Loading

Ubytování v Západních Čechách

(28 objektů)

Penzion Pod Komínem

Skalná, v obci / ve městě, v lese
Komfortní penzion se zahradou a bazénem

Apartmány Brevant

Železná Ruda, v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Villa Rokycanská

Plzeň, v obci / ve městě
Moderné apartmány s vynikajíci polohou

Apartmán Duhová

Františkovy Lázně, na okraji obce / města
Komfort jen 12 min. pěšky od pěší zóny

Apartmány Trnov

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Originální dovolená na Šumavě.

Apatmán u Řežábků

Kolinec, na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Penzion Apartmány Bečov

Bečov nad Teplou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Sluneční terasa, dětské hřiště a bazén

Chata Pohoda

Abertamy, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Dokonalá dovolená, super lokalita u lesa

Apartmány Vydrýsek

Srní, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulní apartmány v malebné přírodě!

Ubytování u Jaklů

Železná Ruda, na okraji obce / města, u vleku
Jen 500 m od Sportovního areálu Špičák
1 - 28 / 28

Západní Čechy

Osvěžte se v otevřené náručí Západních Čech

Nabízíme Vám nejúčinnější recept na vyšumění starostí. Patřičné protilátky nasajete na dovolené v Západních Čechách. Zde, na území Plzeňského a Karlovarského kraje na Vás dýchne jedinečná atmosféra pohostinnosti, léčivých pramenů, poutavých dějin i krásné přírody.

Pozoruhodná minulost tohoto koutu ČR si Vás podmaní po celou dobu pobytu. Je totiž nesmazatelně vryta do paměti krajiny i krásy staveb. Hluboké duchovní kořeny regionu dokládá premonstrátský klášter Teplá s unikátní knihovnou.

Kouzelná místa Západních Čech

Tep doby lze nahmatat i v Kladrubech, kde Jan Blažej Santini postavil benediktinský klášter. Ctitelům hradů lze doporučit gotický Loket, tyčící se nad meandrem Ohře. V pozadí zájmu by neměl zůstat ani hrad Bečov nad Teplou se světově unikátním relikviářem svatého Maura. Za návštěvu stojí také zřícenina Přimdy, vodního hradu Švihov a vzorně rekonstruovaných Velhartic.

Vyhledáváte spíše výlety na zámky? I těch si na západě Čech užijete dosyta. A nemusí jít pouze o Kynžvart proslavený kabinetem kuriozit rakouského kancléře Metternicha. Za poznání stojí i Horšovský Týn, případně méně známější Bezdružice. Na Chyši pobýval Karel Čapek, kouzelnou atmosféru vytváří i Bor u Tachova.

Návštěva nespočtu měst uspokojí i ty nejnáročnější turisty. V Chebu lze vidět pozůstatky románské falce i komplex kupeckých domů Špalíček. Nepochybně zde narazíte i na stopy připomínající vraždu Albrechta z Valdštejna. V centru Chodska, Domažlicích, zase popravy Jana Sladkého Koziny.

Unikátní radniční věž a bývalý hrad spatříte v Kadani. Branou do oblasti Šumavy jsou Klatovy, chlubící se Bílou a Černou věží. U Bílého jednorožce lze tamtéž spatřit repliku barokní lékárny. Nad soutokem čtyř řek se vypíná Plzeň, čtvrté největší město republiky. Ta nenabízí pouze výborné pivo. Katedrála svatého Bartoloměje se pyšní nejvyšší věží v ČR, zdejší Velká synagoga je třetí největší na světě.

Hornickou minulost lze poznat návštěvou důlních skanzenů ve Stříbře a Krásně. Stopy po štolách, ale i temné komunistické minulosti, na Vás čekají v Jáchymově. Naopak Horní Slavkov se může pochlubit jednou z nejdelších tradic výroby porcelánu.

Lidovou architekturu prezentují hrázděné zemědělské usedlosti v Doubravě. Památkovou zónu totožného zaměření lze spatřit i v Královském Poříčí.

Lázně, příroda, volný čas a kultura

Načerpání pozitivní energie, romantické procházky a chuť čerstvých oplatek. Vše zmíněné umožňuje turistům dovolená na západě Čech v míře vrchovaté. Největšími lázněmi jsou Karlovy Vary s pěti kolonádami, tryskajícím Vřídlem, lahodným bylinným likérem i proslulou sklárnou Moser. Mariánské Lázně obklopují nádherné parky. Klid v nich načerpáte i zaposloucháním se do tónů slavné Zpívající fontány. Útulné Františkovy Lázně ukrývají nejen slavnou sošku nahého chlapce, ale také řadu půvabných pavilonů.

