Loading

Ubytování v Krušných horách

(29 objektů)

Chalupa U Studánky

Moldava, v obci / ve městě, v centru města
Chalupa pro rodiny s krbem a saunou

Apartmány Pod Hradem

Skalná, v obci / ve městě
Komfortné apartmány v blízkosti hradu

Penzion Pod Komínem

Skalná, v obci / ve městě, v lese
Komfortní penzion se zahradou a bazénem

Hotel Slavie

Ústí nad Labem, v obci / ve městě, u řeky
Hotel v klidné části města

Chata Pohoda

Abertamy, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Chalupa Martinka

Kolová, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulné rodinné ubytování s bazénem

Apartmány U Gejzíru

Karlovy Vary, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány přímo v lázeňském centru

Penzion Pavel

Karlovy Vary, v obci / ve městě
Penzion jen 10 min od centra

Chata Svahová

Boleboř, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata se saunou a vířivkou u lesa

Apartmán Tisá 68

Tisá, v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování za rozumné ceny
1 - 29 / 29

Krušné hory

Krušné hory 1

Podceňovaná oblast severozápadních Čech

Industriální pověst hranice severozápadních Čech s Německem často zastiňuje opravdový klenot oblasti - Krušné hory. Průmyslové podhůří mnoho turistů k návštěvě regionu odradí, proto pokud si českou přírodu nejraději vychutnáváte o samotě, Krušné hory jsou pro Vás správnou volbou.

Dovolenou si zde užijete nejen v zimě, kdy je k dispozici nespočet lanovek a běžkařských stop, ale i v létě, kdy na Vás čekají různě náročné cyklistické i turistické trasy.

Jednou do hor, jindy třeba na zámek

Málokterá oblast v Čechách nabízí tak rozmanité možnosti trávení volného času jako Krušné hory. Do tajuplného pohoří se zamilují nejen obdivovatelé drsné krajiny, na své si přijdou i milovníci historie nebo vyznavači naučných muzejních expozicí. K oblasti také neodmyslitelně patří lázně, takže jestli hledáte spíše odpočinkovou dovolenou Teplice a Karlovy Vary Vás stoprocentně uspokojí.

Každý správný horal, který do Krušných hor zavítá, by neměl odjet bez zdolání nejvyššího vrcholu oblasti Klínovce. Zdatní turisté se mohou vydat na Jelení horu, údajně nejkrásnější kopec regionu. Na tento vrchol ale nevede značená cesta, proto je výstup vhodný pouze pro zkušené. Dokonalou relaxaci Vám přinesou i procházky kolem třech Špičáků, soustavě vrcholů sopečného původu.

Přírodní památkou, kterou nesmějí minout ani rodiny s dětmi, je skalní útvar Sfingy u Měděnce. Překrásný výhled na krušnohorské pohoří a nedaleké Doupovské hory umocní protékající řeka Ohře.

Krušné hory 2

Pohádkové představy ve fantazii dětí i dospělých probudí majestátné hrady a zámky, které se v Krušných horách vyskytují. Za návštěvu rozhodně stojí zámek Duchcov, který je proslavený jako místo, kde zemřel Giacomo Casanova.

Stejně tak na své cestě nesmíte minout hrad Loket a Horní hrad, nazývaný také Hauenštějn. V blízkosti druhého z nich se nachází arboretum, které Vám dopřeje stín během horkých letních dní.

Stále v rekonstrukci je hrad Hartenberg, který můžete zevnitř obdivovat pouze v době letní sezóny. Zříceninami s magickou atmosférou se časem staly hrady Hasištejn a Střekov.

Výhledy na českou i německou stranu Vám dopřeje hned několik místních rozhleden. Vystoupáte na věž Pajndl, Blatenský vrch, Cibulka nebo Bleiberg? Dobrodruzi, kterým výšky nic neříkají, budou více než vítaní v Jáchymově. Ve městě, kde se dříve těžilo stříbro, barevné kovy a uran, je zpřístupněna středověká štola plná dobových předmětů určených k těžbě.

