Loading

Ubytování v Bořeticích (okres Břeclav)

(0 objektů + 45 objektů v okolí 25 km)

Chaloupka pod kostelem 1

Vrbice (okres Břeclav) (Bořetice (okres Břeclav) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované apartmány v chalupě

Chaloupka pod kostelem 2

Vrbice (okres Břeclav) (Bořetice (okres Břeclav) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Hezká chaloupka s vinným sklepem

Vinný sklípek u Ostřížků

Vrbice (okres Břeclav) (Bořetice (okres Břeclav) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s vinotékou

Ubytování u Kouřilů

Vrbice (okres Břeclav) (Bořetice (okres Břeclav) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní ubytování s posezením u vínka!

Apartmány JitRo

Velké Pavlovice (Bořetice (okres Břeclav) 3,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderní apartmány vhodné pro páry,rodiny

Penzion U Fojtíků

Čejkovice (okres Hodonín) (Bořetice (okres Břeclav) 5,9 km vzdušně), na okraji obce...
Komfortné pokoje s výhledem na vinice

Vinný sklep Monty Velké Bílovice

Velké Bílovice (Bořetice (okres Břeclav) 6,3 km vzdušně), mimo obce / města
Vinný sklep s neomezenou konzumací vína

Chalupa Senline

Brumovice (okres Břeclav) (Bořetice (okres Břeclav) 6,7 km vzdušně), na okraji obce...
Chalupa s bazénem, vířivkou, saunou...

Ubytování u Míši

Velké Bílovice (Bořetice (okres Břeclav) 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Chata s vinným sklípkem

Chata Daniela

Velké Bílovice (Bořetice (okres Břeclav) 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v chat...
Apartmánová chata s terasou a saunou
1 - 45 / 45

Bořetice

Bořetice 1

Podlehněte kouzlu tradiční jihomoravské vesnice

V samém srdci Slovácka, co by kamenem dohodil od Břeclavi, se rozkládá malebná obec Bořetice, pyšnící se jedinečnou atmosférou. Těšit se můžete nejen na zajímavé památky a vinařskou architekturu, ale zajisté Vás dostane i místní folklor. Stejně tak ale za návštěvu stojí i blízké okolí plné krásných lidových staveb. Navíc, výhodné ubytování, klid a pohoda, už jen to je důvod, proč se na dovolenou do Jihomoravského kraje vydat.

Bořetice, vesnice vinných sklípků a pohody, se pyšní dlouhou historií. První písemná zmínka pochází již z roku 1222, kdy obec náležela katolické církvi. Později přešla do správy pánů z Kunštátu a v průběhu 17. století se stala majetkem hodonínského velkostatku. Zdárný vývoj ukončila až třicetiletá válka, kdy nastal postupný úpadek. Ten pak vystřídala proměna celého místa v oblíbený výletní cíl, který dnes nabízí nejen skvělou zábavu, ale i kvalitní ubytování.

Proč se do Bořetic rozhodně vydat?

Dovolená v Bořeticích je jako stvořená zejména pro všechny milovníky vína, kteří si v této úchvatné vesnici zaručeně přijdou na své. Těšit se můžete na spousty tradičních odrůd, jako je Francovka či Veltlínské zelené, jež si určitě nesmíte nechat ujít. Nejlepším místem pro degustaci jsou samozřejmě tradiční sklípky v nedaleké vinařské vesničce Kraví Hora. Ta se přitom pyšní zajímavým prvenstvím. V roce 2000 totiž byla vyhlášena svobodnou republikou.

Obec Bořetice však uchvátí nejen ty, kdo míří na dovolenou za vínem. Výlet na Slovácko si nesmí nechat ujít ani milovníci památek a architektury. Za zmínku rozhodně stojí malebný kostelík svaté Anny s unikátní barokní hřbitovní branou.

Taktéž se vyplatí neminout smírčí kámen z roku 1777 a pozornost jistě přitáhnou i poklony sv. Janu Nepomuckému. Nic Vám také nebrání, sjednat si výhodné ubytování a zůstat déle, musíte toho přeci ještě tolik stihnout.

