Loading

Ubytování v Jizerských horách

(30 objektů)

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, na horách
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Chata Václavka

Smržovka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní roubenka s bazénem u lesa

Penzion Lesní Zátiší

Harrachov, v rekreační oblasti, v lese
V lese - stylový penzion s restaurací

Penzion Arnika

Janov nad Nisou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Stylový penzion přímo na sjezdovce!

Penzion Ivanka

Lázně Libverda, na okraji obce / města
Cenově výhodné izby v blízkosti lázní

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, u vody
K sjezdovce jen 400 metrů!

Horský dům Honey

Smržovka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský dům u lesa v rekreační oblasti

Penzion U raka

Desná (okres Jablonec nad Nisou), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v útulném prostředí

Penzion Selský dvůr

Raspenava, na okraji obce / města
Komfortné ubytování. Jízda na koních.

Chalupa Podještědka

Světlá pod Ještědem, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní chalupa se saunou a extra grilem
1 - 30 / 30

Jizerské hory

Jizerské hory 1

Pohoří malebné i tajemné

Poznejte nejsevernější pohoří České Republiky a nechte se okouzlit výhledy, lesy a mokřady. Jizerské hory se dlouho krčily ve stínu Krkonoš - byly dokonce považovány za jejich západní část. Ta doba je však pryč. Byť jsou Jizerky o krapet nižší než jejich známější soused, svou samostatnost si rozhodně zaslouží.

Pokud přijíždíte do Jizerských hor z jihu, od Jablonce nad Nisou a Liberce, nečekejte zprvu žádné velikány. Stoupání, a přeměna krajiny v horskou, je pozvolné. S posunem na sever se pohoří tyčí více do výšky. Lesy ubývají, kopce jsou strmější a nastupují mokřady i zelené pláně. Třešničkou na dortu je pak nejvyšší vrchol Smrk, působící trochu osamělým dojmem. Protože krajina je rozmanitá, lze si snadno vybrat mezi příjemnou túrou po hřebenech a snahou pokořit všech 15 tisícovek na české straně.

Zajímavým fenoménem, s nádechem tajemna, jsou jizerskohorské pomníčky. Každý v sobě skrývá smutný příběh. Ať již se jedná o památku na lesníky, pašeráky, vojáky nebo oběti jiných neštěstí. Nejstarší pochází dokonce ze 17. století. Obcházení pomníčků se stalo pro nejednoho turistu podobnou sběratelskou vášní jako je třeba geocaching.

Jizerské hory 2

Aktivní léto v Jizerských horách a zima na lyžích

Jizerské hory jsou rájem pro aktivní dovolenou. Disponují hustou sítí turistických i cyklistických stezek. Vybírat budete z mnoha tras rozličné náročnosti. Úkryt před ostrým letním sluncem poskytují smíšené lesy, které zároveň nabízejí ochlazení v horských potůčcích. I v létě je dobré mít s sebou pláštěnku. Pohoří je jedno z nejdeštivějších a nejvodnatějších v Čechách.

Kdy Jizerky ožívají především, je období zimy. Díky upraveným tratím a dostatku občerstvení na cestě jsou Mekkou běžeckého lyžování. Bílá stopa však není určena pouze profesionálům. Většina tras vede po hřebeni a není technicky náročná. Ze stadionu v Bedřichově také každoročně startuje slavná Jizerská 50. Závod, jehož tradice sahá až do roku 1968.

Během líných odpolední oceníte posezení na horské chatě s výhledem do nezkrocené přírody. Vychutnat si můžete i pobyt v libereckém aquaparku Babylon a nejen děti potěší iQlandia v témže městě, kde si hravou formou přiblížíte svět vědy a techniky. Za návštěvou muzea zajeďte do Jablonce nad Nisou. Čekají Vás výstavy hraček i skla a bižuterie.

Jizerské hory 3

Ubytování v Jizerských horách

Turisté jsou vítání s otevřenou náručí. Přináší obživu a vzrušení jak pro mnoho místních obyvatel, tak pro řadu větších investorů. Nabídka ubytování je proto velice široká. V podhůří se nachází Liberec a Jablonec nad Nisou, největší města v oblasti.

