Loading

Ubytování v Janově nad Nisou

(3 objekty + 29 objektů v okolí 25 km)

Penzion Arnika

Janov nad Nisou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylový penzion přímo na sjezdovce!

Chalupa pod studánkou

Janov nad Nisou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chalupa v klidném prostředí

Chata Fajfrtka

Janov nad Nisou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata se saunou v Jizerských horách

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Janov nad Nisou 3,9 km vzdušně), na okraji...
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Janov nad Nisou 4,7 km vzdušně), v rekreačn...
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy

Ubytování Za Větrem

Lučany nad Nisou (Janov nad Nisou 4,9 km vzdušně), v obci...
Levné ubytování v útulném apartmánu

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Janov nad Nisou 5,6 km vzdušně), na okraji...
K sjezdovce jen 400 metrů!

Unihotel Liberec

Liberec (Janov nad Nisou 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní bydlení za nízké ceny v centru

Chata Václavka

Smržovka (Janov nad Nisou 8,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Komfortní roubenka s bazénem u lesa

Horský dům Honey

Smržovka (Janov nad Nisou 8,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Horský dům u lesa v rekreační oblasti
1 - 32 / 32

Janov nad Nisou

Poznejte ráj sportu a zábavy nedaleko Liberce

V samém srdci Jizerských hor, v malebném prostředí Libereckého kraje, se rozkládá na první pohled nenápadná obec Janov nad Nisou. Na své si tady přijdou nejen milovníci památek, ale i ti, kdo míří na sever Čech za zimními sporty a zábavou. Za návštěvu však stojí také okolí, pyšnící se nádhernou přírodou plnou lesů. Navíc, výhodné ubytování a milí lidé, už jen to je důvod, proč si dovolenou v okrese Jablonec nad Nisou zamilujete.

Janov nad Nisou 1

Janov nad Nisou, úchvatné místo i centrum pohody a odpočinku nedaleko Liberce, se pyšní krátkou, ale o to zajímavější historií. Původně sklářská osada svůj název získala podle zběhlého rekruta Hanse von Bergera, a to teprve roku 1645. Po celá další staletí docházelo k jejímu rozkvětu, který zastavila až druhá světová válka. Dnes si tak toto klidné místo oblíbí každý, koho lákají dobrodružné toulky hlubokými lesy, aktivní odpočinek a levné ubytování.

Co v Janově nad Nisou uvidíte?

Dovolená v Janově nad Nisou je jako stvořená pro všechny milovníky zimních sportů, kteří si v této tiché a poklidné vesnici zaručeně přijdou na své. Patříte-li mezi ně, určitě si nenechte ujít oblíbený ski areál Severák, kde se nudit rozhodně nebudete. Čeká zde na Vás 17 kilometrů sjezdovek rozdělených přesně podle stupňů obtížnosti. Stejně tak nechybí ani lyžařská školka pro rodiny s malými dětmi, běžecké tratě nebo komfortní ubytování u vleku.

Pokud Vás na Liberecko láká spíše pohodová letní dovolená spojená s příjemnými procházkami přírodou, taktéž si Janov nad Nisou zamilujete. Za návštěvu stojí třeba nedaleká rozhledna Slovanka, odkud se naskýtá krásný výhled na celé česko-polské pomezí. V případě, že patříte spíše mezi milovníky kuriozit, nenechte si ujít Kamenný hřib, bizarní žulový útvar, jež jinde neuvidíte. Stejně tak výlet ke slavné skalní vyhlídce Trniště stojí za to.

Do Janova nad Nisou za sportem i přírodou

Uvidíte, že nakonec si tuto malebnou obec v srdci hor zamilujete natolik, že domů se Vám chtít zaručeně nebude. Nic Vám přitom nebrání sjednat si výhodné ubytování, zdržet se déle a zamířit na jednu z mnoha kulturních akcí, které se tady konají.

Rozhodně si nesmíte nechat ujít oblíbený Janovský jarmark, který se pořádá každoročně, vždy v červnu. Máte-li naopak chuť poměřit své síly s místními, vyzkoušejte běh Janovských, při němž si sáhnete až na dno.

Janov nad Nisou 2

V případě, že toužíte spíše po tom, užít si spousty legrace s přáteli, musíte vyzkoušet slavnou bobovou dráhu. Na své si však přijdou nejen ti, které láká aktivní dovolená, ale stejně tak Severní Čechy zaujmou milovníky památek. Spatřit tak mohou třeba kostel svatého Jana Křtitele, typickou ukázku německé architektury 19. století. Taktéž by Vaší pozornosti neměla ujít ani Seibtova studánka ukrytá hluboko v lese, jež prý vyléčí každého, kdo se z ní napije.

V okolí Janova nad Nisou se nudit nebudete

Pokud máte chuť, užít si příjemnou dovolenou, spojenou s levnými výlety, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, naopak. Stačí si jen zarezervovat to nejlepší ubytování v Janově nad Nisou a vydat se za dobrodružstvím. Celá krajina je navíc protkána množstvím stezek, jež Vás zavedou na ta nejkrásnější místa v Jizerských horách. Jedním z nich je i nedaleký Jablonec nad Nisou, kde uvidíte nejen zachovalé stavby, ale taktéž se seznámíte s historií výroby skla a bižuterie.

Po prohlídce města Vám již nic nebrání, vydat se tramvají do Liberce, města zábavy a sportu, jež dostane zaručeně každého. Těšit se tak můžete třeba na návštěvu liberecké ZOO, zatímco rodiny s dětmi jistě rády zamíří do IQ parku, který stojí doopravdy za to.

Stejně tak si ale nesmíte nechat ujít ani výlet lanovkou na Ještěd. Čeká zde na Vás nejen krásný výhled na všechny světové strany, ale taktéž stylové ubytování v horském hotelu, které si zamilujete.

Pakliže míříte do severních Čech spíše za historií a romantikou, můžete se vydat na zámek Sychrov, jež se pyšní nádherným anglickým parkem. Nejmladší návštěvníky jistě potěší prohlídka s princeznou, a navíc, otevřeno tu mají pořád, tedy i v pondělí.

Janov nad Nisou 3

Na závěr Vašeho pobytu na Liberecku si nenechte ujít známé lázně Libverda. Nejen, že si zde užijete příjemný relax a načerpáte novou energii, ale taktéž si vychutnáte vynikající oběd v restauraci Obří sud.

Jak na nejlevnější ubytování v Janově nad Nisou?

Oblíbené centrum sportu, adrenalinu a zábavy v srdci Jizerských hor Vám nabízí nejen klid a pohodu, ale také levné ubytování za příznivé ceny.

Těšit se přitom můžete nejen na luxusní hotely, penziony a apartmány s veškerým komfortem, ale též nechybí ani ubytování v soukromí. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci romantiky. Právě ti si mohou užít nocleh v roubence či v chalupě spojený s luxusním výhledem na nádherný východ slunce nad ostrými vrcholky hor.

Máte chuť, dopřát si pohodovou dovolenou spojenou s nekončící zábavou, zimními sporty a výlety do přírody, během které se nudit rozhodně nebudete? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytovánípenzionu, apartmánu nebo v roubence a vydejte se za lyžováním, snowboardingem a adrenalinem do Janova nad Nisou již dnes.