Loading

Ubytování v Kraslicích

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Anna

Kraslice, v obci / ve městě
Pohodlný apartmán v Krušných horách

Penzion Bublava

Bublava (Kraslice 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Přímo na sjezdovce, s wellness

Apartmány u Havelků

Bublava (Kraslice 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Nově postavené apartmány 1 km od vleku

Chalupa Vysoká Jedle

Nejdek (Kraslice 11,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Výhodná cena a klid v lese, na samotě!

Penzion Jelení

Nové Hamry (Kraslice 13,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pohoda, klid a jídlo v Krušných horách!

Hotel U Špejcharu

Nový Kostel - Kopanina (Kraslice 14,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Útulné, selským nábytkem zařízené pokoje

Chaty Na bílé stopě

Horní Blatná (Kraslice 19,3 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Výhodné ubytování pro aktivní rekreanty

Pension Bohemia

Horní Blatná (Kraslice 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Penzion s restaurací v Krušných horách

Chata Pernink

Pernink (Kraslice 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata v blízkosti skiareálu

Pension Jitřenka

Pernink (Kraslice 19,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Klidné ubytování v Krušných horách
1 - 10 / 10

Kraslice

Kraslice 1

Vzhůru do Kraslic

Myslíte si, že kraslice je předmět, který se pojí pouze s obdobím Velikonoc? Chyba lávky.

Jedny Kraslice objevíte i v Karlovarském kraji v okresu Sokolov. Toto malé město je pak, co by kamenem dohodil od státní hranice se sousedním Německem.

První věc, které si během příjezdu do města všimnete je úžasná příroda v jeho okolí. Ta je tvořena pohořím Krušných hor a nekonečným mořem lesů, které se táhnou všude, kam Vaše oko dohlédne.

Romantickou scenérii doplňuje ještě koryto řeky Svatavy, která se tu setkává se Stříbrným a Kamenným potokem. V případě, že se vydáte směrem k Sokolovu dozajista neminete i několik vodních ploch. Tou první je vodní nádrž Horka. Tou druhou je jezero Medard.

Jen pár minut za Sokolovem Vás pak pohltí Slavkovský les. Jestli ale přemýšlíte o tom, že byste rádi poznali i některé další destinace v okolí Kraslic, během chvilky se ocitnete v Rotavě, Přebuzi či Nejdku.

Území, na kterém stojí dnešní Kraslice bylo využíváno už mnoha starověkými kulturami. Co přesně vedlo k založení města však úplně jistě nevíme. Snad za to mohl fakt, že tudy už kdysi vedla frekventovaná trasa do blízkého Německa.

Protože však spisy o dění v těchto končinách hovoří jen poskrovnu, odhaduje se, že k vybudování Kraslic došlo mezi 12.-14. stoletím. Někdy v tomto časovém úseku byly založené některé další obce a města v okolí.

To však nemění nic na tom, že zájem o zdejší panství byl mezi šlechtici a církevními představiteli obrovský. Mohlo za to především nedozírné přírodní bohatství, které se výrazně podepsalo na hospodářském růstu tohoto území.

Překotný rozvoj vyústil v to, že ve 14. století se z Kraslic stává oficiální královské město. Nepokoje a nezodpovědné chování nových pánů ale narušily chod dosud poklidného střediska. Někteří lidé dokonce utekli za hranice království a založili sesterskou obec Klingenthal.

Jak horní průmysl upadal, lidé byli nuceni přemýšlet nad novými zdroji obživy. Ten hlavní našli ve výrobě hudebních nástrojů. Dnes jsou Kraslice vyhledávaným cílem domácích i zahraničních turistů.

Kraslice 2

Kam v Kraslicích na výlet?

Teď se podíváme na to, na jaké památky lze v Kraslicích narazit. Dominantní stavbu představuje kostel Božího Těla, vedle kterého je situovaná socha sv. Jana Nepomuckého. Tu doplňuje ještě Mariánský sloup, kterému vévodí socha Panny Marie.

Při procházce mimo centrum objevíte zříceninu hradu Hausberg. Jeho předchůdcem bylo stanoviště Chodů, kteří hlídali vnější hranice království. Okolo pozůstatků hradu je také bohaté archeologické naleziště, které už v historii vydalo několik pozoruhodných pokladů. Napříč Kraslicemi pak narazíte ještě na několik roubených stavení a vil, které patřily místním průmyslníkům.

Kdo by se chtěl podívat i k některému z dalších zajímavých objektů, tomu doporučíme návštěvu hradu Loket. V něm je expozice práva útrpného a výstava původních hradních předmětů a sbírek. Na své si ale přijdou i milovníci fresek a historických zbraní.

Během dovolené se ale s dětmi můžete věnovat i dobročinnosti. Stačí, pokud si uděláte cestu ke zřícenině hradu Hartenberg. Na něm se už několik let konají záchranné práce, kterých se zúčastnily už stovky dobrovolníků z celého světa. Jestli se tedy nebojíte práce, uvidíte, že se pomoc při rekonstrukci hradu stane Vaším životním zážitkem.

Možnosti sportu ve městě

V Kraslicích je jediné multifunkční sportovní hřiště. To ale nevadí, jelikož zdejší krajina přímo svádí k celodenním túrám, nebo k jízdě na kole.

V případě, že se budete chtít vykoupat, jako vhodný cíl se jeví vodní nádrž Jesenice. Když však dojde k náhlé změně počasí, nezoufejte. V dobré vzdálenosti od Kraslic je Aquafórum Františkovy Lázně.

Po stránce zimních sportů je situace o mnoho lepší. Vede tudy Krušnohorská magistrála a takřka za rohem je i několik lyžařských středisek. Maximálně za deset minut stanete u Ski areálu Lišák, nebo u Ski areálu v Bublavě. Cestu proto zvládnou i ti z Vás, kteří přijeli lyžovat spolu s menšími dětmi.

Kraslice 3

Jaké je ubytování v Kraslicích?

V Kraslicích je nejoblíbenějším typem ubytování penzion. Také tu ale narazíte na cenově dostupné ubytování v soukromí.

V případě, že si nechcete připlácet za služby a chcete mít vše ve své vlastní režii, pronajměte si chatu, nebo horskou chalupu.

Kdo si ale přeje dovolenkový pobyt se vší parádou, toho odkážeme do sousední Bublavy, ve které je v provozu několik komfortních hotelů.

V Kraslicích lze dělat tolik různých aktivit, že Vám v nich nuda rozhodně nehrozí. Zároveň se jedná o místo, které se bude líbit i Vašim ratolestem. Vypadá to tu totiž skoro, jako v nějaké pohádce.