Romantické horské chaty hledejte v menších obcích, jako jsou Bedřichov, Josefův Důl, Kořenov a mnoho dalších. Není vesnice, aby se zde nenalezla útulná chalupa nebo hotel a příjemná restaurace či hospoda.

Zaručeně si vyberete ubytování dle Vašich preferencí, ať už se jedná o ubytování v soukromí, chatu, kemp, apartmán nebo penzion. Výjimkou nejsou ani hotely s vyšším standardem služeb.

Jizerské hory jsou skvělou dovolenkovou destinací pro páry, rodiny s dětmi i party přátel. Mají tu magickou moc nabídnout každému přesně to, na co má chuť - divokou přírodu, sportovní vyžití nebo prostý odpočinek.

Názory a doporučení

Pavlína Faifrová (ubytovatel) 22.3.2019
Raritou Jizerských hor je 16 rozhleden, z nichž nejmladší byla dostavena v září 2013 (Maják Járy Cimrmana). Jizerské hory jsou významnou rekreační oblastí České republiky. Poskytují skvělé podmínky pro letní pěší i cykloturistiku. Tato oblast je protkána hustou sítí cyklotras, z nichž nejznámější je Odra-Nisa. V zimním období se stávají vyhledávaným místem lyžařů, které láká především velké množství upravených běžeckých tratí. Nejvýznamější je Jizerská magistrála, která čítá více než 170 km upravovaných tratí. Vždyť kdo by neznal Jizerskou 50! Naleznete zde i zimní střediska sjezdového lyžování, vyhledávaná nejen českými turisty. Jizerské hory jsou dobře dostupné nejen autem, ale i vlakem a autobusem (v sezóně lze využít skibusy a cyklobusy) a z Jablonce n. N. je dokonce možné využít i městskou hromadnou dopravu.
Miluše Siblíková (ubytovatel) 21.3.2019
Ještěd - dominanta Liberce, Akvapark Babylon, IQPark, zoo, botanická zahrada, lyžování na Ještědu, pro menší děti lyžování na Javorníku, blízko k návštěvě Německa- Žitava, muzeum, sportovní aréna atd.
Jana Paločková (ubytovatel) 20.3.2019
Krkonoše a Harrachov nabízí mnoho možností a určitě si každý návštěvník a milovník hor najde to co hledá.
Jitka Hašlarová (ubytovatel) 18.3.2019
Nádherné krajské město Liberec s Aquaparkem, Zoo a botanickou zahradou, města sklářů s bohatou historií Jablonec nad Nisou a Železný Brod.
Petr Kornacki (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 13.3.2019
Doporučuji návštěvu kostela v Horním Maxově.
Božena Kalinová (ubytovatel) 20.2.2019
Jizerské hory jsou výborné pro turistiku a cykloturistiku. Josefův Důl se nachází v přírodní a ptačí rezervaci. Okolí láká k mnoha zajímavým výletům. Stojí za to vidět např.Vodopády Jedlová, Přehrada Josefův Důl, Protržená přehrada nebo několik blízkých jizerskohorských rozhleden (Slovanka, Bramberk, Královka).
Michal Kandler (ubytovatel) 5.2.2019
Lyžařský areál SKI & SUN Świeradów Zdrój (14 km) Aquapark Interferie Sport Hotel Świeradów Zdrój (17 km) Plavecký bazén a sauna - Městské lázně Nové Město pod Smrkem (7 km) Menší vyhřívaný bazén se saunou v Lázních Libverda (13 km) Rozhledna na Smrku 1124 m n.m. (12,5 km) Kulturně-komunitní centrum Stacja Wolimierz v Polsku (3,2 km) Výletní restaurace Obří sud (12 km) a lázně Libverda (13 km) s přístupným léčivým pramenem Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka (13 km) Pivovar, Zámek Frýdlant, Betlém, Bowling Frýdlant (16 km)
Jindřich Krbec (ubytovatel) 4.10.2018
Jizerské hory nejsou Alpy, které ohromí, ale místem, které nadchne. Krásná příroda a dělní lidé, kteří neustále pracují na zvelebování svého, ale i na rozšiřování a vylepšování aktivit cestovního ruchu. Ostatně penzion SIGNUM LAUDIS je nejlepším příkladem. Spokojený návštěvník dotvoří spokojenost hostitelů.