Loading

Ubytování v Horažďovicích

(0 objektů + 8 objektů v okolí 25 km)

Ubytování ve Strakonicích

Strakonice - Nové Strakonice (Horažďovice 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Luxusní apartmány za slušnou cenu

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Horažďovice 16,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Penzion Hnačov

Zavlekov (Horažďovice 17,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Wellness penzion v klidné části Šumavy

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Horažďovice 17,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Horažďovice 18,8 km vzdušně), v rekr...
Usedlost v klidném prostředí

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Horažďovice 19,5 km vzdušně), mimo obce / mě...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Rekreační areál Milavy

Velká Turná (Horažďovice 19,6 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Bohatě vybavený areál s chatkami

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Horažďovice 19,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji...
Originální dovolená na Šumavě.
1 - 8 / 8

Horažďovice

Horažďovice 1

Nevíte kam na dovolenou? Co tak Horažďovice?

Horažďovice jsou město v okrese KlatovyPlzeňském kraji. Rozprostírají se v příjemné zvlněné krajině Západních Čech – Horažďovické pahorkatině, v údolí řeky Otavy, v oblasti historických rýžovišť zlata. Leží mezi městy Klatovy a Strakonice.

Město vzniklo na místě původní slovanské osady při nedalekém přemyslovském hradu Prácheň (dnes zřícenina), poprvé je písemně zmiňováno v r. 1251. Založení a jméno údajně souvisejí s knížetem Gorazdem. V r. 1297 byla osada povýšena na město. Ve středověku se tu rýžovalo zlato a od 15. století se v Otavě chovaly perlorodky, což trvalo až do poloviny 20. století.

Od 19. století si město dlouho drželo zemědělsko-řemeslnický charakter. Z průmyslných podniků měla větší význam jen papírna, sirkárna a škrobárna. Město Horažďovice je známé především výrobou sportovních potřeb, zejména hokejek.

Město si zachovalo středověký půdorys i řadu pamětihodností, a tak bylo vyhlášeno za městskou památkovou zónu. Většinu historických památek Horažďovic najdete na náměstí Míru a v jeho blízkém okolí. Např. barokní mariánský sloup z r. 1723 a pozdně gotická kamenná kašna z r. 1503. V rohu náměstí se nachází novodobá radnice, stojící na místě staré.

Z raně gotického opevnění zde můžete vidět Červenou bránu, spodní část Prachatické brány a část hradeb s čtverhrannými baštami. Z církevních památek nepřehlédněte ani renesanční hřbitovní kostel sv. Jana Křtitele z konce 16. století, raně barokní kapli sv. Jáchyma a sv. Anny z konce 17. století, klášter minoritů u kostela Archanděla Michaela, který byl však znehodnocený novodobými úpravami. Určitě zaregistrujete i pozdě renesanční mlýn pod zámkem, patrový špitál a bývalé masné krámy ze 17. století.

Významnou dominantou města je raně gotický farní kostel sv. Petra a Pavla, který na sebe upozorňuje vysokou věží. Pochází z druhé poloviny 13. století.

Už z dálky zpozorujete na ostrohu nad řekou renesanční zámek na místě původního gotického hradu. Dnes v něm sídlí vlastivědné muzeum, v zámecké věži si potom můžete prohlédnout galerii. Zámek obklopuje volně řešený zámecký park s barokním glorietem (ozdobná zděná zahradní stavba).

Vydejte se objevovat krásy Horažďovicka

Horažďovice 2

Nádherná okolní příroda přímo vybízí k výletům, vydejte se na výlet pěšky nebo na kole, v orientaci Vám přitom pomohou vyznačené turistické trasy a cyklostezky.

Takže jestli jste si už prošli město, zajděte si i k zřícenině hradu Prácheň. Nedaleko se nachází dřevěný kostel sv. Klimenta, zřejmě vysvěcený samotným Metodějem.

Asi 10 km na sever se vydejte k Expozici lidové kultury v Chanovicích. Expoziční záměr je pojímán jako záchranný projekt pro v terénu ohrožené objekty lidového stavitelství v jihozápadních Čechách. V nedalekém chanovickém zámku navštivte muzeum řemesel a nedaleko obce, v blízkosti vrchu Chlum vyšlapte po více než 130 schodech na krásnou zděnou rozhlednu Chanovice a kochejte se pohledem po krásné okolní krajině.

Přibližně stejně daleko to budete mít jihozápadním směrem k hradu Rabí, výrazné dominantě horního Pootaví. Patří k nejmohutnějším středověkým hradním stavbám v ČR, pochází ze 14. století a je samozřejmě národní kulturní památkou. Nedaleko Rabí se nachází opravený renesanční zámek Žichovice z první polovice 17. století. Zámek sice není veřejnosti přístupný, můžete ho obdivovat jen zvenku, za prohlídku ale určitě stojí přilehlý park.

Na výlet se můžete vydat i západním směrem, asi 17 km od Horažďovic se tu dostanete do města Strakonice. Dominantou města a určitě i nejnavštěvovanějším místem zde je hrad Strakonice. Tento hrad s třemi nádvořími si určitě zaslouží Vaší pozornost, najdete tu hodně architektonických skvostů a kombinaci různých stavebních stylů. V areálu hradu nezapomeňte zajít do kostela sv. Prokopa a v hradním příkopu dokonce Hradní safari, kterého návštěva potěší nejen rodiny s dětmi.

Díky řece Otavě je město oblíbenou zastávkou vodáků. Aquapark Horažďovice Vám nabízí po celý rok odpočinek i aktivní vyžití na jednom místě. Kromě bazénů tu najdete tobogán a jiné vodní atrakce, wellness centrum, saunu, fitnescentrum, horolezeckou stěnu a další. V blízkosti obce Žihobce se nachází areál přírodního koupaliště, kde se můžete osvěžit zejména v letních měsících.

Horažďovice jsou skvělým tipem i pro dovolenou v zimě. Vždyť leží v předhůří Šumavy, která je rájem pro turisty ale i lyžaře a snowboardisty. Vydejte se teda do lyžařských středisek – Ski areálu Kocourov, Ski areálu Nezdice, Ski areálu Javorník, Ski areálu Hartmanice, toto jsou ty nejbližší.

Horažďovice 3

Ubytujte se v pohodlí, které Vám poskytnou Horažďovice

Najít si v Horažďovicích nocleh či dlouhodobější ubytování, jistě nebude pro Vás problém. Je tu spousta míst, kde se můžete ubytovat a někde i dobře najíst.

Zkuste si proto zajistit ubytování v hotelech, penzionech, apartmánech či v soukromí.

Cenově výhodné a přitom pohodlné ubytování zas najdete v ubytovnách. Jestli nejste moc nároční, možná vezmete zavděk i ubytováním ve vodáckém tábořišti.

Takže jestli ještě nejste rozhodnuti, kde strávíte svou dovolenou, zkuste to v Horažďovicích.

Je jedno jestli ji chcete prožít aktivně, nebo klidnými a příjemnými procházkami. Je tu hodně míst k vidění, až už jsou to historické či přírodní zajímavosti, které můžete poznávat v rámci pěší turistiky či na kole.