznejte oblíbený ráj lyžařů v srdci Liberecka

V nádherné krajině na úpatí Jizerských hor, v okrese Jablonec nad Nisou, se rozkládá městečko Smržovka, které si oblíbí všichni milovníci zimních sportů.

Na své si tady však přijde i ten, kdo se zajímá o military památky nebo míří na sever Čech za zábavou. Za návštěvu však stojí také okolí, plné zajímavých míst. Navíc, úchvatná krajina, výhodné ubytování a naprostý klid, už jen to je důvod, proč dovolenou na Liberecku vyzkoušet.

Smržovka, úchvatná obec plná památek i malebná perla Jizerek v jednom, získala svůj neobvyklý název podle vysoké hory plné smržů. Původně přitom šlo pouze o malou osadu, založenou německými kolonisty v 16. století. Díky sklářské výrobě celé místo nabíralo na významu a nakonec se změnilo v prosperující městečko. Jeho půvab dnes okouzlí každého, koho do Libereckého kraje nádherná příroda a zachovalé památky přiláká.

Proč se Smržovku rozhodně vyplatí neminout?

Dovolená ve Smržovce je určena zejména pro všechny milovníky zimních sportů a zábavy, kteří se v této nádherné lokalitě nudit rozhodně nebudou. Právě tady, v této oblíbené horské destinaci, totiž již na počátku 20. století vznikla úplně první sáňkařská dráha. V provozu je dodnes, a tak ji můžete bez problémů vyzkoušet i Vy. Suprovou jízdu, plnou zábavy, vzrušení i adrenalinu, kterou si zamilují bez rozdílu všichni malí i velcí, zakončíte v nedalekém ski areálu Smržovka.

Tady na Vás již čeká nejen výhodné ubytování u vleku, ale především prvotřídní sjezdovky, kde si užijete parádní jízdu se vším všudy. Rodiny s dětmi zajisté uvítají moderní lyžařskou školu, zatímco ty zkušenější naopak určitě potěší návštěva snowparku.

Na své si však přijdete i v případě, že míříte na dovolenou na Liberecko spíše za kulturou. Možnost návštěvy kina nebo divadla je samozřejmostí, stejně jako celá řada společenských akcí, na nichž zkrátka nesmíte chybět.

Smržovka 2

Do Smržovky za zimními sporty a kulturou

Mezi oblíbené společenské akce patří také každoroční Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel, který si oblíbí zejména všichni milovníci starých českých pochoutek. V průběhu letních prázdnin, konkrétně začátkem srpna si pak určitě nenechte ujít Letní slavnost Eurion se spoustou zajímavých atrakcí a skvělé zábavy.

Nic Vám též nebrání, sjednat si to nejlepší ubytování, a zůstat v tomto malebném podhorském městě delší čas. Čeká na Vás totiž ještě množství dalších zajímavých míst, a to včetně mnoha zachovalých památek, které jinde neuvidíte. 

Kdo se zajímá o dějiny vědy a techniky, rozhodně by si měl prohlédnout železniční viadukt ve Smržovce, významnou stavbu z roku 1894. Naopak ti, které láká spíše military dovolená, by zajisté neměli minout největší tankové muzeum ve střední Evropě. Spatří zde dochovanou vojenskou techniku a prohlédnou si též pojízdný americký tank Stuart. Na rodiny s dětmi pak zase čeká muzeum památek, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o dějinách tohoto krásného města.

V okolí Smržovky se zajisté nudit nebudete

Toužíte-li po tom, vychutnat si krásnou dovolenou spojenou s výlety, nemusíte zůstávat pouze v tomto městě, právě naopak. Celé okolí Smržovky je protkáno množstvím stezek, které Vás zavedou na ta nejkrásnější místa v Jizerských horách, která si skutečně zamilujete. Jedním z nich je též nedaleký Janov nad Nisou. Prohlédnete si památky, a pak se vydáte na procházku krásnou přírodou až k rozhledně Slovanka, odkud si užijete hezký výhled na celé Liberecko.

Právě hlavní město stejnojmenného kraje, je ideální pro všechny, které láká aktivní dovolená plná zážitků. V Liberci tak můžete vyzkoušet třeba oblíbené Centrum Babylon, kde na Vás čeká mnoho atrakcí pro děti, sport a zábava. Budete-li mít chuť, určitě nezapomeňte navštívit i nedaleký Jablonec nad Nisou. Pohodlně se sem dostanete tramvají a prohlédnout si můžete třeba místní muzeum, kde se seznámíte s historií sklářství.

Smržovka 3

Jen kousek odtud se nachází impozantní zámek Frýdlant, tyčící se na mohutné skále, jehož návštěvu si nesmí nechat ujít žádný milovník architektury. Kdo si chce zase užít hezký výhled na celé Severní Čechy, měl by si udělat výlet na Ještěd.

Pokud naopak toužíte po tom, vyhnout se davům turistů, můžete zkusit třeba nedalekou vyhlídku Krásná Máří. V závěru dovolené se též vyplatí navštívit i slavné Lázně Libverda, odkud se budete vracet domů plní energie.

Jak na nejlevnější ubytování ve Smržovce?

Půvabné město na samém okraji Jizerských hor Vám nabízí nejen luxusní pobyt plný zábavy, vzrušení a adrenalinu, ale taktéž i levné ubytování za pár korun.

Těšit se tak můžete na noc v hotelu či apartmánu spojenou s veškerým komfortem. Stejně tak si na své ale přijde také ten, koho láká spíše cenově výhodnější nocleh v penzionu. Samozřejmostí je pak i možnost pronájmu chaty nebo roubenky uprostřed hor, stejně jako prvotřídní ubytování v soukromí.

Chcete si vychutnat hezkou dovolenou spojenou s návštěvou zajímavých míst, lyžováním a nezapomenutelnou zábavou? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytování v penzionu, apartmánu nebo chalupě a vydejte se do Smržovky za zimními sporty a adrenalinem už dnes.