Loading

Ubytování v Bílých Karpatech

(25 objektů)

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Hotel Arena

Brumov-Bylnice, v obci / ve městě, v centru města
Ideální pro pěší a cyklo turistiku

Vila Evička

Luhačovice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Stylové ubytování v Luhačovicích!

Resort Rybníček

Blatnice pod Svatým Antonínkem, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
WELLNESS AREÁL kde Vám bude fajn :-)

Zelená chalupa

Vápenice, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné výhledy, sauna a kvalitní káva.

Penzion Stella

Luhačovice, na okraji obce / města, u řeky
Útulný rodinný penzion blízko centra

Turistická ubytovna Nová Lhota

Nová Lhota, v obci / ve městě
Turistická ubytovňa Nová Lhota sa nachád

Apartmán Melodie

Vápenice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ideální rodinná dovolená, sauna, krb

Chalupa Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou, v obci / ve městě
Dva apartmány v domě se zahradou

Chata Vyškovec

Vyškovec, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v samém srdci Moravských Kopanic
1 - 25 / 25

Bílé Karpaty

Bílé Karpaty 1

Nedotčená příroda i lidova architektura

Pohoří Bílé Karpaty leží přímo na hranici mezi Českou republikou a Slovenskem a zasahuje do obou zemí. Katastrálně spadá do Zlínského kraje a okresu Uherské Hradiště. Pohoří je zčásti zalesněné, ale kromě hlubokých nedotčených lesů v něm najdete louky a pastviny. Celé území patří pod chráněnou krajinnou oblast Bílé Karpaty. Pokud si chcete užít nedotčenou přírodu, pohyb nebo lidové tradice a kulturu, jsou Bílé Karpaty ideálním místem pro Vaši letní i zimní dovolenou.

Bílé Karpaty se rozprostírají mezi městy Strážnice a Valašské Klobouky. Dalšími významnými městy jsou například Luhačovice nebo Slavičín. Geograficky sousedí na západě s Vizovickými vrchy, na východě se Slovenskem, konkrétně s CHKO Biele Karpaty. Javorníky jsou severním sousedem Bílých Karpat a na jihu je Dolnomoravský úval.  Délka území je asi 75 kilometrů, šířka na území České republiky je přibližně 10 kilometrů. Nejvyšší horou je Velká Javořina (970 m n. m.). CHKO Bílé Karpaty o rozloze 715 km2 byla založena v roce 1980. Předmětem ochrany je nedotčená příroda a vzácné luční biotopy.

Rozhlednový ráj

Bílé Karpaty jsou propleteny turistickými trasami, cyklostezkami a jsou zaručeně místem rozhleden. Po celém území najdete velké množství různých rozhleden, které Vám naskytnou krásný výhled například na Moravské Slovácko, Slovensko, Vizovické vrchy a okolní místa. Vystoupat můžete například na rozhlednu Královec u Valašských Klobouků. Vyhlídka z 18 metrové dřevěné rozhledny tyčící se na hoře Královec (655 m n. m.) Vám poskytne daleký výhled na Bílé Karpaty, Javorníky nebo Vizovické vrchy.

Kromě toho je v jejím okolí přírodní rezervace Javorůvky (oblast mokřadních pramenišť, květnatých luk a motýlů) i přírodní památka Dobšena (horská louka s výskytem 8 druhů orchidejí). Rozhledna je asi 3 kilometry východně od Valašských Klobouků.

Bílé Karpaty 2

Pokud toužíte po trošce adrenalinu, můžete vyzkoušet například paragliding z hory Velký Lopeník (911 m n. m.). Hora leží nedaleko Velké Javořiny, také na hranici mezi Slovenskem a Českou republikou. Zajímavostí je, že rozhledna na této hoře je postavena na kamenném základě a na její stavbě se podíleli jak Češi, tak Slováci. Dobrým tipem na výlet může být například rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty. Na téměř 34 metrů vysokou rozhlednu vede 177 schodů. Z ochozu však dohlédnete jak na Pálavu, tak i do Rakouska nebo na vrcholky Bílých Karpat.

