Loading

Ubytování na Břeclavsku

(48 objektů)

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice, v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí, v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem

Apartmány U Jakuba

Lednice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové apartmány v prekrásném prostředí

Rekreační dům Hlohovec

Hlohovec, na okraji obce / města, u vody
V klidném a atraktivním prostředí!

Rezidence Adalbert

Valtice, v obci / ve městě
Romantické ubytování s vinným sklípkem

Kemp Strachotín

Strachotín, na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady

Vinařský penzion Kořenek

Bavory, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Pension Baltazar

Mikulov (okres Břeclav), v obci / ve městě, v centru města
Stylové ubytování v historické čtvrti

Penzion u Palečků

Zaječí, na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!
1 - 48 / 48

Břeclavsko

Břeclavsko 1

Břeclavsko je nejjižnější region Moravy, který mísí dobré víno, slovácký folklor, zámky, rozlehlé parky i dávnou historii. Je to skvělé místo pro odpočinkovou i aktivní dovolenou v každé roční době, i na objevování malebných rakouských vesniček nebo ochutnání pravých slovenských halušek. Břeclavsko najdete v okolí města BřeclavJihomoravském kraji. Na severu sousedí s okresem Brno-venkov, na východě s Hodonínskem, na západě se Znojemskem a na jihu s Rakouskem a Slovenskem. Regionem prochází dálnice D2Brna do Bratislavy.

Ať už vyrážíte za přírodou, kulturou, folklorem nebo jen tak do měst, věřte, že ať chcete nebo ne, užijete si na jednom místě snad všechno dohromady. Břeclavsko je jednou z nejoblíbenější oblastí cyklistů. A to nejen pro své mírné kopce a dlouhé rovinky táhnoucí se dalekými vinohrady nebo kolem řek Dyje a Morava, ale také pro příjemné počasí a přírodní krásy.

Břeclavsku kralují přírodní zajímavosti i archeologické nálezy

Jedním z velmi oblíbených cílů je chráněná krajinná oblast Pálava. Poměrně značnou část Pálavy tvoří obora Bulhary, která se zaměřuje na chov jelenů a muflonů. Naopak v oboře Klentnice se chovají kromě muflonů i daňci. Do obou obor je vstup v určitých částech roku povolen, takže i při troše štěstí budete mít možnost pokochat se volně se procházejícími majestátními tvory.

Pálava je chráněná i pro své přírodní památky. Jenom na jejím území se nachází 8 přírodních památek a také několik přírodních rezervací. Nejvýznamnější je však národní přírodní rezervace Děvín - Kotel - Soutěska, po naučné stezce Děvín se dostanete až ke zřícenině Dívčí hrady. Odtud je nádherný pohled na vodní nádrž Nové mlýny, skalní útvary, lesy i daleké vinohrady. Při dobrém počasí je to opravdu dechberoucí pohled.

Pokud máte rádi něco akčnějšího než procházky po kopcích, vyzkoušejte si zde horolezectví nebo paragliding. Pro paragliding je také oblíbená národní přírodní rezervace Tabulová. Tou také prochází mimo jiné Svatojakubská cesta a nabízí také daleký výhled do okolí, třeba na zříceninu hradu Sirotčí hrádek. V přírodní rezervaci Turold u Mikulova můžete navštívit geopark nebo vápencovou jeskyni Na Turoldu. Nicméně Břeclavsko je oblastí snad nespočetného množství přírodních památek a rezervací. Stačí si jen vybrat.

Břeclavsko 2

Vodáci určitě ocení sjízdnost řeky Dyje. Jeden z tipů na zajímavou plavbu je například od vodní nádrže Nové Mlýny okolo národní přírodní rezervace Křivé jezero až do přírodního parku Niva Dyje. Jeho součástí je i Lednicko-valtický areál, jež je zaspán na seznamu UNESCO. V Lednicko-valtickém areálu navštívíte nádherný zámek Lednice s unikátním dřevěným schodištěm. Tento zámek patří bezpochyby mezi ty nejhezčí v České republice. Své dojmy z návštěvy panského sídla můžete porovnat i na zámku Valtice nebo na zámku Mikulov. V okolí Lednice se pak vydejte okružní procházkou přes ostrůvky v národní přírodní rezervaci Lednické rybníky až k Minaretu, nebo třeba na lodičce až k Janovu hradu.