Jestliže chcete srdce rozbušit ještě o trochu víc, vydejte se do sportovně-zábavního areálu na Plešivci u města Abertamy. Adrenalinoví nadšenci zde mohou vystoupit ze své komfortní zóny a vyzkoušet třeba obří houpačku nebo bungee trampolínu.

Jedním z měst, do kterého se touží podívat každé dítě, je Boží Dar. Místo, ve kterém údajně úřaduje Ježíšek, od roku 2007 zpřístupnilo hravou Ježíškovu cestu, která je určená právě dětským návštěvníkům. Vyrazte na příjemnou procházku, při které Vaše ratolesti zabaví několik úkolů na roztomilých zastávkách. Zvolit můžete jak nenáročnou, tak o něco delší trasu.

V zimě za aktivním odpočinkem

Nejen pro letní dovolenou jsou Krušné hory jako stvořené, i zima zde má své kouzlo. V oblasti jsou k dispozici téměř tři desítky skiaréálů, které nabízí různě náročné svahy. Mezi nejpopulárnější z nich patří Ski areál Klínovec a Areál Neklid Božím Daru.

Krušné hory 3

Pokud dáváte před sjezdem přednost běhání ve sněhu, ani Vy se nebudete v krušnohorském pohoří nudit. Hřebeny bývají během zimy často zality sluncem, stopy jsou dobře udržovány a provoz není tak hustý jako v jiných českých horách. Příjemných hospůdek a restaurací s teplým grogem je v regionu také dostatek.

Krušné hory - ubytování s luxusním servisem i rodinnou atmosférou

Prestože není oblast svérázného českého pohoří vyhledávanou dovolenkovou oblastí tak jako například Krkonoše nebo Šumava, je poměrně lehké zde najít příjemné ubytování za slušnou cenu.

Vybírat můžete z rozmanité nabídky hotelů, penzionů, apartmánů, privátů nebo rodinných chat. V nabídce jsou i levná ubytování pro méně náročné návštěvníky. Většina ubytovacích zařízení navíc nabízí možnost rezervace online, která je pohodlná pro obě strany.

Je jen na Vás, jestli si vyberete ubytování ve větším městě a na jednotlivé výlety budete vyrážet do okolí, nebo se na chvíli zabydlíte přímo v srdci drsné krušnohorské přírody. Svou dovolenou můžete pojmout i jako roadtrip a nocovat každou noc na jiném místě.

Dejte oblasti šanci a vyrazte sem za odpočinkovou i aktivní dovolenou. Široký výběr aktivit pro dospělé i děti stejně jako nepřeberné množství ubytovacích zařízení dělá z regionu perfektní místo pro trávení volného času pro celou rodinu, seniory, ale i pro zamilovaný pár.

Názory a doporučení

Vladimír Kiklhorn (ubytovatel) 14.3.2019
Kamencové jezero, zoopark, muzeum, nákupní možnosti, v blízkosti hranice s SNR.
Bohumila Šindelářová (ubytovatel) 14.3.2019
Karlovarský region nabízí prožití volného času aktivně a odpočinkově. Můžete navštívit lázeňská města Karlovy Vary, Jáchymov i Mariánské lázně, hrady Loket a Bečov. Město Jáchymov nabízí prohlídku hornického muzea i návštěvu několika podzemních štol. V blízkosti je také lanové centrum Plešivec s množstvím turistických cest, v zimě bežeckých tras i vyžití na sjezdovkách různé náročnosti. Krušné hory nabízí mnoho sportovních i relaxačních aktivit.
Jaroslav Dvořák (ubytovatel) 5.3.2019
Navštívit Bečov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Klášter Teplá, Cheb.
Kateřina Bačeová, Bohuslav Bače (ubytovatel) 15.1.2019
- příroda - lázně - hrady - rozhledny
Michala Matoušková (ubytovatel) 21.11.2018
Karlovarský kraj nabízí širokou škálu jak možností léčení v mnoha lázeňských městech regionu, tak řadu volnočasových aktivit - turistika, lyže, golf, cyklistika.
Tereza Langerová (mladý pár - návštěvník) 25.10.2018
Možnost sportovního vyžití. Hezké prostředí Krušných hor.