Do stejné kategorie spadají i další místa. Lázně Jáchymov jsou nejstarší radioaktivní lázně na světě. V Lázních Kynžvart lze ochutnat obnovený pramen Richardka. Uprostřed hlubokých lesů se ukrývají Konstantinovy Lázně zaměřené na léčbu srdce a oběhového systému.

Příroda na západě Čech má ty nejlepší předpoklady znásobit Váš kladný pocit z odpočinku. Nejen zásluhou chráněných krajinných oblastí Český les (nejvyšší hora Čerchov) a Slavkovský les. I Krušnohoří, kterému dominuje Klínovec, umí leccos nabídnout.

Vybírat můžete i z mnoha přírodních rezervací. Smraďoch dělá čest svému jménu, zajímavá zastavení nabízí naučná stezka Kladská. Lokalita SOOS je výjimečná bahenními sopkami a rozsáhlými rašeliništi. Ctitelé již vyhaslých sopek mohou vyšlápnout na Komorní a Železnou hůrku, případně Podhorní vrch.

K příjemným letním aktivitám svádí během dovolené hustá síť tras turistických i cyklistických. Využijete-li je, čekají Vás klidné procházky, pohádkové scenérie, romantické vyjížďky i adrenalinem nabité dovádění. V zimě jsou snadno dostupné kvalitní sjezdovky i běžecké trasy ve ski areálech Boží Dar, Bouřňák a Plešivec.

V Západních Čechách máte o zábavu postaráno

Region nabízí i vyhlídkové lety a v areálu kladrubského hřebčína si lze odpočinout v sedlech koní. S výbornými podmínkami počítejte v aquacentrech s celoročním provozem. Přehrady Jesenice a Skalka lze využít pro koupání, rybaření, jachting i potápění.

Motoristické nadšence nadchnou expozice historických motocyklůBečově nad Teplou a Železné Rudě. Vzpomínky na dětství oživí muzeum hraček, které se nachází ve městě Měčín. Plzeňská interaktivní Techmania je určena všem, stejně jako místní ZOO.

Své blahodárné účinky mnohokrát prokázal také golfový areál v Karlových Varech. Výhodou navíc je, že se k tomuto městu můžete rychle přiblížit zásluhou místního letiště. Totožným sportem se lze nechat unést i na nejstarším hřišti u nás v Mariánských Lázních. Zde lze zavítat i do areálu Boheminium, čtvrtého největšího evropského parku miniatur.

Skutečný zážitek umožňuje návštěva hudebních festivalů. Ve Františkových Lázních jde o Týden Johanna Strausse. V nedalekých Mariánských Lázních se lze zaposlouchat do tónů Chopinova a Mozartova festivalu. Karlovy Vary se mohou pochlubit prestižním Mezinárodním filmovým festivalem.

Ubytování v Západních Čechách

Oblast nabízí širokou škálu ubytovacích služeb, a to i mimo turistickou sezónu. Většina kapacit je připravena na to, aby po zážitkami napěchovaném dni poskytla klientům patřičný komfort.

Na kraji velkých aglomerací jsou k dispozici kempy a chaty. Obojí nabízí v režimu last minute bezkonkurenční ceny. Samozřejmostí měst jsou penziony, apartmány a hotely všech cenových kategorií. Tyto uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších klientů. A kdo vyhledává klid a soukromí, určitě si vybere z nabídky mnoha privátů.

Západní Čechy jsou tedy vhodné pro každého. Své si v nich najdou ctitelé aktivní dovolené, ale i ti, kteří upřednostňují spíše relaxem naplněné volné dny. Nevěříte? Přijeďte se podívat.

Názory a doporučení

Alexandra Růžičková (ubytovatel) 21.1.2019
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 21.1.2019
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
JARMILA KOHOUTOVÁ (starší pár - návštěvník) 19.1.2019
Pěkná krajina, voda, přehrada, lesy, lázně, cyklotrasy a pěší stezky.
Kateřina Bačeová, Bohuslav Bače (ubytovatel) 15.1.2019
- příroda - lázně - hrady - rozhledny
Pavel Kvita (ubytovatel) 8.1.2019
V okolí do 30 km je toho hodně-především nádherné horské scenérie, hrady Kašperk, Rabí, Velhartice, zajímavé atrakce v národním parku, Muzeum Šumavy v Kašperských Horách, Muzeum sirek v Sušici, mnišské katakomby a Černá věž v Klatovech.
Jaroslav Dvořák (ubytovatel) 28.11.2018
Navštívit Bečov, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Klášter Teplá, Cheb.
Michala Matoušková (ubytovatel) 21.11.2018
Karlovarský kraj nabízí širokou škálu jak možností léčení v mnoha lázeňských městech regionu, tak řadu volnočasových aktivit - turistika, lyže, golf, cyklistika.