Historie, sport a víno na Břeclavsku

Břeclavsko je také oblastí dávné historie. To dokazují značné archeologické nálezy. Například v Dolních Věstonicích se našla nejstarší známá keramická soška Věstonické venuše. Na ni se můžete podívat v muzeu Archeologické expozice nebo zajít přímo na její naleziště. Na naučné archeostezce Dolní Věstonice – Pavlov, asi po necelém kilometru, objevíte, možná trošku schovanou, národní přírodní památku Kalendář věků. Je to unikátní, několik desítek tisíc let starý, útvar uchovávající vrstvy půdy až z doby ledové.

Ne zas tak dávnou historii si také připomenete přímo ve vodní nádrži Nové Mlýny. Tu tvoří 3 samostatné přehrady, Horní (Mušovská) nádrž, přírodní rezervace Věstonická nádrž a Dolní (Novomlýnská) nádrž. U té Dolní, která slouží k rekreaci, najdete Archeopark Pavlov, který připomíná život pravěkých lidí. Zajímavé je, že na vodní hladině Věstonické nádrže se nachází kostel sv. Linharta. Ten je pozůstatkem bývalé vesnice Mušov, zatopené v 70. letech kvůli výstavbě této nádrže. A nedaleko Horní nádrže najdete archeologické naleziště římského tábora.

Za návštěvu kromě přírodních památek stojí i větší okolní města, jako jsou Mikulov, Lednice, Valtice nebo Břeclav. V Břeclavi je kromě zámku nádherný červený kostel Navštívení Panny Marie či muzeum cyklistiky. Ve Valticích zase unikátní labyrint podzemních vinných sklepů, národní zemědělské muzeum nebo národní vinařské centrum Salón vín. V Mikulově velký židovský hřbitov, synagoga nebo zachovalá mikve.

Ideální na objevování Břeclavska je kolo. Cyklisté jsou vítáni a na své dovolené je budete pravděpodobně potkávat denně. Trošku to připomíná Holandsko. Avšak sportovní aktivity si užijete i bez kola. Vydejte se zdolat nějakou skálu, oblíbené je i slaňování. U vodní nádrže jsou k dispozici různé vodní sporty jako windsurfing, vodní lyžování i rybaření. Vodní nádrž prozkoumáte i z lodičky nebo ze zapůjčeného šlapadla. Opalování (i bez plavek) si užijete na některé z pláží nebo se relaxujete v Pasohlávkách v místním aquaparku.

Břeclavsko 3

Jako příjemné spojení sportu a kultury může být chápán festival Otevřených sklepů či Burčákový pochod. Konec léta a začátek podzimu se nese v duchu návštěv jednotlivých sklepů, ochutnávek vín i několikakilometrové túry vinicemi spojené s lidovou hudbou a tanci. Mezi oblíbené kulturní akce, které se konají téměř v každé vesnici, patří i krojované hody a vinobraní.

Ubytování pro každého v regionu Břeclavsko

Pálava, Lednicko-valtický areál, Mikulov, Valtice a vinařské okolí, zkrátka celá oblast Břeclavska je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací České republiky. Tisíce turistů se sem sjíždějí v každé roční době, aby si užili tradice, folklor, dobré jídlo a víno, přírodu i památky. Je jedno, jestli vyrážíte na víkendový pobyt, dovolenou nebo prodloužený silvestrovský víkend. Dobrou radou pro každou příležitost je hledat si ubytování s předstihem. Naštěstí tato oblast je velmi bohatá na všechny varianty ubytování.

