Loading

Ubytování ve Volyni

(2 objekty + 16 objektů v okolí 25 km)

Žižkův dům

Volyně, v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně, na okraji obce / města
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Volyně 3,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Volyně 8,6 km vzdušně), v obci...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Volyně 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u koupaliště
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Chalupa Vacov

Vacov (Volyně 12,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Volyně 14,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okr...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Volyně 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Hotel Rohanov

Vacov (Volyně 14,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Sportovně ubytovací komplex na Šumavě

Dům U Jelena

Vimperk (Volyně 14,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování v centru města
1 - 18 / 18

Volyně

Volyně 1

Za romantikou do malebných jižních Čech

Jste milovníky příjemných rodinných dovolených, při kterých můžete objevovat krásy menších českých měst? V tom případě zbystřete. Jestli jste o svém nadcházejícím pobytu zatím nepřemýšleli nijak do hloubky, je na čase se začít trochu zajímat o to, jaké možnosti Vám naše země nabízí. Dobrou volbou by pro Vás mohla být Volyně.

Toto město mírně exotického názvu se rozprostírá v Jihočeském kraji a jako takové spadá do okresu Strakonice. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, Volyně je celkem rozlehlá. Nejen, že k ní náleží rozsáhlé pole a lesy. Také k ní patří obce Račí a Černětice, které se nacházejí v ohbí říčky Volyňky.

A protože jsme v jižních Čechách, nemělo by Vás překvapit, že v okolí centra najdete i několik menších rybníků. Ne sice tolik, jakými se pyšní například Třeboň. Pro pohodové procházky ve dvou to však postačí. Proto neváhejte a prozkoumejte oblast okolo Hradčanského rybníka či Skalky. Příjemné zastavení slibuje také přírodní památka Na opukách. Jestli budete mít čas, udělejte si také výlet do Strakonic, Čkyně či do Hoštic, které jsou notoricky známé z filmů Slunce, seno.

Starobylá Volyně

První zmínky o existenci Volyně se datují do 13. století. Archeologové však dospěli k závěru, že osídlení tohoto území je s velkou pravděpodobností starší. Jen krátce po oficiálním založení získala Volyně status města a mohl tak započít její pozvolný rozvoj. Kromě toho, že se místní zaměřovali na obchod tu vzkvétalo i pivovarnictví. Postavení Volyně upevnil i opevněný hrad, který dohlížel na pořádek v okolí.

V pozdějších letech se ve Volyni uchytila i řemesla. Nejčastěji šlo o zpracování kůže a výrobu kvalitních látek. Také se tu kladl velký důraz na vzdělání místních i příchozích, o čemž svědčí i dnes velké zastoupení různých typů škol. V neposlední řadě nezapomínejme ani na to, že je Volyně oblíbeným cílem českých turistů.

Volyně 2

Co ve Volyni podniknout?

Ve Volyni je široké spektrum různých typů památek. Přitom nelze říci, která z nich je nejdůležitější, jelikož každá zastupuje úplně jiné historické období. Nejlepší je však začít v historickém centru města, kterému vévodí budova radnice. Ta byla vystavěna na počátku 16. století a dodnes si zachovala svůj původní charakter. Hned naproti je morový sloup z 18. století, který je připomínkou epidemie, která Volyni v tento čas dlouhodobě soužila. Své místo na slunci má i tvrz, která měla především obranou funkci. Právě ona je dnes sídlem Městského muzea. Její část slouží i jako výstavní prostor.

Během svého pobytu však nezapomínejte ani na náboženské památky. Ve Volyni žila početná komunita židů. Proto je tu mimořádně zachovaný židovský hřbitov nebo bývalá synagoga, která dnes slouží ke vzdělávacím účelům. Moderní kulturní památkou je také dobová a stále funkční plovárna, která je v provozu už od roku 1941.

Z dalších turistických cílů bychom Vám doporučili prohlídku hradu Strakonice nebo zámku Blatná, který má mimořádnou vnitřní výzdobu. Kdo dává přednost trochu monumentálnějším stavbám, ten si oblíbí hrad Kašperk nebo zámek Vimperk. Každodenní život našich předků naopak prozkoumáte v Holašovicích, Archeoparku Netolice či v oblíbeném skanzenu Chanovice.

Volyně a sport

Ve Volyni je několik volnočasových sportovišť. Kromě fotbalového hřiště Vám jsou k dispozici i tenisové kurty a již zmíněná letní plovárna. Asi půl hodiny je to také do aquaparku v Horažďovicích. Jinak je Volyně vhodná k pěší turistice, běhu a k jízdě na kole. Strakonice jsou pak vyhledávané především vodáky, kteří sjíždějí řeku Otavu.

Volyně 3

V zimě je situace trochu náročnější. Může za to fakt, že Volyně je ještě stále ve vnitrozemí kraje, kde nejsou pro lyžování příliš vhodné podmínky. Když ale nasednete do auta, zakrátko dorazíte do Ski areálu Javorník. Místní si velmi pochvalují i lyžovačku ve Ski areálu Kašperky. Rovinatý terén je však mimořádně příznivý pro všechny zapálené běžkaře.

Nabídka ubytování ve Volyni

Volyně sdružuje široké spektrum míst, ve kterých se lze během Vašeho pobytu pohodlně ubytovat. Mimo hotely jsou tu v provozu i komorní penziony, ve kterých se bude líbit jak párům, tak rodinám s dětmi.

V případě, že dáváte přednost vlastnímu zajištění, zarezervujte si plně vybavený apartmán. Nechybí tu však ani cenově dostupné ubytování v privátech a pronájem chalup a chat.

Volyně je jedním z míst, které by měl člověk alespoň jednou navštívit. I přes svoji menší rozlohu na Vás dýchne klidem a pohodou, které jsou při čerpání zasloužené dovolené tolik potřeba. Rozhodně proto na nic nečekejte a plánovaný pobyt přijeďte prožít právě sem.

Názory a doporučení

Ivo Kopka (ubytovatel) 15.1.2020
V obci restaurace, muzeum, koupaliště zapsané na seznamu památek, v dosahu Šumava.
Anna Vejrychová (starší pár - návštěvník) 5.8.2019
Volyně se nám líbila
Josef (skupina - návštěvník) 20.7.2019
V infocentru je naprosto nevyhovující personál - zřejmě studentka na brigádě, Nedokázala v ničem poradit, ani nic doporučit