Nedaleko této rozhledny je výletní areál Salaš Travičná, kde se pobaví jak děti, tak dospělí. V areálu je muzeum kopaničářských roubených staveb, ekostezka, arboretum, ale i sportovní aktivity jako lanovky, lávky a možnost projížďky na koních.

Rozhledna Šumárník (398 m n. m.) stojí jako upomínka bývalého keltského hradiště. V jejím okolí jsou dřevěné sochy. Nedaleko této rozhledny je navíc kemp a rekreační středisko s možností ubytování, občerstvení a sportovního vyžití v místním bikeparku. V létě můžete navíc využít i přírodní koupaliště Lučina.

Oblíbeným turistickým lákadlem je Velká Javořina. V létě se můžete procházet po vrcholcích hor nebo zavít do národní přírodní rezervace Javořina. V ní totiž najdete prales, tedy přirozený les bez různých zásahů. V zimě je to oblíbené místo pro lyžování. Nachází se zde totiž ski areál se třemi sjezdovkami a vleky. Kromě toho je to skvělé místo na běžky, protože zde vedou běžecké lyžařské stopy.

Nahlédněte i do historie

Pokud vyrážíte za kulturou a památkami, ani v tomto Vás Bílé Karpaty nezklamou. V dané oblasti je hned několik míst, která mísí lidovou architekturu, muzea a hrady a zámky. Za návštěvu určitě stojí skanzen ve Strážnici, který se snaží ukázat lidovou architekturu Slovácka a okolí. Ve skanzenu je 64 objektů a nachází se v přírodním parku Strážnické Pomoraví.

Bílé Karpaty 3

Nedaleko skanzenu je také zámek, ve kterém si můžete prohlédnout zámeckou kapli, knihovnu a výstavu hudebních lidových nástrojů. V zámeckém areálu je pak rozsáhlý anglický zámecký park a nedaleko něj také židovský hřbitov se synagogou.

Zato v Tvarožné Lhotě najdete unikátní muzeum oskoruší, kde si můžete koupit různé výrobky z oskoruše, ale i samotný stromek. Velkým lákadlem je také město Luhačovice. Kromě zámku, můžete zajít do minigalerie rozhleden. Avšak je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci při procházkách lázeňskou kolonádou a obdivování krásných historických budov. Zároveň můžete ochutnat léčebné prameny. Pokud přece jen preferujete trošku více akce, v Luhačovicích je také ski areál.

Ubytujte se v Bílých Karpatech

Pro svou relativní vzdálenost a nedotknutelnost jsou Bílé Karpaty oblíbenou turistickou destinací nejen Čechů a Slováků. Díky tomu nabízejí také široké možnosti ubytování od luxusních pobytůhotelích několika hvězdičkových kategorií či lázních až po levné ubytování v kempech či privátech. Růžné cenové katergorie i vybavení najdete v penzionechapartmánech a chatách či chalupách

Ať je léto nebo zima, vždy je lepší hledat ubytování s předstihem. I když oblast Bílých Karpat je poměrně velká, oblíbené destinace mohou být v hlavní sezóně vyprodané.

Pro aktivní dovolenou nebo pobyt v Bílých Karpatech si nazapomeňte pohodlné boty na pěší túry po vrcholcích hor, přírodními rezervacemi a nedotknutými lesy. Můžete si sebou přibalit také kolo, cyklisti jsou vítání. Navíc v celé oblasti je několik bikeparků pro ozvláštnění klasické cyklistiky. V létě nezapomeňte plavky. Kromě přírodních koupališť a plaveckých areálů, můžete využít wellness a spa v lázních. V zimě si sebou vezměte lyže všeho druhy a snowboard. Na území Bílých Karpat je několik ski areálů.

