Loading

Ubytování v Mikulově (okres Břeclav)

(5 objektů + 42 objektů v okolí 25 km)

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Apartmány u kapličky

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, u koupaliště
Komfortné apartmány na jižní Moravě

Hotel Bonsai

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, u koupaliště
Rodinný hotel v okrajové části Mikulova

Apartmán Lenka

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě
Apartmán v blízkosti centra města

Penzion Kiwi

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě
Stylové ubytování v klidné části města

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Mikulov (okres Břeclav) 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Penzion U Moravců

Klentnice (Mikulov (okres Břeclav) 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Ubytování U nás

Perná (Mikulov (okres Břeclav) 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Ubytování Na Kozinci

Perná (Mikulov (okres Břeclav) 5,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v klidném prostředí

Apartmán Na štěrkách Vinařství Vavříček

Březí (okres Břeclav) (Mikulov (okres Břeclav) 5,3 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Ubytování s vinným sklípkem ve vinařství
1 - 47 / 47

Mikulov (okres Břeclav)

Mikulov (okres Břeclav) 1

Poznejte jedno z nejkrásnějších jihomoravských měst

Nádherné památky, známá židovská čtvrť a samozřejmě úchvatný zámek, tím vším je starobylý Mikulov proslulý.

Malebná perla Pálavy Vám však toho ve skutečnosti nabízí mnohem víc. Projdete se památkovou rezervací, zavítáte do vinného sklípku, a především si vychutnáte neopakovatelnou atmosféru. Vynechat byste však neměli ani výlety do okolí Mikulova, které Vám na první pohled učaruje svým skrytým půvabem.

Pálava, úchvatná krajina plná vinic, přírodních skvostů a krásných lidových staveb okouzlí zaručeně každého, kdo sem zavítá. Za návštěvu stojí také historické městečko Mikulov ležící na pomezí Moravy a Rakouska. Nejen, že dovolenou si zde na Jižní Moravě skutečně vychutnáte, ale stejně tak na Vás čeká výhodné ubytování a v neposlední řadě i neméně zajímavé okolí. Spatříte tak například zámek Lednice, město Znojmo, anebo se vydáte přímo do Rakouska.

Proč se Mikulov vyplatí navštívit?

První věc, která Vás upoutá již po příjezdu, je vskutku nepřekonatelná atmosféra. Úzké uličky připomínající slavná italská města, zámek vypínající se nad mořem barevných domků, a samozřejmě vinohrady, to vše vytváří nezapomenutelné kouzlo. Dovolená v Mikulově však není jen o návštěvě historických památek, ale také o volném času a zábavě. Nudit se zde proto rozhodně nebudete, a taktéž pestrý výběr ubytování v Mikulově Vás zaručeně potěší.

Dominantou města, která určitě stojí za návštěvu, je krásný barokní zámek. Uvidíte, že jeho silueta přitáhne Vaši pozornost již z dálky. Původně hrad, založený již ve 13. století, vyhořel na konci druhé světové války do základů. Následně byl však obnoven spolkem pro záchranu památek do své současné podoby a všem, kdo se dnes rozhodnou na dovolenou do Mikulova zavítat, má co nabídnout. Prohlédnout si tak můžete původní knihovnu, či regionální muzeum.

Mikulov (okres Břeclav) 2

Do Mikulova za historií i zábavou

Za zmínku stojí i zdejší expozice s názvem Víno napříč staletími. Čeká zde na Vás pozoruhodná cesta ze starého Egypta až do současnosti a na úplném konci také interaktivní projížďka na kole místními vinicemi. V podhradí pak můžete zavítat do židovské čtvrti v Mikulově, kterou je tato perla Pálavy proslulá. Projdete se po naučné stezce, prohlédnete si původní synagogu a hřbitov, a dozvíte se mnoho zajímavého o historii zdejší komunity.

Nic Vám však nebrání, najít si co nejvýhodnější ubytování, a zůstat v Mikulově trochu déle. Během léta se totiž ve městě odehrává řada kulturních akcí, které stojí za to navštívit. Hudební nadšenci se tak mohou těšit třeba na Mezinárodní kytarový festival, příznivci klasiky pak zase na Concentus Moravie. Chcete si užít báječnou dovolenou v Mikulově opravdu všemi smysly? Potom neváhejte a navštivte ochutnávku těch nejlepších specialit - Gourmet Festival.

Okolí Mikulova si každý zamiluje

Nicméně, nejen toto krásné historické město, ale také celá Pálava, má svým návštěvníkům co nabídnout. Chcete-li si užít aktivní dovolenou se vším všudy, jste na správné adrese. Můžete vzít kolo a vypravit se třeba na Svatý Kopeček, jednu z nejzajímavějších přírodních krás nedaleko Mikulova. Kdo má chuť užít si příjemný relax u vody, měl by naopak zamířit k vodní nádrži Nové Mlýny. Stejně tak si nesmíte nechat ujít ani návštěvu Lednicko - Valtického areálu.

Míříte na dovolenou do Mikulova s dětmi a přemýšlíte, jak je zabavit? Vyzkoušet můžete třeba projížďky na koních po Pálavě, které potěší všechny malé i velké. V horkých letních dnech pak za návštěvu stojí také aquapark ve Znojmě. Ty nejmenší zase jistě zaujme výlet do Břeclavi spojený s návštěvou minigolfu v místním muzeu. Dospělí milovníci jamek naopak mohou zamířit do rakouského Poysdorf, kde se nachází velký golfový areál pro profesionály.

Mikulov (okres Břeclav) 3

Jak na nejlepší ubytování v Mikulově?

Stále více oblíbená perla Pálavy se může chlubit nejen zajímavou historií, židovskou čtvrtí a krásným zámkem. Další výraznou předností, na kterou se můžete těšit, je i široká nabídka ubytování v Mikulově, z níž si skutečně vyberete. Záleží přitom jen na Vás, zda si chcete užít dovolenou ve stylově zařízených apartmánech a pensionech v srdci města, anebo zvolíte levné ubytování v soukromí či stylové chaty na okraji. Vždy si však můžete být jisti, že s naší pomocí najdete to pravé.

Chcete si užít příjemný pobyt v jednom z nejkrásnějších jihomoravských měst spojený s výhodným ubytováním a návštěvou památek? Potom neváhejte a zamiřte do Mikulova za vinnými sklípky, sportem, zábavou i uměním ještě dnes.