Loading

Ubytování v Dolních Věstonicích

(1 objekt + 42 objektů v okolí 25 km)

Wellness rodinný hotel U Langrů

Dolní Věstonice, v rekreační oblasti, u vody
Dokonalý odpočinek ve wellnes centru

Moravský statek Strachotín

Strachotín (Dolní Věstonice 1,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na statku v blízkosti přehrady

Kemp Strachotín

Strachotín (Dolní Věstonice 2,6 km vzdušně), na samotě, u vody
Ubytování v kempu na břehu přehrady

Ubytování Adél

Perná (Dolní Věstonice 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány v chalupě-nízká cena

Ubytování U nás

Perná (Dolní Věstonice 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování v prostředí Pálavských vrchů

Penzion U Moravců

Klentnice (Dolní Věstonice 4,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Skvělý výhled na okolí + vinný sklípek!

Chalupa U Harkáčov

Dolní Dunajovice (Dolní Věstonice 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa pro rodiny ve skvělé lokalitě

Vinařský penzion Kořenek

Bavory (Dolní Věstonice 5,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Příjemné ubytování přímo pod Pálavou

Apartmány Gorčák

Ivaň (okres Brno-venkov) (Dolní Věstonice 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Jižní Moravě

Rezidence Brod nad Dyjí

Brod nad Dyjí (Dolní Věstonice 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s velkou zahradou a bazénem
1 - 43 / 43

Dolní Věstonice

Dolní Věstonice 1

Dolní Věstonice v srdci Jižní Moravy

Obec Dolní Věstonice v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji je turisticky velmi atraktivním místem v srdci Jižní Moravy. Scenérii obce doplňuje výhled na nedaleké vrcholy Pálavy a na přilehlou plochu Novomlýnských nádrží.

Nedaleko se nachází na památky bohatý Mikulov, Hustopeče a Břeclav, do jejíhož okresu Dolní Věstonice spadají.

Mírné zimy a vysoký počet slunných dní na tomto území Vám zaručí perfektní počasí takřka v kterémkoliv období v roce.

Od pravěku do současnosti

Že je toto území vhodné k celoročnímu obývání věděli už naši předkové v období pravěku. Své útočiště si zde našli lidé již v době ledové, což dokládá i celá řada archeologických nálezů v okolí Pálavských vrchů. Mezi nejznámější nálezy patří bezesporu Věstonická venuše, kterou objevil v roce 1925 archeologický tým pod vedením Karla Absolona. V období Velkomoravské říše se na území dnešní obce začali shromažďovat Slované, jejichž existenci potvrdil nález pohřebiště a pozůstatky hradiště.

První zmínka o obci Dolní Věstonice v soudobé kultuře přichází až v roce 1312. V roce 1460 pak tehdejší panovník, Jiří Poděbradský, povýšil Dolní Věstonice na městečko (které do té doby bylo vsí) s právem pořádat trhy. V okolí Věstonic se také během třicetileté války odehrála významná bitva, ve které Moravané porazili císařské vojsko pod vedením generála Dampiera.

Památky a zajímavosti v Dolních Věstonicích a okolí

Pokud se rozhodnete obec navštívit, pak byste určitě měli zvážit návštěvu Kalendáře věků. Jedná se o národní přírodní památku, která spadá pod správu CHKO Pálava a která slouží k mapování a datování vrstev podloží pro archeologické účely. Pro představu - ve výřezu, který v 50. letech na místě vyhloubil Dr. Klíma je k vidění historie vývoje zdejšího podloží v průběhu posledních sta tisíc let.

Dolní Věstonice 2

V obci také můžete navštívit kostel sv. Michala, který na místě stojí už od 14. století. Původní gotická věž a loď kostela byly doplněny o barokní sál, jež byl vystaven počátkem 18. století.

V prostorách staré radnice pak sídlí Muzeum Dolní Věstonice, které se zaměřuje na výstavu exponátů období lovců mamutů. Jsou zde vystaveny kosterní pozůstatky, umělecky opracované výrobky a řada kostěných předmětů denní potřeby.

Milovníky vína jistě nadchne i Husí plácek, který v obci vybudovali Habáni. Jeho součástí jsou Habánské sklepy, jež jsou i v současné době významným producentem vína na území České republiky.

Okolí obce je taktéž vhodné pro pěší turistiku. Přímo nad městečkem se tyčí zřícenina hradu Děvičky, kam vylezete během několika málo minut. Za odměnu se Vám pak naskytne pohled na celou oblast Pálavy a jejího širokého okolí. Samotné Pálavské vrchy jsou pak velmi atraktivním územím pro paragliding.

Pokud se potřebujete svlažit, vhod Vám přijde vodní nádrž Nové Mlýny, kde si můžete zaplavat, plavit se na plachetnici či šlapadle, navštívit letní kino nebo rybařit.

Vzhledem k mírným zimám není tato oblast příliš atraktivní pro milovníky zimních sportů. Menší lyžařské středisko se nachází v obci Němčičky, které má v období zimních měsíců možnost umělého zasněžování. Pro zájemce také nabízí školu lyžování pro děti i dospělé.

Dolní Věstonice 3

Ubytování v Dolních Věstonicích

Dolní Věstonice i jejich přilehlé okolí jsou velmi atraktivní i z hlediska dostupného ubytování.

Přímo v obci se nachází penziony, apartmány, priváty, vesnické chalupy a prázdninové chaty. Pokud to večer trochu přeženete, můžete se ubytovat přímo v prostorách vinařství, která často nabízí množství ubytovacích kapacit.

V kempu, který se rozkládá podél Novomlýnské nádrže můžete využít vlastního ubytování ve stanu, karavanu či chatičce. V nedalekém Mikulově se pak můžete ubytovat v řadě hotelů a penzionů, z nichž některé nabízí i služby wellness center.

Příroda na jihu Moravy je velmi oblíbeným turistickým cílem. Přijeďte ji navštívit a sami se přesvědčte o krásách, které tento kout naší země nabízí.