Loading

Ubytování ve Vacově

(2 objekty + 30 objektů v okolí 25 km)

Hotel Rohanov

Vacov, v obci / ve městě
Sportovně ubytovací komplex na Šumavě

Chalupa Vacov

Vacov, na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Apartmány Stachy

Zdíkov (Vacov 4,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.

Penzion U dvou sluncí

Stachy (Vacov 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě

Privat Krásovi

Zdíkov (Vacov 6,6 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním

Apartmány U šakala

Zdíkov (Vacov 7,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Apartmán U Marušky

Stachy (Vacov 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov (Vacov 8,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Vacov 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě (Vacov 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v krásném prostředí
1 - 32 / 32

Vacov

Vacov 1

Na Plzeňském pomezí

Vydáte-li se do Jihočeského kraje, téměř až na pomezí s krajem Plzeňským, objevíte obec jménem Vacov. Po administrativní stránce Vacov spadá do okresu Prachatice. Ačkoliv je to z obce jen kousek na nedalekou Šumavu, její poloha je víc ve vnitrozemí jižních Čech. I přesto je tu mnoho rozlehlých lesů, které Vás přímo vybízí k dlouhým procházkám.

Pokud Vás bude pobyt ve zdejší malebné krajině nudit, udělejte si cestu do některého z blízkých měst. Tím je třeba Volyně, Prachatice či na památky bohatý Vimperk. V neposlední řadě Vám nepřeberné množství zábavy poskytuje samotná Šumava.

První zmínka o Vacově se objevuje ve 12. století. Dříve tu stála kaple, do které se chodili modlit poustevníci z okolních osad a lesů. Ta byla časem zbořena a nahrazena menším kostelíkem. V tu dobu došlo i k prvnímu většímu osídlení, což dokládá i existence malé tvrze.

Bohužel nemáme žádné bližší zmínky o tom, co se dělo v následujících několika staletích. Prameny však ukazují, že se místní kostel těšil velkému zájmu domácích obyvatel i duchovních napříč celým Českým územím.

Kostel utrpěl mnoho škod. A to jak během nájezdů husitů, tak během nejrůznějších živelních katastrof. Nakonec ho srovnal se zemí požár v 18. století. Tradice však byla zachována, jelikož se i druhý kostel dočkal náležité náhrady. V současné době je Vacov frekventovaným turistickým střediskem.

Vacov 2

Turistické cíle ve Vacově a okolí

Nejvýznamnější památkou ve Vacově je kostel sv. Mikuláše. Právě tím byl nahrazen původní kostelík, jehož předchůdcem byla prvotní kaple. Během roku se u kostela koná několik poutí. Další církevní památkou je kaplička sv. Jana Nepomuckého. Největším turistickým tahákem je ale Klostermannova rozhledna, která se tyčí na vrcholu hory Javorník.

Velmi atraktivním místem, které Vás i Vaše děti svádí k trávení volného času je i Šumava. Krom Boubínského pralesa, který patří mezi nejstarší pralesy u nás je vhodná i návštěva hory Boubín. Na ní se tyčí rozhledna, ze které budete mít zdejší přírodu doslova jako na dlani.

V dobré vzdálenosti od Vacova je i mnoho zajímavých hradů a zámků. Jedním z nich je třeba hrad Kašperk. Hrad je ale i v nedalekých Strakonicích. Zámek naopak najdete ve Vimperku či Horažďovicích.

Pokud Vám nevadí k památkám cestovat, můžeme Vám doporučit návštěvu Českého Krumlova či Holašovic. Obě tato místa jsou zapsána na světovém seznamu UNESCO. Český Krumlov díky svému zámku, zahradám a historickému jádru. Holašovice pak díky své lidové architektuře, která je známá pod pojmem selské baroko.

Dobře Vám ale bude i ve městě Písek. Nejvýznamnější památkou ve městě je kamenný most. Jeho existence je datována do období před vznikem Karlova mostu v Praze. Jedná se tedy o naprostý historický unikát. Velmi cenné je i písecké opevnění. Celou návštěvu nakonec zakončete návštěvou Prácheňského muzea.

V létě se jeďte vykoupat do Křišťánovického rybníka. Ten Vám krom kvalitní rekreace poskytne i pohled do nádherné okolní přírody. Dobrou volbou je i Aquapark Horažďovice. Nedaleko je i vodní nádrž Lipno. Ta je taktéž vhodná pro provozování vodních aktivit. V případě náhlé změny počasí se stačí uchýlit do Aquaworldu Lipno.

Vacov 3

Pokud pojede do Vacova během zimy, věříme, že si svůj pobyt náležitě užijete. Hlavně proto, že je zde široká paleta možností, kde si zalyžovat.

Lyžařský areál je jak v blízkém Javorníku, tak v Zadově. Pokud jste ale opravdu nároční, udělejte si cestu do Ski areálu Lipno.

Ubytování ve Vacově najde každý

Ve Vacově si svůj typ ubytování najde každý. Činnost tu provozuje několik penzionů a horských chat. Pohodovou dovolenou zažijete i v případě, že zvolíte ubytování v chalupě či v soukromí. Nemusíte mít tedy strach, že byste se neměli kam uchýlit.

Vacov je ideálním místem jak pro rodinnou, tak romantickou dovolenou. Dobré zázemí pro provozování sportů a zajímavé památky v okolí zaručí, že se tato obec objeví na Vašem seznamu nejlepších dovolenkových míst.