Bořetice 2

Do Bořetic za vínem a folklorem

Kulturní a společenský život v obcích na Jižní Moravě stojí pokaždé za to, a ani tato proslulá vinařská vesnice není výjimkou. Těšit se tak můžete na oblíbené rybářské, myslivecké nebo hasičské bály, jež se nikdy neobejdou bez vystoupení místní skupiny Kravihorců.

Stejně tak nechybí ani tradiční putování po otevřených sklepech či velikonoční výstavy vín. Ti, kdo mají rádi vážnou hudbu, si zase jistě rádi poslechnou jeden z koncertů sboru Deo Gratias.

Nejvýznamnější událostí roku jsou nicméně srpnové Krojované hody, svátek svátků, spojený s dobrým jídlem, skvělým pitím a úžasnou muzikou. Na druhou stranu si však na své přijdou i ti, kdo míří na jih Moravy spíše za sportem. Čeká zde na ně nejen moderní víceúčelové hřiště se vším všudy, ale také komfortní ubytování. Samozřejmostí jsou pak také tenisové kurty, wellness centrum, a budete-li chtít, místní fotbalový klub přátelský turnaj určitě neodmítne.

Okolí Bořetic rozhodně stojí za to

Pokud si chcete užít příjemnou dovolenou spojenou s levnými výlety, určitě si zdejší region zamilujete. Jedním z prvních míst, které stojí za to navštívit, je nedaleká rozhledna Kraví Hora. Právě odtud se naskýtá krásný výhled na celé Slovácko, jež si zkrátka nesmíte nechat ujít. Následně Vám již nic nebrání, vybrat si jednu z mnoha vinařských stezek a vyrazit za dobrodružstvím na nejkrásnější místa Břeclavska, která si skutečně zamilujete.

Dovolená na Pálavě tak láká třeba k cestě do nedalekých Hustopečí. Malé, ale o to útulnější městečko, se pyšní nejen krásným historickým jádrem, ale i kuriozitami. Jednou z nich je i největší mandloňový sad ve střední Evropě, který hned tak nikde neuvidíte.

Pokud patříte mezi milovníky obrazů, nenechte si ujít výlet do Hodonína. Čeká tady na Vás nejen Galerie výtvarného umění a herní ateliér pro rodiny s dětmi, ale taktéž nechybí ani levné ubytování.

Bořetice 3

K prohlídce láká i známý Lednicko-valtický areál, jež okouzlí všechny milovníky romantiky a minout byste neměli ani slavnou židovskou čtvrť v Mikulově.

Pokud patříte spíše mezi příznivce lyžování a adrenalinu, zajisté Vás zimní dovolená na Moravě též okouzlí. Vyzkoušet můžete třeba nedaleký lyžařský vlek Němčičky. Uvidíte, že tuto nejníže položenou sjezdovku ve střední Evropě si totiž zamilujete úplně stejně jako klid a pohodu, jež Vám nabídnou nedaleké Lázně Lednice.

Jak na nejvýhodnější ubytování v Bořeticích?

Tradiční jihomoravská ves se pyšní nejen úžasnou atmosférou, ale svým návštěvníkům nabízí i jedinečné památky a levné ubytování.

Záleží přitom jen na Vás, zda vyzkoušíte nocleh v penzionu, hotelu anebo raději dáte přednost komfortně zařízenému apartmánu. Stejně tak nechybí ani možnost ubytování v soukromí nebo ve sto let staré chalupě. Kdo si chce naopak vychutnat skutečně romantický pobyt, ten by si zase neměl nechat ujít pronájem roubenky.

Láká Vás příjemná dovolená v srdci Slovácka spojená s ochutnávkou vína, putováním po stopách lidového umění a poslechem krásné hudby? Potom neváhejte, sjednejte si to nejlepší ubytovánípenzionu, apartmánu nebo přímo v chalupě a vydejte se do Bořetic za hudbou, tancem a zábavou již dnes.