Loading

Ubytování v Bílých Karpatech

(23 objektů)

Penzion u Koudelků

Podhradí (okres Zlín), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Čisté pokoje penzionu s dom. zvířaty

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Penzion Růža Luhačovice

Luhačovice, v obci / ve městě, u řeky
Útulný penzion v centru lázeňského města

Penzion U Veličky

Strážnice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion s bistrem u Baťova kanálu

Penzion Vinařství Minařík

Blatnička, v obci / ve městě
Komfort, bazén, výborné víno

Penzion Patrik

Vápenice - Mikulčin vrch, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion v srdci Bílých Karpat

Chata Vyškovec

Vyškovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v samém srdci Moravských Kopanic

Penzion Stella

Luhačovice, na okraji obce / města, u řeky
Útulný rodinný penzion blízko centra

Ubytování Sisi

Pozlovice, na okraji obce / města
Pohodlné ubytování nedaleko Luhačovic

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota, v obci / ve městě
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád
1 - 23 / 23

Bílé Karpaty

Bílé Karpaty 1

Nedotčená příroda i lidova architektura

Pohoří Bílé Karpaty leží přímo na hranici mezi Českou republikou a Slovenskem a zasahuje do obou zemí. Katastrálně spadá do Zlínského kraje a okresu Uherské Hradiště. Pohoří je zčásti zalesněné, ale kromě hlubokých nedotčených lesů v něm najdete louky a pastviny. Celé území patří pod chráněnou krajinnou oblast Bílé Karpaty. Pokud si chcete užít nedotčenou přírodu, pohyb nebo lidové tradice a kulturu, jsou Bílé Karpaty ideálním místem pro Vaši letní i zimní dovolenou.

Bílé Karpaty se rozprostírají mezi městy Strážnice a Valašské Klobouky. Dalšími významnými městy jsou například Luhačovice nebo Slavičín. Geograficky sousedí na západě s Vizovickými vrchy, na východě se Slovenskem, konkrétně s CHKO Biele Karpaty. Javorníky jsou severním sousedem Bílých Karpat a na jihu je Dolnomoravský úval.  Délka území je asi 75 kilometrů, šířka na území České republiky je přibližně 10 kilometrů. Nejvyšší horou je Velká Javořina (970 m n. m.). CHKO Bílé Karpaty o rozloze 715 km2 byla založena v roce 1980. Předmětem ochrany je nedotčená příroda a vzácné luční biotopy.

Rozhlednový ráj

Bílé Karpaty jsou propleteny turistickými trasami, cyklostezkami a jsou zaručeně místem rozhleden. Po celém území najdete velké množství různých rozhleden, které Vám naskytnou krásný výhled například na Moravské Slovácko, Slovensko, Vizovické vrchy a okolní místa. Vystoupat můžete například na rozhlednu Královec u Valašských Klobouků. Vyhlídka z 18 metrové dřevěné rozhledny tyčící se na hoře Královec (655 m n. m.) Vám poskytne daleký výhled na Bílé Karpaty, Javorníky nebo Vizovické vrchy.

Kromě toho je v jejím okolí přírodní rezervace Javorůvky (oblast mokřadních pramenišť, květnatých luk a motýlů) i přírodní památka Dobšena (horská louka s výskytem 8 druhů orchidejí). Rozhledna je asi 3 kilometry východně od Valašských Klobouků.

Bílé Karpaty 2

Pokud toužíte po trošce adrenalinu, můžete vyzkoušet například paragliding z hory Velký Lopeník (911 m n. m.). Hora leží nedaleko Velké Javořiny, také na hranici mezi Slovenskem a Českou republikou. Zajímavostí je, že rozhledna na této hoře je postavena na kamenném základě a na její stavbě se podíleli jak Češi, tak Slováci. Dobrým tipem na výlet může být například rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty. Na téměř 34 metrů vysokou rozhlednu vede 177 schodů. Z ochozu však dohlédnete jak na Pálavu, tak i do Rakouska nebo na vrcholky Bílých Karpat.

Nedaleko této rozhledny je výletní areál Salaš Travičná, kde se pobaví jak děti, tak dospělí. V areálu je muzeum kopaničářských roubených staveb, ekostezka, arboretum, ale i sportovní aktivity jako lanovky, lávky a možnost projížďky na koních.

Rozhledna Šumárník (398 m n. m.) stojí jako upomínka bývalého keltského hradiště. V jejím okolí jsou dřevěné sochy. Nedaleko této rozhledny je navíc kemp a rekreační středisko s možností ubytování, občerstvení a sportovního vyžití v místním bikeparku. V létě můžete navíc využít i přírodní koupaliště Lučina.

Oblíbeným turistickým lákadlem je Velká Javořina. V létě se můžete procházet po vrcholcích hor nebo zavít do národní přírodní rezervace Javořina. V ní totiž najdete prales, tedy přirozený les bez různých zásahů. V zimě je to oblíbené místo pro lyžování. Nachází se zde totiž ski areál se třemi sjezdovkami a vleky. Kromě toho je to skvělé místo na běžky, protože zde vedou běžecké lyžařské stopy.

Nahlédněte i do historie

Pokud vyrážíte za kulturou a památkami, ani v tomto Vás Bílé Karpaty nezklamou. V dané oblasti je hned několik míst, která mísí lidovou architekturu, muzea a hrady a zámky. Za návštěvu určitě stojí skanzen ve Strážnici, který se snaží ukázat lidovou architekturu Slovácka a okolí. Ve skanzenu je 64 objektů a nachází se v přírodním parku Strážnické Pomoraví.

Bílé Karpaty 3

Nedaleko skanzenu je také zámek, ve kterém si můžete prohlédnout zámeckou kapli, knihovnu a výstavu hudebních lidových nástrojů. V zámeckém areálu je pak rozsáhlý anglický zámecký park a nedaleko něj také židovský hřbitov se synagogou.

Zato v Tvarožné Lhotě najdete unikátní muzeum oskoruší, kde si můžete koupit různé výrobky z oskoruše, ale i samotný stromek. Velkým lákadlem je také město Luhačovice. Kromě zámku, můžete zajít do minigalerie rozhleden. Avšak je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci při procházkách lázeňskou kolonádou a obdivování krásných historických budov. Zároveň můžete ochutnat léčebné prameny. Pokud přece jen preferujete trošku více akce, v Luhačovicích je také ski areál.

Ubytujte se v Bílých Karpatech

Pro svou relativní vzdálenost a nedotknutelnost jsou Bílé Karpaty oblíbenou turistickou destinací nejen Čechů a Slováků. Díky tomu nabízejí také široké možnosti ubytování od luxusních pobytůhotelích několika hvězdičkových kategorií či lázních až po levné ubytování v kempech či privátech. Růžné cenové katergorie i vybavení najdete v penzionechapartmánech a chatách či chalupách

Ať je léto nebo zima, vždy je lepší hledat ubytování s předstihem. I když oblast Bílých Karpat je poměrně velká, oblíbené destinace mohou být v hlavní sezóně vyprodané.

Pro aktivní dovolenou nebo pobyt v Bílých Karpatech si nazapomeňte pohodlné boty na pěší túry po vrcholcích hor, přírodními rezervacemi a nedotknutými lesy. Můžete si sebou přibalit také kolo, cyklisti jsou vítání. Navíc v celé oblasti je několik bikeparků pro ozvláštnění klasické cyklistiky. V létě nezapomeňte plavky. Kromě přírodních koupališť a plaveckých areálů, můžete využít wellness a spa v lázních. V zimě si sebou vezměte lyže všeho druhy a snowboard. Na území Bílých Karpat je několik ski areálů.