Názory a doporučení

Pavel Zubatý (ubytovatel) 26.5.2020
Výlety, atrakce, zábava Pokud vás neláká rybaření, v okolí je hodně cyklotras, tzv. vinných stezek. Narazíte zde i na vinné sklípky. Jedinečná technická památka Baťův kanál nabízí výlety lodí i s možností zapůjčení malé loďky v Přístavišti, vzdáleném 1 km nebo můžete vodní lodní výlet kombinovat s půjčovnou hausbótů přímo na ranči. Na jih i na sever je jedinečný výlet přes zdymadla v délce 20 + 20 km. Na cestě je možno navštívit vinné sklepy Petrov - Plže (UNESCO) 15 km, ve Strážnici Skanzen jihovýchodní Moravy 9 km, Velehrad 20 km, hrad Buchlov 25 km, zámek Buchlovice 20 km, zámek Milotice 25 km a další. Ve Veselí nad Moravou je místní zrekonstruované koupaliště s tobogány a skluzavkami, vzdáleno jen 1 km. Krásnou procházkou lipovou alejí podél řeky Moravy se dostanete na koupaliště, ale i do centra města za památkami, kulturou a vším, co budete potřebovat na své dovolené nakoupit. Přírodní štěrkopískové nádrže jsou v blízkém okolí, zámek a zámecký park je 500 a hvězdárna 1 km, také je možnost zahrát si bowling 1 km a tenisové kurty jsou vzdáleny 700 m u zámku na okraji nádherného parku. Možnosti koupání Nemusíte využít jen koupaliště ve Veselí nad Moravou, okolní městečka nabízí rovněž koupaliště, např. Moravský Písek, koupaliště Albatros, Blatnice pod Sv. Antonínkem, Lipov, Těmice, Hluk, Kunovice, koupaliště Vracov, aquapark Uherské Hradiště, rovněž přehrada Nad Sovínem - Smraďavka, přehrada Lučina, pískovna Čtverec Ostrožská Nová Ves, jsou ke k dispozici.
Bernadeta Hnízdová (skupina - návštěvník) 20.5.2020
Dobré rybaření a krásné prostředí.
Mira Anna Barsa (rodina s malými dětmi - návštěvník) 20.5.2020
Slovácko je Slovácko - krásný kraj.
Albert Kšiňan (skupina - návštěvník) 14.4.2020
Bílé Karpaty ......nádhera
Jitka Žvaková (ubytovatel) 2.4.2020
Slovácko je srdcem folklorních setkání od Strážnice, po Horňácké festivaly. Víno a vinné stezky vás provádí celým krajem a nevynechají ani perly jako je Velehrad, hrad Buchlov, Buchlovice- zámek, či zámek Milotice. Neunikne vám ani strážnický skanzen se zámkem. Baťův kanál vás proveze na loďkách od Otrokovic až po Rohatec, místy chráněnou krajinou s možností koupání se. Pro rybáře je zde kromě řeky Moravy síť štěrkopískových jezer, známých unikátními úlovky. Tady v čisté vodě se zbytek rodiny může vykoupat. Po celé prázdniny města nabízejí bohatý kulturní program. Sportovci ocení tenisové kurty, zimní stadion, in-line bruslení či obrovský areál s golfem.
Lucie Stašová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 15.3.2020
Čubova rozhledna, Pulčinské skály, Pulčinské vodopády
Martina Moosova (starší pár - návštěvník) 16.2.2020
Krasna priroda, Půlčínské skály, Čertovy skály
Marie Hurtová (starší pár - návštěvník) 12.2.2020
vzhledem k počasí a krátkému pobytu nelze hodnotit, vyjely jsme do Zlína-muzeum Bati moc pěkné, výlet na Pustevny též.
Lubomír Burýšek (sólo host - návštěvník) 4.12.2019
Mam Přerovsko rád
Anna Kneblová (ubytovatel) 19.11.2019
Do blízkého okolí jsou pořádány pravidelné půl denní zájezdy jako např. ZOO Lešná, Zlín, Baťův kanál, Beskydy, Vizovická palírna Jelínek, Zámek Vizovice, Velehrad, vinné sklípky apod.
Alice Jandová (ubytovatel) 15.11.2019
Aktivní odpočinek a nabrání nových sil.
Michaela Fišerová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 9.9.2019
Turistické trasy, rozhledna Lopeník, Žítková
Eva (rodina s malými dětmi - návštěvník) 6.9.2019
Vinne sklipky, cykloturistika
Josef Šimek (sólo host - návštěvník) 17.8.2019
Doporučuji procházku okolo přehrady u Pozlovic.
Radka Lamačová (skupina - návštěvník) 1.8.2019
Javořina