Loading

Ubytování ve Svaté Maří

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří, na okraji obce / města, u koupaliště
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Svatá Maří 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Podkrovní apartmán na Šumavě

Dům U Jelena

Vimperk (Svatá Maří 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování v centru města

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Svatá Maří 8,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Privat Krásovi

Zdíkov (Svatá Maří 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Svatá Maří 10,8 km vzdušně), v o...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Apartmány U šakala

Zdíkov (Svatá Maří 10,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Chalupa Vacov

Vacov (Svatá Maří 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Svatá Maří 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Apartmány Stachy

Zdíkov (Svatá Maří 11,6 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.
1 - 33 / 33

Svatá Maří

Pokud jste obec Svatá Maří dle názvu hledali někde poblíž Vatikánu, tak je tady pro Vás překvapení – leží v Jihočeském kraji, v okrese Prachatice a je to z ní kousek do Vimperku. Kromě samotné vesnické části Svatá Maří pod správu obce spadá dalších pět částí Brdo, Smrčná, Štítkov, Trhonín a Vícemily. Celkem zde žije něco málo přes 500 obyvatel a my se podíváme, co zajímavého Vás mezi místní obyvatele může přivést.

Svatá Maří 1

Co hledat ve Svaté Maří?

Pokud jste za sídlo své dovolené zvolili právě Svatou Maří, tak Vás určitě bude zajímat, co tady najdete zajímavého k vidění nebo navštíveni. Jak to je u menších obcí zvykem, tak dominantou je kostel, zde jak jinak než kostel svaté Maří Magdalény. Ten na svém místě stojí od 18. století.

Ještě starší je tvrz Smrčná ve stejnojmenné části vesnice. Tahle tvrz toho už má za sebou hodně, vybudovali ji ve 14. století a dnes z ní už mnoho nezbývá, ale můžete si kolem ní naplánovat procházku nebo projížďku na kole. Ze 14. století jsou i první dochované záznamy o této vesnici, dá se tak usuzovat, že právě tvrz byla tím základním bodem, kolem které vyrostl zbytek vesničky.

Tím nejzajímavějším místem na území obce je Mařský vrch. Na jeho vrchol vede křížová cesta a na samém vrcholu stojí rozhledna, která nabízí výhled na Vimperk a okolí. Nahoru vede turistická trasa, po které může vyjít pěšky či vyjet na kole. Když jsme u kola a cyklistů, tak pokud chcete strávit dovolenou šlapáním do pedálů, tak ze Svaté Maří vedou cyklostezky jak na Šumavské vrcholky, tak do okolní jihočeské krajiny, která je více rovinatá a můžete takto podniknout hezké a nenáročné výlety na kolech.

V letním období určitě přijde vhod místní koupaliště. Ke koupání může posloužit i některý z rybníků na území obce. Ty v zimě fungují i jako kluziště pro bruslaře. Co se týče zimních sportů, tak Mařský vrch a další kopce disponují upravenými trasami pro běžkaře. V obci je několik menších obchodů s potravinami a pohostinství, ale hlavně si užijte atmosféru venkova – udělejte si procházku do lesa, zajděte na hřiby a vyvětrejte si hlavu od běžných starostí. A když byste se ve Svaté Maří začali nudit, podnikněte výlet do okolí.

Svatá Maří 2

Na výletě poblíž Svaté Maří

Jižní Čechy jsou krajina nesmírně bohatá na přírodní krásy, historické památky a turistické atrakce. Kdo sem přijede na dovolenou, tak se mu nestane, že by neměl co podniknout. Spíše naopak, nikdy nestihnete všechno. A co zajímavého skýtá blízké okolí Svaté Maří?

Už tady několikrát padlo jméno města Vimperk – to je město, které si zachovává dobový ráz. Historické centrum je památkovou rezervací.

Je obehnáno hradbami a najdete zde spoustu restaurací a kaváren, také místní pivovar, muzeum a cestu k zámku Vimperk, který je zpřístupněn veřejnosti k prohlídkám. Během horkých dní přijde vhod letní koupaliště a naopak během dní sychravých se dá navštívit místní kino. Sportovci si zamilují inline dráhu u rybníka, kde je i občerstvení.

Ti, kteří se rádi věnují pohybu, ale více v přírodě, tak ze Svaté Maří zamíří do Šumavských hor. Ty čítají desítky vrcholů, ale skvostem je Boubín. To je horský vrchol, který je uprostřed národní přírodní rezervace Boubínský prales. A prales je v tom smyslu, že zde člověk vůbec nezasahuje do života přírody. Takže je to unikátní možnost výšlapu, navíc nahoře stojí dřevěná rozhledna Boubín, ze které budete mít výhled na celou Šumavu, jižní Čechy a také až na Rakouské Alpy.

Na Boubín nebo jiné vrcholky můžete vyrazit v létě i zimě, pěšky nebo na kole. V zimě je Šumava také rájem lyžařů – ať těch na běžkách nebo těch na sjezdovce. Vhodné podmínky pro lyžování nabízí například Skiareál Kubova huť nebo Horní Vltavice. Oba areály disponují několika vleky a sjezdovkami různých obtížností. Samozřejmostí je parkoviště, restaurace a sociální zázemí. Ve ski areálech také startují upravené běžecké trasy pro běžkaře.

Svatá Maří 3

Pokud se vrátíme z hor zase do nížiny, tak ze Svaté Maří to je, co by kamenem dohodil do Prachatic, které jsou také historické město a jejich renesanční centrum stojí i za obyčejnou procházku.

Vedle Prachatic je menší městečko Husinec, významné rodiště mistra Jana Husa, jehož rodný dům můžete navštívit. Dnes slouží jako muzeum věnované životu tohoto hrdiny.

Cílů Vašeho výletů může být mnohem více. Autem se za necelou hodinu jízdy dostanete například do Českého Krumlova, kde si můžete prohlédnout zámek a podzámčí, celý komplex je památkou Unesco. Nádherný je také zámek Hluboká nebo historické centrum Českých Budějovic, kterému dominuje náměstí s rozhlednou v Černé věži. V Budějovicích je také krytá plovárna a letní koupaliště s atrakcemi hlavně pro děti. Dětem se bude určitě líbit například ZOO Hluboká. A sami najdete i další turistické cíle, podle toho, co baví právě Vás.

Jak na ubytování ve Svaté Maří

Jelikož Svatá Maří je vesnička, tak nikdo asi nečeká výběr z mnoha luxusních hotelů. Ale výběr tady je! Můžete si zvolit, jestli se ubytujete v penzionech nebo si pronajmete apartmány či pokoj u někoho v rámci ubytování v soukromí. Ve Svaté Maří jsou k dispozici také pronájmy chalup, chat nebo roubenky. Výběr ubytování v této malé vísce je. Teď zbývá rozhodnout se pro pobyt právě zde. Je to skvělé místo, pokud chcete mít pestrou dovolenou, kde budete navštěvovat historické památky a také se podíváte do přírody nebo si užijete dobrou lyžovačku.