Usedlost v klidném prostředí

Usedlost Humpolec na Šumavě, se nachází ve vesnici Humpolec, která je součástí města Sušice, v okrese Klatovy, v Plzeňském kraji. Tato lokalita leží na okraji Národního parku Šumava.

Dominantou této lokality je hrad Kašperk, který se nachází jen 3 km od Humpolce. V širším okolí najdete další hrady, které se vyplatí navštívit, hrad Velhartice a hrad Rabí. Vyberte se na procházky Šumavou. Krásný výhled na okolí se Vám naskytne z rozhleden Sedlo a Svatobor. Vodáky potěší možnost splavit řeku Otava, v Sušici najdete půjčovnu raftů a kánoe. Letní horka zvládnete lépe na koupališti (Žihobce, Sušice, Hartmanice). Daleko to nemáte ani do aquaparků Sušice a Horažďovice. Pokud naopak přicházíte v zimě, v okolí naleznete upravované běžecké stopy a sjezdové lyžování si užijete v lyžařských střediscích Nezdice, Kašperské hory či Hartmanice.

Celoročně nabízíme ubytování na usedlosti, která se skládá ze dvou samostatných apartmánů, v každém apartmánu se může pohodlně ubytovat 10 až 12 hostů, celková kapacita je tedy až 24 osob. Můžete si pronajmout celý objekt nebo jen Apartmán A, apartmány obvykle nepronajímáme dvěma samostatným skupinám. Součástí objektu je i byt správce, který zde z provozních důvodů přebývá v zimním období.

Apartmány jsou stejně vybavené, oddělené stodolou a sdílejí společný dvůr. V obou apartmánech najdete společenskou místnost s pohodlným gaučovým sezením a velkým jídelním stolem pro 12 osob. Nacházejí se zde i kachlová kamna, které se starají o teplo v celém apartmánu. Kuchyňský kout Vám poslouží k přípravě jídel, na které máte chuť. K dispozici je Vám plynový sporák i chladnička. Protože dům není napojen na elektrickou síť, ale vyrábí vlastní energii, nenajdete zde mikrovlnnou troubu nebo rychlovarnou konvici.

Každý apartmán disponuje třemi ložnicemi, jednou 4-lůžkovou se dvěma manželskými postelemi a dvěma 3-lůžkovými s manželskou postelí a samostatným lůžkem. Na požádání Vám připravíme i dvě přistýlky, které je možné dát dle potřeby do některé z ložnic. Pro Vaše naprosté pohodlí jsou v každém apartmánu umístěny tři koupelny, každá se sprchovým koutem a toaletou (v apartmánu B jedna navíc s vanou), některé i s pisoárem. Pro děti Vám do jednoho z apartmánů připravíme dětskou postýlku, k dispozici jsou v obou apartmánech dětské vysoké židle.

Na společném dvoře se nacházejí dvě posezení, jedno z nich pod přístřeškem s venkovním krbem. Děti potěší dětské hřiště s houpačkou, skluzavkou a pískovištěm. Kola je možné uschovat v dalším objektu v těsné blízkosti. Přímo u usedlosti je zajištěných 10 parkovacích míst.

Dopřejte si dovolenou bez zbytečných technologií. Těšíme se na Vás na Usedlosti Humpolec na Šumavě.