Loading

Ubytování v Zaječí

(5 objektů + 42 objektů v okolí 25 km)

Ubytování V Zaječskej věži

Zaječí, na okraji obce / města
Romantika s vůní vinných hroznů

Ubytování v soukromí Kanika

Zaječí, na okraji obce / města
Komfortné ubytování v soukromí

Penzion u Palečků

Zaječí, na okraji obce / města
I vínný sklep - zastavte se na pohárek!

Apartmán Natálie

Zaječí, v obci / ve městě
Klimatizovaný apartmán s bazénem

Ubytování u Stehlíků

Zaječí, v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě s bazénem!

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Zaječí 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny

Penzion jako víno

Bulhary (Zaječí 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Nejlepší místo na dovolenou na Pálavě!

Apartmán U Šilhanů

Podivín (Zaječí 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v srdci Jižní Moravy

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice (Zaječí 8,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Kemp Strachotín

Strachotín (Zaječí 8,4 km vzdušně), na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady
1 - 47 / 47

Zaječí

Zaječí 1

Poznejte život v tradiční vinařské obci na jihu Moravy

Na dohled od Lednicko-valtického areálu, v okrese Břeclav, se rozkládá malebná vesnice s názvem Zaječí. Pochlubit se může nejen sklepními uličkami a množstvím vinic, ale i zachovalými památkami a pověstným folklorem. Za návštěvu však stojí i blízké okolí, které ukrývá mnoho zajímavých míst. Navíc, levné ubytování, lidová architektura a dobrá zábava, už jen to je důvod, proč na dovolenou do Jihomoravského kraje zamířit.

Zaječí, půvabná jihomoravská vesnice, ležící poblíž Věstonické nádrže, si zaslouží pozornost všech milovníků historie, vína a folkloru. První písemná zmínka pochází ze 13. století, kdy byla obec kolonizována německým obyvatelstvem. Následně byla připojena k panství Lednickému a v době pobělohorské ke statku Velkopavlovickému. Za druhé světové války bylo Zaječí součástí Říše, a po odsunu Němců se z něj stala typická česká vinařská vesnice.

Proč se výlet do Zaječí vyplatí?

Krásy Zaječí dnes může obdivovat každý, koho levné ubytování a romantická atmosféra na jih Moravy přiláká. Na své si v Zaječí přijdou zejména milovníci památek a slavných architektonických skvostů. Mezi hlavní dominanty patří zejména gotický kostel svatého Jana Křtitele ze 13. století či barokní kaple svatého Floriána situovaná uprostřed vinic. Zachovalé stavby však nejsou jediný důvod, proč se vyplatí na dovolenou na Jižní Moravu zamířit.

Zaječí 2

Do Zaječí láká většinu návštěvníků především vinařská turistika spojená s návštěvou místních sklípků, a těch zde naleznete skutečně nespočet. Vyzkoušet také můžete obecní vinotéku, kde seženete ty nejlepší odrůdy ze Zaječí a okolí. Dalším lákadlem je však i místní folklor a samozřejmě bohaté kulturní vyžití. Máte-li proto dostatek času, vyberte si to nejlepší ubytování a zůstaňte na jihu Moravy déle, brzy se tady totiž začnete cítit skutečně jako doma.

Do Zaječí za odpočinkem i zábavou

Zatímco brzy z jara můžete vyrazit třeba na Zaječský vinný košt, v letních měsících nesmíte vynechat Krojované hody. Podobně jako při slavnostech ve Velkých Bílovicích, na Vás i tady čeká dobré jídlo a pití, veselá hudba a především skvělá zábava. Pravá dovolená v srdci Moravy však potěší nejen milovníky vína a tradic. Naopak, na své si v Zaječí přijdou i ti, které láká na venkov sportovní vyžití, cenově výhodné ubytování a netradiční zážitky.

Aktivní dovolená v obci Zaječí není skutečně žádný problém, a kdo si bez pohybu neumí život představit, zaručeně nebude litovat. Milovníci trekkingu si mohou vychutnat běh po zdejších kopcích až k rozhledně Maják, odkud se nabízí krásný výhled na celé Slovácko. Na své si přijdou v Zaječí samozřejmě i rodiny s dětmi, které mohou navštívit moderní lanové centrum. Jediné v okrese Břeclav nabízí nejen spousty zábavy, ale i ochutnávky vína k tomu.

V okolí Zaječí se nudit nebudete

Na své si však v této malebné obci přijdou i ti, kdo chtějí podnikat levné výlety do okolí, neboť zdejší levné ubytování za babku se skutečně vyplatí. Milovníci cykloturistiky se mohou těšit na pět okruhů, které je zavedou na nejzajímavější místa Lednicko-valtického areálu. Litovat samozřejmě nebude ani ten, kdo chce poznávat krásy jižní Moravy z koňského hřbetu. Zamířit odtud může třeba až do Hustopečí, jež se dnes pyšní mnoha slavnými kuriozitami.

Všechny zájemce o umění, zase jistě potěší dovolená v Hodoníně, rodném městě prezidenta Masaryka. Nachází se zde totiž Galerie výtvarného umění, a nudit se v ní nebudou ani ti nejmenší. Připraven je pro ně dětský ateliér, v němž si vyzkouší svou zručnost a zhotovený výtvor si pak odnesou s sebou domů. Kdo si chce užít tradic a folkloru do sytosti, měl by zavítat do Moravské Nové Vsi, kde na něj čeká dobrá zábava, skvělé víno i levné ubytování.

Zaječí 3

Zimní dovolená na Moravě zase láká k návštěvě Ski parku Filipov, kde naleznete nejen krásné sjezdovky, ale také lyžařskou školu pro malé i velké. V průběhu horkých letních dnů můžete naopak navštívit Aqualand MoraviaPasohlávkách se spoustou vodních atrakcí. Za zmínku stojí i starobylé město Mikulov s proslulou židovskou čtvrtí. Nejen, že si zde prohlédnete krásné památky, ale z místních lázní navíc budete odjíždět domů plni energie.

Ubytování v Zaječí?

Tradiční vinařská vesnice v srdci Moravy nabízí svým návštěvníkům nejen zachovalé lidové stavby, staré tradice a pověstný folklor, ale i výhodné ubytování. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost cenově dostupnému penzionu, komfortnějšímu hotelu či dobře vybavenému apartmánu. Stejně tak Vám nic nebrání užít si pobyt ve stylové chatě, venkovské chalupě nebo v privátu na soukromí. Vždy se však můžete spolehnout, že naleznete to nejlepší ubytování zcela podle Vašich představ.

Toužíte po tom, vychutnat si příjemnou dovolenou uprostřed Lednicko-valtického areálu, spojenou s ochutnávkou dobrého vína a skvělou zábavou? Potom na nic nečekejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování v Zaječí, a zamiřte zde za zábavou i odpočinkem ještě dnes.

Názory a doporučení

Pája (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.3.2019
Spousty vinných sklípků a vinohradů