Loading

Ubytování v Osečné

(3 objekty + 26 objektů v okolí 25 km)

Apartamento Bahia

Osečná, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v budově muzea s knihovnou!

Chata Chrastná

Osečná, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální chata pro rodinnou dovolenou

Penzion Podvrší

Osečná, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s tanečním sálem a hřištěm

Chalupa Podještědka

Světlá pod Ještědem (Osečná 3,9 km vzdušně), v obci / ve měs...
Chalupa se saunou a vnitřním grilem

Penzion pod Ještědem

Křižany (Osečná 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion vedle potoka!

Zájezdní hostinec Semering

Křižany (Osečná 5,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Pohodlné pokoje za výhodnou cenu

Zero Waste Chalupa Padouchov

Proseč pod Ještědem (Osečná 6,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Chalupa pro odvážné v lese.

Dům u lesa

Liberec (Osečná 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Pokojné apartmány s bazénem u lesa

Pension U Martina

Liberec - Rochlice (Osečná 11,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion kousek od Ještědu

Privátní apartmán Wellness Siesta

Liberec (Osečná 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalý relax v soukromí
1 - 29 / 29

Osečná

Osečná 1

Osečná - klidná příroda jen kousek od Liberce

Město Osečná leží v klidné části na severu České republiky s nádhernou okolní přírodou, která stojí za vidění. Díky dobré dojezdové vzdálenosti od turistických center si můžete užít mnoha zajímavostí, které ocení i rodiny s dětmi, a přitom si při dovolené hezky odpočinout nebo aktivně sportovat. V Osečné na Vás také čeká celá řada místních typických historických památek.

Severočeské město Osečná najdete v okrese Liberec, v Libereckém kraji. Od krajského města Liberce je vzdálená jen zhruba 10 km. Kousek nad Osečnou teče řeka Ploučnice. Z vodních zdrojů zde také najdete rybníky Jenišovský, Mlékárenský, Kočvarův, Lázeňský a Chrastenský. Město patří geologicky do celku Podještědí a nachází se na úpatí Ralské pahorkatiny a Ještědsko-kozákovského hřbetu, jehož největším kopcem je Ještěd se svým typickým a ikonickým hotelem a vysílačem. K Osečné přiléhají lázně Kundratice, které patří mezi jedny z vůbec nejstarších lázní v Čechách.

První písemné zmínky hovoří o Osečné ještě jako o osadě již v roce 1350 a zmiňují hrad Děvín, který dnes uvidíte jen jako zříceninu. Druhou nejstarší doloženou památkou je dřevěný kostel sv. Víta z konce 14. století, později kamenný pozdně gotický až renesanční.

Dále na Vás čeká velké množství menších historických staveb a památníků. Vidět v obci můžete mariánský sloup z roku 1720, na kterém se nachází socha Panny Marie v životní velikosti a kolem ní rozmístěné čtyři sochy světců sv. Víta, sv. Jana Nepomuckého, sv. Jana Křtitele a sv. Františka Xaverského. Dále pak kaple sv. Anny, menší kaplička sv. Josefa a jen kousek za městem v lesíku sousoší sv. Jana, sv. Luitgardy a sv. Pavla nebo kaple Božího hrobu, jež se nachází na Kotelském vrchu. Nevynechejte ani památník německého básníka a spisovatele Friedricha Schillera.

Osečná 2

Kam vyrazit v Osečné za zábavou

Když budete v Osečné, určitě využijte možností blízkého Liberce. V něm můžete navštívit zoologickou zahradu, botanickou zahradu, aquapark, planetárium, EKO park, Dino parkmoderní centrum zážitkového učení iQLANDIA a mnoho dalších míst, kde se zabavíte Vy i Vaše malé děti. Uvidíte zde i historické památky od budovy radnice Liberce až po zámek Liberec.

Z historických památek jsou pak v těsné blízkosti Osečné ještě tvrz Chrastná a Ralsko, což je zřícenina hradu a navíc hora s krásnou přírodou. Z přírodních zajímavostí, kterými je toto město doslova obklopené ze všech stran, je velice působivý také Hamerský Špičák, průrva Ploučnice, Chrástenský vodopád nebo Čertova zeď.

Okolí Osečné je skvělé pro poznávání krajiny, turistické pěší výlety, ale také aktivní sporty, jako je cyklistika nebo v zimě lyžování na svazích. Krásný výhled do kraje nabízí rozhledy Rašovka a Čihadlo. Typickou atrakcí je nedaleký lesopark Horka se sochou spícího obra Máza.

Letní radovánky si užijete v rekreačním středisku Hamerské jezero. Po celý rok si můžete užívat koupání a vodní atrakce v Aqua centru Jičín v dojezdové vzdálenosti.

V zimě oceníte pouhých 7 kilometrů Skiareál Ještěd, který patří mezi nejoblíbenější zimní střediska v České republice. Jen o pár kilometrů dál se rozkládá Skiareál Obří sud Javorník s moderní sedačkovou lanovkou, snowparkem, dětskou sjezdovkou a nadstandardním servisem i službami.

Osečná 3

Široká nabídka ubytování v Osečné

Ubytování během letní i zimní dovolené nebo jen na víkend seženete přímo v obci Osečná i v jejím nejbližším okolí. O výběr ubytovacích kapacit opravdu není nouze. Zvolit si můžete pohodlný hotel nebo penzion se vším potřebným vybavením.

Seženete však i privátní ubytování v menších domcích, soukromých apartmánech nebo také hezkou chalupu, kde můžete strávit víkend i celou dlouhou dovolenou. V blízkosti Osečné na Vás čeká ještě kemp pro letní stanování, ve kterém najdete i chaty.

Osečná je sice poměrně malá obec, přesto má díky dobré vzdálenosti od Liberce a hezkému okolí turistům co nabídnout. Za vidění stojí typické památky přímo v Osečné, široká škála možností v Liberci i okolní krajina. Každý návštěvník ocení rozmanitost místních zajímavostí i bohatou nabídku ubytování. Pokud chcete poznat opravdu unikátní místo, určitě si do Osečné udělejte výlet. Čekají tu na Vás nezapomenutelné chvíle.

Názory a doporučení

Jana Valešová (ubytovatel) 21.5.2020
Klidná obec v Podještědí.