Loading

Ubytování ve Velkých Pavlovicích

(1 objekt + 27 objektů v okolí 25 km)

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice, v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny

Penzion u Palečků

Zaječí (Velké Pavlovice 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města
i vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Ubytování u Stehlíků

Zaječí (Velké Pavlovice 5,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí (Velké Pavlovice 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Vinný sklípek u Ostřížků

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Pavlovice 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s vinotékou

Chaloupka pod kostelem 1

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Pavlovice 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované apartmány v chalupě

Chaloupka pod kostelem 2

Vrbice (okres Břeclav) (Velké Pavlovice 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezká chaloupka s vinným sklepem

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice (Velké Pavlovice 7,3 km vzdušně), mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Chata Daniela

Velké Bílovice (Velké Pavlovice 8,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v chatové osadě
Apartmánová chata s terasou a saunou

Chalupa Senline

Brumovice (okres Břeclav) (Velké Pavlovice 9,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Chalupa s bazénem, vířivkou, saunou...
1 - 28 / 28

Velké Pavlovice

Dokonalá dovolená na jihu Moravy

Velké Pavlovice jsou městem Jihomoravského kraje. Najdete ho v okrese Břeclav, nedaleko vodní nádrže Nové Mlýny. Rozhlédnete-li se do blízkého okolí, zahlédnete Pálavský region a nekonečné množství vinic. Ty jsou pro oblast Jižní Moravy zcela typické a každoročně přilákají celou řadu turistů.

Za tradiční kulturou se však můžete vydat i do dalších blízkých měst v okolí. Mezi ty nejatraktivnější patří Hustopeče, které proslavily rozlehlé mandloňové sady. Velmi blízko je i Břeclav, jejíž centrum je plné zajímavých památek.

Z neolitu do současnosti

Období osídlování této oblasti bylo opravdu mimořádně dlouhé. První obyvatelé se tu usadili již v období neolitu. A není se čemu divit. Příroda je v tomto koutu země velmi úrodná a poskytuje svým lidem mimořádné benefity. Díky mnohačetným nálezům se podařilo zjistit, že bylo území okolo Velkých Pavlovic osídlované dalšími kulturami i mnoho století poté, co první obyvatelé odešli.

První zmínka o obci jako takové přichází až o mnoho let později. Konkrétně v průběhu 13. století. Patrně nikoho nepřekvapí, že již v sobě uchovává informaci o zdejší vinařské oblasti.

V současnosti jsou Velké Pavlovice jedním z důležitých center jihomoravské kultury. Také jsou významnou vinařskou oblastí, s níž se pojí celá řada lokálních aktivit. Mezi ty patří místní hody, košty a podobně.

Co byste ve Velkých Pavlovicích neměli vynechat

Přímo v obci je k vidění spousta církevních památek. Navštívit můžete kostel Nanebevzetí Panny Marie či moderní kapli sv. Urbana. Po městě je pak rozmístěno velké množství soch např. socha sv. Josefa či socha sv. Floriána.

Milovníci vína pak jistě ocení, že se přímo ve městě nachází hned několik historických sklepů a lisoven. Za Vaši návštěvu jistě stojí i vinné sklepy Františka Lotrinského nebo malebná vinařská ulička Pod Starou Horou.

Velmi zajímavé pak může být Vaše zastavení v nedalekých Dolních Kounicích. Malé městečko Vám nabízí atraktivní zámek, který je vyhledávaným cílem turistů z širokého okolí. Když už tam budete, zastavte se i v klášteře Rosa Coeli. Přestože v minulosti vyhořel, dochovala se značná část jeho původní podoby. Uvidíte, že jeho tajuplné a romantické prostory na Vás dýchnou neopakovatelnou atmosférou.

Sport a rekreace

Co se letních sportů a vodních radovánek týká, nejlepší Vaší volbou budou Novomlýnské nádrže. Ty svým návštěvníkům nabízejí pláž, možnost koupání, rybaření i dalších volnočasových aktivit. Celoročně se pak můžete vykoupat v Aqualandu Moravia, který je jedním z nejlépe hodnocených aquaparků na území Jižní Moravy.

Pokud byste však tuto oblast chtěli navštívit v zimě, pak počítejte s tím, že zdejší nadmořská výška velmi nepřeje vyznavačům zimních sportů, zejména lyžování. Nejbližší lyžařská střediska Stupava a Osvětimany jsou až ve Zlínském kraji.

Ubytování ve Velkých Pavlovicích

Ve Velkých Pavlovicích svou hlavu složí naprosto každý. Pro náročné je tu ubytování v hotelu. Velmi populární je i možnost ubytování v penzionech a apartmánech. Idylku si vychutnáte, pokud se rozhodnete pro ubytování v soukromí, či využijete některou z romantických chat a chalup. A milovníci vína se jednoduše ubytují v některém z místních sklepů či vinařství.

Velké Pavlovice jsou nádherným místem, které rozhodně stojí za Vaši návštěvu. Tisíce turistů každý rok jsou toho důkazem.