V okolí vodní nádrže je velké množství kempů. Kempovat můžete ve stanech, karavanech, ale ubytovat se lze i v ubytovnách. Ve městech jsou různé kategorie hotelů, penizonů nebo ubytování s wellness. Často narazíte i na apartmány nebo na ubytování v soukromí.

Není těžké najít ubytování ani přímo u vinařů, kteří nad svými sklepy mají možnost přespání. A tak svůj pobyt zpříjemníte vinnou degustací. Netradiční je ubytování přímo ve vinných sklepech. Břeclavsko je také oblast bohatá na různé chaty a chalupy k rekreaci.

A tak jak se zpívá v písničce od skupiny Chinaski: „Najdu tam všechno, co mi doma schází, dobrý lid a klid a řád. Najdu tam všechno, co na světě mám rád, vodu, slunce a nekonečný vinohrad.“ Tak hoďte starosti za hlavu a vydejte se na svoji dovolenou třeba na Pálavu. Je to místo, kam se budete rádi a často vracet.

Názory a doporučení

Jakub Huták, DiS. (ubytovatel) 22.3.2019
V kouzelném kraji starobylých měst a zámků, zámeckých parků, vinic, kolonád, soch a lesních chrámů najdete jak největší dochovaný zbytek lužního lesa v Evropě, tak dvě místa, zapsaná v seznamech UNESCO – Lednicko-valtický areál, nejrozsáhlejší komponovanou krajinu na světě, a biosférickou rezervaci Dolní Morava s hřebenem Pálavy. Je to oblast skvělých vín; navštivte Salon vín České republiky ve sklepení valtického zámku, projděte se vinařskými vesnicemi a vinicemi a prohlédněte si také vinařské expozice na zámku v Mikulově. Pro zájemce o archeologii vznikl archeologický park v Pavlově, jen kousek od Dolních Věstonic, kde byla téměř před sto lety objevena slavná Věstonická venuše.
Marie Večeřová (ubytovatel) 20.3.2019
Oblast je zapsána v UNESCO.
Karel Chmelina (starší pár - návštěvník) 20.3.2019
v podstatě cokoli, je to tak na měsíční pobyt
Kateřina Uhlířová (ubytovatel) 13.3.2019
Cyklistický ráj lužních lesů a vinařských oblastí. Cyklostezky: Pohansko, soutok Moravy a Dyje, lužní lesy, Mikulčice, Lednicko- valtický areál. Zámek Lednice, Janův hrad, Kolonáda Reistna, Dianin chrám, Hubertus, Tři grácie a další.
Hana Kučerová (ubytovatel) 12.3.2019
Cykloturistika, památky, vinařství.
Věra Kachnáčová (ubytovatel) 11.3.2019
Zajímavostí regionu je množství propojených cyklostezek, které vás zavedou do Lednicko-valtického areálu, Velkých Pavlovic, k soustavě Novomlýnských nádrží nebo soutoku Dyje a Moravy. V létě je možné využít koupaliště v nedalekých Němčičkách nebo Hustopečích a také můžete navštívit a projet se na lodích po Baťově kanálu.
Petr Cichra (ubytovatel) 20.2.2019
Lednicko- Valtický areál, Pálava
Milan Bauman (ubytovatel) 15.2.2019
Návšteva unikátního Lednicko-valtického areálu.
Ludmila Machová (ubytovatel) 5.2.2019
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Marcela Vepřeková (ubytovatel) 4.2.2019
Lednicko-valtický areál v našem regionu je území se spoustou historických památek a krásné přírody.Protkán vinicemi a vinnými sklípky už od dob našich předků. Region zalitý sluncem,který byl roku 1996 zapsán do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.
Bc. Iveta Ondrouchová (ubytovatel) 20.1.2019
Lednicko-valtický areál je oblíbený díky množství Lichtenštejnských památek, ale také díky krásné přírodě.
Zobrazit více...