Loading

Ubytování v Týnci (okres Břeclav)

(2 objekty + 39 objektů v okolí 25 km)

Penzion pod Kopcem

Týnec (okres Břeclav), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s rodinnou atmosférou a bazénem.

Ubytování na Výminku

Týnec (okres Břeclav), na okraji obce / města, u řeky
Cenově dostupné ubytování u řeky

Apartmány Kateřina

Mikulčice (Týnec (okres Břeclav) 4,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Nově zrekonstruované apartmány

Penzion ve Vinařství Maláník-Osička

Mikulčice (Týnec (okres Břeclav) 5,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderně zařízené pokoje v penzionu

Ubytování Lanžhot

Lanžhot (Týnec (okres Břeclav) 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorný dům pro více skupin

Ubytování na Podluží

Lanžhot (Týnec (okres Břeclav) 7,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Pěkné rodinné apartmány na Jižní Moravě

Apartmány Vinný sklep

Prušánky (Týnec (okres Břeclav) 7,2 km vzdušně), v rekreační oblasti
Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Chata u rybníka

Lanžhot (Týnec (okres Břeclav) 7,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Klidné prostředí, chata blízko vody

Chalupa Dolní Bojanovice

Dolní Bojanovice (Týnec (okres Břeclav) 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa se zahradou na Jižní Moravě

Chata Daniela

Velké Bílovice (Týnec (okres Břeclav) 11,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatov...
Apartmánová chata s terasou a saunou
1 - 41 / 41

Týnec (okres Břeclav)

Týnec (okres Břeclav) 1Dovolená v jihomoravském pohraničí

Obec Týnec leží v okrese Břeclav v jihovýchodním cípu Jihomoravského kraje. Toto místo je zajímavé především pro svou strategickou pozici. Během chvíle se totiž dostanete na sousední Slovensko i do nedalekého Rakouska. Okolí Týnce je vyhledávanou turistickou lokalitou i kvůli své krásné přírodě. Jen několik málo minut Vás dělí od procházky krásným lesem a od romantických zákrut řeky Moravy. Z větších měst v okolí obce můžete navštívit historicky zajímavou Břeclav či Hodonín.

První zmínku o obci lze vystopovat do 11. století, kdy byl Týnec darován pod správu olomouckých církevních hodnostářů. Je zajímavé, že dnešní obec byla již od svého počátku považována za město. Především kvůli zdejší tvrzi, která disponovala velmi dobrým systémem fortifikací. Díky němu se jí podařilo přežít i mnohačetná obléhání. Bohužel, ani ona však neušla zkáze, kterou s sebou přináší čas.

V 17. století byl Týnec vypálen a stal se dějištěm mnoha vojenských vpádů. Další nepříjemností bylo zřícení kostela, který musel být kvůli fatálním škodám nahrazen novým. Ten v obci stojí do dnešních dní.Týnec (okres Břeclav) 2

I přes řadu tragických událostí si Týnec zanechal svůj kulturní ráz. Že z tohoto místa jihomoravský folklór jen tak nezmizí nasvědčuje fakt, že se zde v průběhu roku koná řada lidových akcí. Rozhodně tedy návštěvu Týnce doporučujeme všem, kteří chtějí poznat krásy jihomoravské kultury hezky zblízka.

Kam v Týnci a okolí?

Nejvýznamnější památkou v obci je kostel Stětí sv. Jana Křtitele. Jedná se o již zmíněný kostel, který nahradil onen původní. Pochází z 18. století a je i vyhledávaným poutním místem. Dále je v obci k vidění památný dub a pomník obětem obou světových válek. V 90. letech byla také odhalena socha Tomáše G. Masaryka.

Velmi významnou památkou v přilehlém okolí Týnce je Lednicko-valtický areál. V něm jsou k vidění dva zámky, z nichž jedním je Lednice (UNESCO) a druhým zámek Valtice. V okolí obou zámků je rozlehlý zámecký park. V něm jsou umístěny další menší památky. Rozhodně jde tedy o výlet, který Vám zabere minimálně celý jeden den.

Zajímavou zastávkou v okolí je i zoologická zahrada v Hodoníně. Je sice menší, zato má velmi dobré hodnocení návštěvníků. V příjemném prostředí tak uvidíte například jaguára, klokany či přímorožce. V průběhu roku se v hodonínské zoologické zahradě koná i mnoho kulturních a doprovodných akcí.

V případě, že se chcete vykoupat v otevřené přírodě Vám můžeme doporučit koupání v nádrži Nové Mlýny. Ta je vhodná jak pro plavání, tak pro provozování vodních sportů. V přilehlém kempu se Vám naskýtá i možnost dalšího kulturního programu a volnočasových aktivit. V zimě či při zhoršení počasí se vydejte do Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Týnec (okres Břeclav) 3I přesto, že není jih Moravy lyžařům zrovna nakloněn, v blízkosti obce najdete několik lyžařských středisek. Pravda, některé z nich se nachází v sousedním Zlínském kraji. Dojezdová vzdálenost je však velmi příznivá. Jedním z těchto středisek je Ski park Filipov. Ten je sice menší, přesto ale svým návštěvníkům poskytuje mnoho kvalitních služeb. Druhým lyžařským střediskem je Ski areál Osvětimany.

Cenově dostupná nabídka ubytování v Týnci

Z hlediska velikosti obce lze vydedukovat, že nabídka ubytovacích kapacit bude spíše skromnější. Rozhodně se ale nemusíte bát, že by o Vás nebylo skvěle postaráno. Komfort a soukromí si vychutnáte v cenově dostupných apartmánech. Nechcete-li být nikým rušeni, zvolte možnost ubytování v soukromí. Neuděláte špatně ani v případě, že se rozhodnete využít nabídku soukromého ubytování v některém z místních vinařství. Opravdovou romantiku pak zažijete v některé z nedalekých chalup a chat.

Týnec je výborným místem pro všechny, kteří chtějí jih Moravy prozkoumat hezky zblízka. Uvidíte, že zdejší kultura i krajina Vás donutí se sem vrátit.